Kas užims G. Kildišienės vietą Seime? (Jau rikiuojasi norinčiųjų eilė)

Kildisiene_kandidatai
Iš Seimo pasitraukus G. Kildišienei, į jos vietą norėtų patekti liberalas L. Pakeltis, socialdemokratas D. Petrulis ir „valstietis“ A. Birbilas.

Pirmadienį, po į viešumą iškilusių skandalingų faktų, iš Seimo pasitraukė panevėžietė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Panevėžio skyriaus pirmininkė Greta Kildišienė. Apie savo pasitraukimą iš parlamento, politikė pranešė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkui Zenonui Vaigauskui. Pastarasis neslėpė, kad pasitraukus vienmandatėje Anykščių-Panevėžio rinkiminėje apygardoje į Seimą išrinktai politikei, pavasarį šioje apygardoje bus rengiami nauji rinkimai. Tai valstybei kainuos 500 tūkst. eurų. Nors oficialiai dar nekalbama apie naujų rinkimų datą, tačiau naujienų portalui JP kai kurie politikai neslepia, jog jau svarsto galimybę bandyti patekti į šalies parlamentą.

Seimo narė G. Kildišienė pirmadienį VRK įteikė prašymą nutraukti jos kaip Seimo narės įgaliojimus.

Panevėžietė G. Kildišienė atsidūrė dėmesio centre dėl jos motinos automobilio išperkamosios nuomos sutarties su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko Ramūno Karbauskio valdomu „Agrokoncernu“. Šiuo automobiliu naudojosi ir Seimo narė. Be to, didžiulio atgarsio sulaukė ir kiti kilę klausimai dėl parlamentarės išsilavinimo, dėl praeityje vykusio teisėsaugos tyrimo jos atžvilgiu.

Šiandien turi patvirtinti savo valią

„Antradienį mes rengiame VRK posėdį. Seimo narys, kuris nori atsisakyti mandato turi posėdyje perskaityti pareiškimą ir patvirtinti savo valią. Tuomet VRK priima atitinkamą sprendimą. Bet ponia Kildišienė pageidavo, kad jos mandatas būtų nutrauktas kaip galima greičiau. Galvojame, kad mums iki ketvirtadienio visas procedūras pavyks padaryti ir ji ketvirtadienį jau nebus Seimo nare“, – kalbėjo Z. Vaigauskas.

Nauji rinkimai galėtų vykti balandį

Z. Vaigausko teigimu, nauji rinkimai galėtų vykti balandžio mėnesį.

„Balandžio 23-ią dieną mes dviejose rinkimų apygardose: Šakiuose ir Jonavoje turime paskelbę merų rinkimus. Svarstome galimybę, kad kartu su merų rinkimais butų ir Seimo nario rinkimai“, – teigė Z. Vaigauskas.

Rinkimų kaina – pusė milijono eurų

VRK pirmininko teigimu, rinkimų kaina vienoje apygardoje galėtų siekti apie pusę milijono eurų, tačiau rengiant kartu su kitais rinkimais, ji gerokai sumažėtų.

zenonas-vaigauskas-71914316
Z. Vaigausko teigimu, rinkimų kaina vienoje apygardoje galėtų siekti apie pusę milijono eurų, tačiau rengiant kartu su kitais rinkimais, ji gerokai sumažėtų.

„Vienoje apygardoje surengti rinkimus kainuoja netoli pusės milijono eurų, bet jei prisideda kitos apygardos, kaina dėl to stipriai mažėja“, – sakė Z. Vaigauskas.

Atsisakiusiųjų mandato pasitaiko retai

VRK pirmininko teigimu, tokių Seimo narių, kurie atsisakytų mandato, pasitaiko labai retai.

„Yra dar greitesnių, kurie net neimdavo mandato. Tokių, kurie iš viso atsisakė mandato, prispausti aplinkybių, yra labai nedaug. Buvo keli 2004 metais, dabar turėjome praeitą kadenciją“, kalbėjo Z. Vaigauskas.

Politikai jau svarsto dalyvauti rinkimuose

Nors oficialiai G. Kildišienė dar yra Seimo narė ir apie naujų rinkimų Anykščių-Panevėžio apygardoje datą nekalbama, tačiau kai kurie politikai neslepia ambicijų kelti savo kandidatūrą būtent šioje apygardoje.

Praėjusių metų rudenį vykusiuose Seimo rinkimuose Anykščių-Panevėžio vienmandatėje apygardoje savo kandidatūras iškėlė ir rinkimuose dalyvavo pirmadienį Seimo nario mandato atsisakiusi „valstietė“ G. Kildišienė, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio atstovas Lukas Pakeltis, konservatorius Sergejus Jovaiša, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovas Algirdas Gansiniauskas, socialdemokratė Auksė Kontrimienė, partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas Henrikas Mackela, „darbietis“ Ričardas Sargūnas.

Socialdemokratas dalyvauti neatsisakytų

petrulis
Apie savo ketinimus bandyti vėl patekti į Seimą neslepia buvęs Seimo narys socialdemokratas D. Petrulis.

Apie savo ketinimus bandyti vėl patekti į Seimą neslepia buvęs Seimo narys socialdemokratas Domas Petrulis.

„Tokios galimybės neatmetu, tačiau tai ne nuo manęs priklauso. Dar nežinau, nei kada rinkimai vyks, tačiau, jeigu pasiūlytų juose dalyvauti, tikrai neatsisakyčiau“, – teigė socialdemokratas D. Petrulis.

D. Petrulis praėjusių metų spalį vykusiuose rinkimuose kandidatavo Aukštaitijos rinkimų apygardoje. Tačiau nesėkmingai. Antrą kartą patekti į Seimą jaunajam socialdemokratui nepavyko. Rinkimuose D. Petrulis liko trečias.

Aukštaitijos rinkimų apygardoje į Seimą buvo išrinkta „valstietė“ Guoda Burokienė.

Nėra taip lengva tapti kandidatu

Tuo tarpu JP kalbinta Tėvynės sąjungos-krikščionių demokratų partijos narė Rasa Juknevičienė teigė, kad konservatorių partijoje nėra taip lengva būti iškeltam į kandidatus ir dalyvauti rinkimuose.

15095078_1238874212852996_1582400889864051430_n
R. Juknevičienė teigė, kad konservatorių partijoje nėra taip lengva būti iškeltam į kandidatus ir dalyvauti rinkimuose.

„Pas mus nėra kaip Valstiečių ir žaliųjų partijoje. R. Karbauskis nusprendžia, o tas žmogus ir dalyvauja. Tėvynės sąjungoje visų pirma kandidatus rinks Anykščių bei Panevėžio rajono skyriai. Galutinį sprendimą priims partijos Taryba. Nėra taip paprasta ir lengva pakilti iki tokio posto“, – sakė Seimo narė R. Juknevičienė.

Liberalas svarsto galimybę

Apie dalyvavimą rinkimuose kalba ir spalio mėnesį vykusiuose Seimo rinkimuose Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardoje pretendavęs Liberalų sąjūdžio kandidatas L. Pakeltis.

„Rinkimuose sulaukiau nemažo palaikymo. Taip pat ir dabar jau sulaukiau siūlymų vėl dalyvauti. Šiuo metu svarstau šią galimybę“, – teigė anykštėnas liberalas.

„Darbiečiai“ kels tą patį kandidatą

Itin nesėkmingai praėjusiuose Seimo rinkimuose pasirodžiusi Darbo partija naujuose Anykščių-Panevėžio apygardoje vyksiančiuose rinkimuose ketina vėl kelti buvusį parlamentarą R. Sargūną.

Apie kandidatavimą svarsto ir per plauką į Seimą nepatekęs „valstietis“

DSC_0015
Panevėžio rajono tarybos narys A. Birbilas teigė kol kas nežino, ar kels savo kandidatūrą naujuose rinkimuose Anykščių-Panevėžio apygardoje.

Apie kandidatą nekalba Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai. Nors Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardoje į Seimą išrinkta G. Kildišienė mandato atsisakė, „valstiečiai“ apie naujus rinkimus dar negalvoja.

Į naująjį Seimą pateko 54 „valstiečiai“. 55-uoju, t.y. pirmuoju už brūkšnio likęs Panevėžio rajono tarybos narys Algimantas Birbilas naujienų portalui JP teigė kol kas nežino, ar kels savo kandidatūrą naujuose rinkimuose Anykščių-Panevėžio apygardoje.

Praėjusį rudenį vykusiuose rinkimuose A. Birbilas kandidatavo Nemenčinės rinkimų apygardoje, tačiau nesėkmingai. Į Seimą jis nepakliuvo ir pagal daugiamandatį sąrašą.

„Ar vėl bandysiu patekti į Seimą, nežinau. Anksčiau labiau norėjau. Tapti Seimo nariu yra didelė atsakomybė. Tad ar dalyvausiu, ar ne, atsakyti negaliu“, – teigė Panevėžio rajono tarybos narys A. Birbilas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

V. Blinkevičiūtė patvirtino dalyvausianti Socialdemokratų partijos pirmininko rinkimuose

confident-noyce

R. Karbauskis: Nacionalinį susitarimą dėl švietimo pasiekti bus labai sunku

confident-noyce

Parašų kova: Seimo vadovė gavo ir 400 tūkst. T. V. Raskevičių remiančių žmonių sąrašą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau