-0.5 C
Panevėžys
Šeštadienis, 4 gruodžio, 2021

Kas Seimo rinkimuose mes iššūkį P. Urbšiui? (apklausa)

povilas-urbsys-69133520
Niekas nė neabejoja, kad šioje apygardoje dar kartą į Seimą bandys patekti dabartinis parlamentaras P. Urbšys.

Naujienų portalas JP toliau domisi rudenį vyksiančių Seimo rinkimais. Jei partijos savo daugiamandatininkų sąrašus dar tik dėlioja, tai kandidatai vienmandatėse apygardose beveik jau žinomi.

Šį kartą bandome pažvelgti į situaciją Panevėžio Vakarinėje rinkimų apygardoje. Joje, kaip ir bene dažniausia, ir šiemet gali užvirti itin įnirtinga kova, nors kol kas žinomi tik keli kandidatai, tačiau nė neabejojama, kad jų bus gerokai daugiau.

Vakarinėje apygardoje į Seimą 1996 m. buvo išrinktas Kęstutis Skrebys, 2000 m. – Gintaras Šileikis, 2004 m. – Skirmantas Pabedinskas, 2008 m. šioje apygardoje nepralenkiama buvo Arūnė Stirblytė, 2012 m. parlamentaro mandatą gavo Povilas Urbšys.

Bandys laimę antrą kartą

Niekas nė neabejoja, kad šioje apygardoje dar kartą į Seimą bandys patekti buvęs Panevėžio STT vadovas, dabartinis parlamentaras Povilas Urbšys. Šis politikas rinkimus į Seimą Vakarinėje apygardoje laimėjo prieš ketverius metus. Nors jei ir dauguma panevėžiečių apie panevėžiečio darbus Seime mažai ką girdėjo, tačiau įvairiausių kalbų televizijos laidose prisiklausė bei raštų prisiskaitė į valias.

Konservatoriai į kovą meta partijos elitą

Anusauskas2
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių partijos prezidiumas į kovą su P. Urbšiu meta Seimo narį A. Anušauską.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių partijos prezidiumas į kovą su P. Urbšiu metė tik dabar Panevėžį atrandantį, praėjusiais metais dvigubai už save jaunesnę žmoną įsitaisiusį Seimo narį Arvydą Anušauską.

Jauniausias kandidatas

Nors ir tarpusavyje prastokai sutariantys Panevėžio socialdemokratai galiausiai sutarė, kad Vakarinėje apygardoje į Seimą turėtų kandidatuoti vis tvirtesnį politinį stuburą demonstruojantis ir ambicijas rodantis skyriaus pirmininkas ir Miesto tarybos narys Donatas Degenis.

Kovos prieš P. Urbšį

Su Seimo nario Naglio Puteikio siejama Neapmokestinamų pajamų didinimo partija, jei ji bus įregistruota Teisingumo ministerijoje, Vakarinėje apygardoje į Seimą bandys patekti buvęs partijų „Tvarka ir teisingumas“ bei Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys Mantas Leliukas. Pastarasis neslepia noro mesti pirštinę neva jį apšmeižusiam P. Urbšiui.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ar Panevėžio rajono meras dalyvaus Seimo rinkimuose?

Darbo partiją, kaip ir praėjusią kadenciją, turėtų atstovauti Panevėžio miesto tarybos narys Alfonsas Petrauskas.

Kandidatai dar nepatvirtinti

Kitos partijos, greičiausiai nelabai tikinčios sėkme Vakarinėje rinkimų apygardoje, apie savo kandidatus tyli. Naujienų portalui JP Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis milijonierius Ramūnas Karbauskis yra sakęs, kad ir Vakarinėje rinkimų apygardoje bus patvirtintas toks kandidatas, kuris tikrai laimės rinkimus į Seimą. Neoficialiomis JP žiniomis, rudenį rinkimuose į Seimą turėtų dalyvauti „valstietis“ Juozas Bečelis.

Seimui nesubrendęs

Visiškai savo pozicijas Panevėžyje praradusios partijos „Tvarka ir teisingumas“ skyriaus pirmininkas Sigitas Činga JP sakė, kad kol kas dėl partijos kandidatų dar neapsispręsta. Buvęs Panevėžio miesto tarybos narys teigė pats rinkimuose nedalyvaus, nes Seimui dar nėra subrendęs.

Neapsisprendę

gintaras sileikis 11-08-17
2000 m. rinkimus Vakarinėje apygardoje laimėjęs G. Šileikis dar neapsisprendė ar šį rudenį sieks Seimo nario kėdės.

Liberalų sąjūdžio Panevėžio skyriaus pirmininkas Rytas Paltanavičius teigė, kad partija dėl savo kandidatų apsispręs vasario pradžioje. Neoficialiomis naujienų portalo JP žiniomis, būtent R. Paltanavičius ir turėtų būti patvirtintas kandidatu Vakarinėje apygardoje.

Svarsto

Įvairiuose valdžios postuose dirbęs dabar Panevėžio miesto tarybos opozicijoje esantis Gintaras Šileikis tikino esantis apsisprendimų kryžkelėje, o paklaustas apie ketinimus ir galimybes dalyvauti Seimo rinkimuose atsakė vienu žodžiu: „Svarstau“. Beje, G. Šileikis Vakarinėje rinkimų apygardoje į Seimą buvo išrinktas 2000 m.

Apklausa

Leliukas Tarybos posedis_Fotor_CollageNaujienų portalas JP savo skaitytojus kviečia dalyvauti linksmoje apklausoje. Jei vyktu rinkimai į Seimą jau šį sekmadienį, už kurį kandidatą balsuotumėte? Norime pabrėžti, jog kandidatus Vakarinėje rinkimų apygardoje siūlome savo nuožiūra.

[yop_poll id=”13″]

 


16 komentarų

praeivis 2016-01-27 10:40 at 10:40

Konservatoriai palaidojo šią apygardą. Anušauskas praeis su partijos sąrašu, jam čia nėra ką veikti. Kitur jo negali mesti, nes tas jo marazmas su į anūkes tinkančia žmona niekaip nesiklijuoja su konservatorių vertybėmis, į rinkimų kampaniją negali įtraukti, kaip tradicines vertybes puoselėjantį. O partijos viduje jis dar įtakingas. Tai sužaidžiama taip – važiuok į Panevėžį, ten dundukai, nors vandenį padrumsi. O į Seimą praeisi su sąrašu. Apie Bečelį net tingu galvoti. Kandidatas iš reikalo. Šia prasme pagarbos nusipelno TT – nevaidina, jog turi kažką verto. Leliukas atstovauja beveik tą patį rinkėją, kaip Urbšys, tą, kurio idealas Tadas Blinda – vis dar yra tikinčių, kad galima atjoti, kardu pamosikuoti, pora didžponių pakarti ir turtą išdalinti. Bet Urbšys turi ir kitą dalį rinkėjų – liberalus, nematančius dabartinėje valstybėje tiesos, tikinčius gėriu iš esmės ir tt. Panevėžio liberalai juos prarado dar anuose rinkimuose, nesugebėjo jų grąžinti per savivaldos rinkimus. Ir nebesugebės. Su tokiu rinkėjų ratu (net atmetus Leliuko pritrauktus sau radikalus) Urbšys lieka pačiu rimčiausiu kandidatu. JP be reikalo ironizuoja apie Urbšio raštų ir pasisakymų krūvas – jo rinkėjui nereikia apčiuopiamo, pinigais matuojamo rezultato. Petrauskas su DP turi potencialo, bet ar jis nori – čia kitas klausimas. Pagal savęs pristatymą, daug slepiančią šypseną, panašu, jog Sodros direktoriaus vieta vis dėlto tas žvirblis saujoje, o briedžius girioje tegu kiti gaudo. Rimčiausiai pasispardyti su Urbšiu gali Degenis. Jaunas, turi Leliuko naglumo, už nugaros galingoji socdemų rinkimų mašina (jeigu centras pamatys jame potencialą). Žinoma, liko dar nemažai laiko, gali išlysti visokių force majeure, bet kol kas intrigos Vakarinėje nėra. Nors nesu Urbšio rinkėjas, bet linkiu jam sėkmės. Visiems rinkėjams linkiu išsirinkti mūsų vertą kandidatą, prieš tai kuo daugiau apie jį pasidomint. 🙂

Atsakyti
Panevėžietis 2016-01-27 11:18 at 11:18

Pritariu, kad D. Degenis yra rimčiausias P. Urbšio konkurentas. Tai labai “rimtai” nusiteikęs jaunasis komunistas, galintis padaryti viską dėl valdžios ir tarnavimo saviems. Pamatysim, ar panevėžiečiai taip jau išsiilgę raudonųjų. Taip pat pasimatys, ar pilietinė panevėžiečių branda jau pasiekė tokį lygį, kur protas tampa viršesniu už emocijas ir atspariu smegenų plovimui.

Atsakyti
Nuomonė 2016-01-27 14:19 at 14:19

Gaila, bet iš išrinkto į Seimą P.Urbšio naudos miestui, kaip iš ožio – tik smardina Panevėžį. Jei ir toliau tokius narcizus rinksis rinkėjai, tai nieko gero Panevėžiui ir nebus – vien lozungai.

Atsakyti
Aldona 2016-01-27 18:46 at 18:46

“Girdėjau, kad mėsos konservų atveš”. Tai tada bus gerai?????

Atsakyti
Jolanta 2016-01-27 14:34 at 14:34

Aš balsuosiu su šeima už Degenį. Paprastas žmogus, buvo mūsų bendruomenės susitikime visiems rado laiko su kiekvienu pakalbėti, nepamiršo savo duotų pažadu. Nežinojau nieko apie Donatą Degenį, bet pasiekus jo veiklą socialiniuose tinkluose įsitikinau, tai žmogus kuriam rūpi žmonės.

Atsakyti
Aldona 2016-01-27 18:44 at 18:44

aš visus agituosiu balsuoti už Povilą Urbšį, nes tai išties vertas žmonių pasitikėjimo. Man svarbiausia, kad jis niekados neišduos dėl sotesnio kąsnio ar dėl karjeros. Kai kurie vis nori, kad Seimo narys į Panevėžį “atvarytų vagoną pinigų”, tai tada ir miesto valdžiai nereikėtų nei dirbti nei mąstyti. Straipsnio autoriui nereikėtų ironizuoti, nes ką kalba viešojoje erdvėje Povilas Urbšys, tai tamstai tokios drąsos nė sapne nesusapnuoti. Jis bando prisibelsti į protus ir sąžines tų asmenų, kuriems patikėta valdyti valstybę, Metai iš metų į visų lygių valdžią išrenkami populistai ir mėgėjai pilni arogancijos, todėl taip ir gyvename. Po tiesioginių merų rinkimų kažkiek prošvaisčių matosi kai kur savivaldoje, tačiau ir čia populistai (iš opozicijos) nerimsta ir visaip stengiasi vieni prieš kitus “pasireikšti ar pasipuikuoti”, net nemąsto, kad Tarybos posėdžiai yra viešoje erdvėje (ypatingai nemalonu buvo stebėti praeitų metų, berods, lapkričio 26 d.) ir kas tik nori gali juos stebėti, tai bent jau savo įvaizdžiu pasirūpintų (apie protinius gebėjimus jau nekalbu). Todėl kviesčiau kuo daugiau panevėžiškių jungtis prie Savivaldybės tinklapio ir stebėti Tarybos posėdžius, tada pamatysite ką geba tie asmenys, kurie bet kokia kaina trokšta būti išrinkti į Seimą.

Atsakyti
Aldona 2016-01-27 19:19 at 19:19

dar kvailiau atrodo tie, kurių “garbės reikalas” stoti prieš Povilą Urbšį (net konservatoriai neatsilieka, “meta visą desantą”….. :)).

Atsakyti
Egle 2016-01-27 20:49 at 20:49

aš tai sakiau savo draugams ir pasidalinsiu mintimis dabar – palaikau ir palaikysiu p. Donatą Degenį. Tai yra vienintelis variantas Panevėžiui tikėtis tinkamo interesų atstovavimo nacionaliniu mastu LR Seime. Negali būti jokių kalbų apie visokius P.Urbšius ar dar baisiau A.Anušauskus. Jei norite pasmerkti Panevėžio miestą mirčiai ir nenuilstamam žmonių protų plovimui, tada balsuosite už garbius, bet nieko apie gyvenimą jau senai nebesuvokiančius senolius. Aš asmeniškai noriu į miestą grąžinti gyvybę ir teisingumą dėl paprasto žmogaus, todėl palaikau ir palaikysiu p. Donatą Degenį. Sėkmės Jums, Donatai!

Atsakyti
Oi negaliu 2016-01-27 21:45 at 21:45

Leliukas dalyvaus Seimo rinkimuose?! Čia rimtai ar naujas anekdotas?

Atsakyti
Vita 2016-01-27 22:05 at 22:05

Už ką tik norit, tik ne degenius ir leliukus.. Pagalvojus apie tuos du visada grįžta mintis, kad geras dalykas kandidatams į Seimo nariams įvest IQ barjerą. Ar bent gramatikos pradžiamokslio testuką

Atsakyti
pradinis ugdymas irgi gerai 2016-01-27 22:10 at 22:10

labai akivaizdžiai matosi, kas dirba aktyviai, o kas tik vaidina kovojančius su “kažkokiu” blogiu. Miela Vita, pradinę mokyklą baigęs moksleivis sakinį geriau sukurptų nei gavosi Jums, todėl prieš rašant rekomendacijas, įsitikinkite, kad jos netaikytinos pačiai. Juokas ima žiūrint į tokias apklausas, bet rezultatai bent jau teisingi ir atitinkantys realybę nusimato.

Atsakyti
Komentaras 2016-01-29 23:35 at 23:35

Teisybę Vita parašė. Vita į seimą netaiko, tad juoktis iš jos nėra ko. Leliukas kovoja su blogiu- štai čia imkim ri juokimės drauge 😀

Atsakyti
Vita 2016-01-27 22:24 at 22:24

Pradinis irgi nemenkas tokiems barjeras, svarbu, kad baigimo atestatas nebūtų abejotinos vertės, koks kartais būna magistro 😉

Atsakyti
pradinis ugdymas irgi gerai 2016-01-27 22:59 at 22:59

Niekada nesuprasiu žmonių, kurie piktinasi kažkuo, o patys realiai nieko nekeičia. Aš kadangi neturiu galimybių ir negaliu/nenoriu tiek laiko skirti gilinantis į kitų žmonių problemas, ką aiškiai matosi, kad daro politikai, kuriems žmonės išreiškia pasitikėjimą, todėl ir džiaugiuosi, kad yra tokių žmonių ir juos pilnai palaikau. Pritariu Eglei.

p.s. Magistras, vidurinio mokslo baigimo atestatas ar pradinis ugdymas – Jūsų atveju, Vita, rodos nesudaro jokio skirtumo 🙂 .

Atsakyti
Kaimas 2016-01-28 07:56 at 07:56

Apklausoje Degenis už save pabalsavo aktyviai 🙂 Gerai, kad Urbšiui nereikia klastoti balsų – žmonės ir taip už jį balsuoja.

Atsakyti
ITsnikas 2016-02-01 22:23 at 22:23

Iskart matos, kad jaunasis komunistas degenis pasodines zmones uz save balsuot 😀 grynai durnelio metodas, tipo as populiarus 😀

eilinis komunistelis, varles vadybininkas nieko nepasiekes.

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

M. Majauskas: valdžiai teks svarstyti, kaip didinti biudžeto pajamas

confident-noyce

Vyriausybė svarstys patobulintą 2022 metų biudžeto projekto

confident-noyce

Tarp Pekino ir Vilniaus tvyrant įtampai, keli Seimo nariai susitiko su Kinijos diplomatu

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau