Karsakiškio Strazdelio pagrindinei mokyklai – 100 metų

Karsakiškio Strazdelio pagrindinei mokyklai – 100 metų

Greta JANKUVIENĖ / Dianos SKUKAUSKIENĖS nuotr.

1919 m. Karsakiškyje pradėjo veikti valstybinė mokykla, įkurta dvarininkės Marijos Ordinčiūtės dvare. Vėliau mokykla perkelta į parapijos salę – špitolę. Darbo sąlygos buvo labai sunkios. Mokykla turėjo tik tris mokyklinius suolus ir rašomąją lentą. Pinigų mokyklai išlaikyti niekas neskyrė…

Nuo to laiko, kai buvo įkurta Karsakiškio Strazdelio pagrindinė mokykla, prabėgo jau 100 metų.

BIC

Spalio 25 dieną gausus būrys dabartinių ir buvusių mokinių, mokytojų susirinko į Karsakiškio Strazdelio pagrindinę mokyklą. Šventė prasidėjo Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčioje šv. Mišiomis. Po to buvo pagerbtas buvusių mokytojų atminimas – aplankyti kapai, padėta gėlių, uždegtos žvakutės.

Šimtmečio paminėjimas vyko Karsakiškio bendruomenės namuose. Gausiai besirenkantieji į šventę gavo po atminimo dovanėlę – kalendoriuką. Jubiliejaus dalyvius sveikino šiandieninės Karsakiškio Strazdelio pagrindinės mokyklos direktorė Jolanta Grinkienė ir 2007–2012 m. mokyklai vadovavusi, dabar – Panevėžio rajono švietimo centro direktorė Jurgita Vaitiekūnienė.

Šventę vedė mokytoja Nijolė Mogilovienė, padedama dešimtos klasės mokinių. Programoje suvaidinti svarbiausi mokyklos istorijos laikotarpiai. Scenoje pasirodė ir mažieji mokyklos ugdytiniai – ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai, paruošti mokytojos Sigitos Kamantavičienės, bei vyresniųjų klasių mokiniai, paruošti mokytojos Linos Veršelienės. Malonus siurprizas šventėje buvo linijinių šokių kolektyvo „Širšės“ pasirodymas.

Mokykla sulaukė ir daug svečių. Į jubiliejaus šventę atvyko ir pasveikino Lietuvos Respublikos Seimo narė Guoda Burokienė, kuri įteikė Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio sveikinimą mokyklos bendruomenei.

Taip pat pasveikinti atvyko Panevėžio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Pocius, Karsakiškio bendruomenės pirmininkė Gražina Žemaitienė, Karsakiškio parapijos klebonas Jonas Morkvėnas, Karsakiškio seniūnijos seniūnė Rima Jaškūnienė, Tiltagalių kultūros centro direktorė Renata Kopūstienė, Karsakiškio bibliotekos bibliotekininkė Inga Iljinienė, Paliūniškio pagrindinės mokyklos direktorė Nijolė Sereikienė.

Mokyklos direktorė už nuoširdų darbą padėkojo mokyklos darbuotojams, taip pat mokiniams ir mokytojams, padėjusiems organizuoti ir paruošti jubiliejinį renginį.

Po koncerto visų laukė šventinis tortas bei vaišės.

Mokykla gyva, kol joje skamba mokinių balsai ir juokas, kol skambutis kviečia į pamoką ir iš jos.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.