Kariuomenės vadas piktinasi dėl pareiškimų apie nesaugius „Spartanus“

Kariuomenės vadas piktinasi dėl pareiškimų apie nesaugius „Spartanus“

Saulius JAKUČIONIS (BNS) / DELFI nuotr.

J. V. Žukas.

Kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas ketvirtadienį pasipiktino pareiškimais apie nesaugius karinius orlaivius „Spartan“.

Praėjusį sekmadienį dėl gedimo „Spartanas“ nenuskraidino prezidentės Dalios Grybauskaitės į Rygą, o pirmadienį neparskraidino premjero Sauliaus Skvernelio iš Briuselio.

Šalies vadovams pradėjus svarstyti apie galimybes pirkti naują lėktuvą delegacijoms skraidinti, generolas pareiškė, kad „Spartanai“ yra modernūs orlaiviai.

BIC

„Įsigijus naują lainerį jokių garantijų, kad jis nesuges, nėra“, – žurnalistams sakė J. V. Žukas.

„Britanijos karinių oro pajėgų lėktuvas, skraidinęs kariuomenės vadą 2014 metų rudenį į karinę konferenciją čia, sugedo ir jis čia praleido visą parą. Toliau, (pernai – BNS) Vokietijos gynybos ministrės lėktuvas stovėjo Kaune visą parą, negalėjo išskristi. (…) 2016 metų pavasarį, kada čia lankėsi NATO Šiaurės atlanto taryba su generaliniu sekretoriumi priešakyje, Belgijos karinių oro pajėgų lėktuvas sugedo ir su delegacija liko čia. Ji buvo išskraidinta iki Briuselio atgal tais pačiais „Spartanais“, – kalbėjo kariuomenės vadas.

Orlaivius „Spartan“ Lietuva įsigijo praėjusį dešimtmetį, padidinus šalies indėlį tarptautinėse operacijose užsienyje ir ėmus vadovauti Goro provincijos atkūrimo grupei Afganistane.

Pasak J. V. Žuko, šie transporto orlaiviai skraidina ne tik Lietuvos karius, šalies vadovus ar veža krovinius, bet aprūpina ir oro policijos misiją Šiauliuose atliekančius sąjungininkus.

„Kai visuomenei eskaluojama tokia žinia, kad čia yra nesaugu, (…) tai reikia turėti omenyje, kaip jaustis karių artimiesiems arba sąjungininkams, jeigu mes patys nepasitikime savo Karinėmis oro pajėgomis ir sakome, kad tie lėktuvai nepatikimi“, – tvirtino generolas.

„Ką man dabar pasakyti savo kariams? Ar jiems lipti į tą lėktuvą, skristi, ar ne? Ką mums savo sąjungininkams, prieš kuriuos turime savo įsipareigojimus, pasakyti?“, – klausė jis.

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis teigė, kad sekmadienį ir pirmadienį įvykę orlaivio gedimai yra atsitiktiniai.

„Aš visiškai pasitikiu Karinėmis oro pajėgomis, tuo, ką jie daro, ir pajėgumais, kuriuos jie turi“, – kalbėjo ministras.

Lietuvos kariuomenė iš viso turi tris transporto orlaivius „Spartan“, vienas jų po pernai įvykusio gedimo dar remontuojamas.

AIK

H2Auto plovykla

EXPO

Labirintų parkas

Mano namukas

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.