Kariuomenės vadas dalyvaus NATO susitikime tarptautinio saugumo klausimais

Kariuomenės vadas dalyvaus NATO susitikime tarptautinio saugumo klausimais

BNS / BNS nuotr.

V. Rupšys.

Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys dalyvaus NATO karinio komiteto susitikime Slovėnijoje.

Savaitgalį vyksiančiame susitikime NATO šalių kariuomenių vadai su aljanso karine vadovybe aptars svarbiausius veiklos ir tarptautinio saugumo klausimus, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Bus diskutuojama euroatlantinės erdvės gynybos ir atgrasymo klausimais, kalbama apie karinės galios instrumentus bei NATO karybos koncepciją. Susitikimo dalyviai apžvelgs saugumo situaciją operaciniuose rajonuose, aptars NATO operacijas ir misijas.

BIC

NATO karinis komitetas yra aukščiausio lygmens NATO karinis vadovavimo padalinys, pavaldus Šiaurės Atlanto Tarybai, Gynybos planavimo ir Branduolinio planavimo komitetams. Jame priimami strateginiai kariniai sprendimai ir teikiami kariniai patarimai Šiaurės Atlanto Tarybai, priimančiai politinius sprendimus.

Karinio komiteto konferencijos, kuriose dalyvauja kariuomenių vadai, paprastai vyksta tris kartus per metus. Du iš jų rengiami Briuselyje (Belgijoje), vienas – rotacijos principu kurioje nors NATO valstybėje.

Susitikimų rezultatas yra bendru sutarimu teikiamas karinis patarimas Šiaurės Atlanto Tarybai.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.