Kariuomenės mokyklos instruktoriai ir karo policininkai nubausti už prekybą poveikiu

Kariuomenės mokyklos instruktoriai ir karo policininkai nubausti už prekybą poveikiu

BNS / DELFI nuotr.

Kauno apylinkės teismas kaltais dėl prekybos poveikiu pripažino du Lietuvos kariuomenės mokyklos vairavimo instruktorius ir du jų kolegas iš Karo policijos bei skyrė jiems baudas, pranešė Kauno apylinkės teismas.

Teismas R.L. ir L.K., dirbantiems Generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos vairavimo instruktoriais, skyrė beveik 1130 eurų baudas. Lietuvos kariuomenės Karo policijos atstovams T.G. ir K.T. – 753 eurų baudas.

Šį nuosprendį per 20 dienų galima skųsti Kauno apygardos teismui.

BIC

Kaip BNS informavo Lietuvos kariuomenės atstovai, įsiteisėjus apkaltinamajam nuosprendžiui, kariai bus automatiškai atleidžiami iš tarnybos.

„Taip pat, nepriklausomai nuo teismo nuosprendžio, jam įsiteisėjus, minėtų karių veikos būtų vertinamos papildomai, siekiant nustatyti ar jie nesulaužė kario priesaikos ir nepažemino kario vardo“, – rašoma pateiktame atsakyme.

Bylos duomenimis, R.L. 2014 metų liepą Kauno rajone esančioje šašlykinėje iš šešių kursantų reikalavo egzamino dieną turėti po 250-350 litų ir žadėjo paveikti „Regitros“ „C“ kategorijos vairavimo egzaminatorių, kad šie sėkmingai išlaikytų vairavimo egzaminą. Galiausiai pinigus už egzaminą padavė keturi kursantai. R.L. buvo perduota 1 tūkst. litų.

L.K., kuris turi vyresniojo seržanto karinį laipsnį, buvo kaltinamas reikalavęs iš kursantų po 200 litų už sėkmingai išlaikytą egzaminą. Jis „C“ kategorijos vairavimo auditorijos lentoje šešių kursantų akivaizdoje buvo užrašęs skaičių „200“, pažadėjo, kad egzaminatoriai nefiksuos vairavimo klaidų ir taip jie sėkmingai išlaikys egzaminą. Šįsyk po 200 litų sutiko mokėti visi šeši kursantai. L.K. buvo perduota 1200 litų suma.

T.G. ir K.T., kurie yra Lietuvos kariuomenės Karo policijos atstovai, buvo kaltinami R.L. perdavę po 250 litų už tai, kad jis paveiktų „Regitros“ „C“ kategorijos egzaminatorius, kurie, laikant vairavimo egzaminą, nefiksuotų kursantų padarytų klaidų.

Teisme keturi profesinės karo tarnybos kariai savo kaltės nepripažino, tačiau jų kaltė įrodyta liudytojų parodymais ir gautais dokumentais iš įvairių valstybinių įstaigų. Taip pat ir ikiteisminio tyrimo metu surinkta rašytine baudžiamosios bylos medžiaga.

bns

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.