Kariuomenė iš gyventojų paramos modernizavo amerikietiškus šautuvus

Kariuomenė iš gyventojų paramos modernizavo amerikietiškus šautuvus

BNS / KAM nuotr.

Gyventojų skirtą paramą Lietuvos kariuomenė skelbia panaudojusi ginkluotei atnaujinti – Jungtinių Valstijų gamybos šautuvams M-14 modernizuoti.

Pasak kariuomenės, gyventojų skirta 2 proc. nuo 2016-aisiais mokėto pajamų mokesčio parama leido atnaujinti daugiau nei 400 šautuvų, kurių sulaukė lengvosios pėstininkų brigados „Aukštaitija” ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) taiklieji šauliai.

Šautuvams įdiegtos atraminės kojelės iš JAV įmonės „Harris Bipods“ bei modernūs čekiški „Meopta“ optiniai taikikliai.

BIC

Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas sako, kad gyventojų finansinė parama yra „vienas iš įrodymų, kad šalyje gausu patriotiškai nusiteikusių ir šalies saugumui neabejingų žmonių“.

Kariuomenė nurodo, kad ginklams modernizuoti iš viso skirta 630 tūkst. eurų, iš jų – 200 tūkst. eurų gyventojų paramos. Antruoju etapu planuojama modernizuoti dar daugiau nei 500 automatų.

Modernizuotais ginklais taiklieji šauliai pasiekti taikinius galės iki 600 metrų, o trikdyti – 800 atstumu.

2014–2018 metais gyventojų finansinė parama kariuomenei siekia 792 tūkst. 400 eurų.

Kariuomenė skelbia, kad panaudojant šias lėšas įsigyta 30 šarvinių liemenių, per 200 infraraudonųjų spindulių filtrų Sausumos pajėgose tarnaujančių karių optiniams taikikliams, taip pat modernizuota daugiau nei 400 Lietuvos kariuomenės turimų šautuvų M-14.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.