Karinėse pratybose dalyvavo ir rajono gyventojai

Karinėse pratybose dalyvavo ir rajono gyventojai

IMG_9455Praėjusią savaitę Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Karaliaus Mindaugo husarų bataliono karius Panevėžio rajono gyventojai galėjo pastebėti visai šalia savo namų – Panevėžio rajono Smilgių ir Pasvalio rajono Pušaloto seniūnijų vietovėse.

Bataliono lauko taktikos pratybos vyko miškingose vietovėse ir gyvenvietėse. Dieną ir naktį vykusios pratybos savaitės pradžioje vykdytos miškuose, vėliau persikėlė į žmonių gyvenamas vietoves.

Pagal iš anksto nustatytą scenarijų, priešiškų pajėgų ginkluotos grupuotės pagrindinė dalis turėjo įsikurti Smilgių seniūnijos Sujetų gyvenvietėje.

BIC

Bataliono kariams iš anksto nuvykus į Sujetus, kur su vietos bendruomenės pirmininke ir vietos gyventojais buvo aptariamos pratybų detalės, Sujetų gyventojai draugiškai sutiko priešiškų pajėgų karius imituojančius karius įsileisti į savo pastatus.

Gyventojai teigė, kad stebėti greta namų vykstančias karines pratybas jiems nepaprastai įdomu, o pagalbą kariams jie teigė vertinantys kaip savo, kaip Lietuvos piliečių, pareigą.

Pagal numatytą scenarijų tarp vietos gyventojų kilo sumaištis, į tai reaguodama Sujetų bendruomenės pirmininkė iškvietė policijos pareigūnus ir nurodė jiems pagrindines priešiškų pajėgų grupuotės buvimo vietas miestelyje.

Į nurodytą vietą atvykę Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai susidūrė su priešiškų pajėgų pasipriešinimu ir į pagalbą pakvietė karines pajėgas. Čia atvykę kariai turėjo neutralizuoti pasipriešinimą ir užkirsti kelią tolimesniems priešiškų pajėgų grupės veiksmams.

Veikdami kartu, Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai ir Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sėkmingai atliko užduotį. Toks jėgos struktūrų bendradarbiavimas ypač svarbus.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.