Karinėse pratybose dalyvaus ir Panevėžio rajono mokiniai

Karinėse pratybose dalyvaus ir Panevėžio rajono mokiniai

JP / KMHB nuotr.

Iki gegužės 23 d. Panevėžio mieste ir rajone vyks Karaliaus Mindaugo husarų bataliono pratybos „Karaliaus kirtis 2019“. Kariai ir pratybose dalyvaujančios organizacijos tobulins savo įgūdžius ir vykdys įvairiausias suplanuotas užduotis.

Gegužės 19–24 dienomis vyks aktyvioji pratybų dalis – Panevėžio miestas ir prieigos skelbiamos karinių operacijų teritorija, įvedama karo padėtis. Mieste bus matoma daugiau karių ir technikos, kadangi veiksmų imsis maždaug 800 karių grupė, sudaryta iš Karaliaus Mindaugo husarų bataliono, Krašto apsaugos savanorių Vyčio apygardos 5-osios rinktinės, Lietuvos šaulių sąjungos ir NATO sąjungininkų.

Šio pratybų etapo metu bus imituojama karo komendantūros veikla, vykdomos karinės operacijos, naudojami garsiniai šaudmenys ir pirotechnika. Miesto gyventojai gatvėse matys patruliuojančius ginkluotus Lietuvos kariuomenės karius su technika – šarvuočiais, visureigiais, sunkvežimiais, taip pat skraidys karinių oro pajėgų sraigtasparniai.

BIC

Gegužės 21 dieną, vykdydama savo užduotį šiose pratybose, Panevėžio rajono savivaldybė 9.10 val. pradės Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos mokinių evakuaciją į Krekenavos Mykolo antanaičio gimnaziją. Iki 14 val. šių mokyklų mokiniams bus organizuojami užsiėmimai, kuriuos ves karo medikai, Karaliaus Mindaugo bataliono kariai, Šaulių A. Smetonos 5-osios rinktinės šauliai, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM atstovai.

Gegužės 24 d. Karaliaus Mindaugo husarų batalione vyks atvirų durų diena visuomenei.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.