Karantino rekomendacijos įsigaliojo ir Panevėžio vyskupijos bažnyčiose

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS

Katalikų pamaldos vyks laikantis Vyriausybės paskelbto karantino rekomendacijų – ribojant tikinčiųjų skaičių, pranešė Lietuvos vyskupų konferencija.

„Lietuvos vyskupai nusprendė, kad nuo lapkričio 7 dienos 00 val. iki tol, kol galios Vyriausybės paskelbtas karantinas, šv. Mišios bus aukojamos ribojant tikinčiųjų skaičių“, – teigiama pranešime.

Vyskupų konferencija nurodo, kad Mišių dalyviai bus įleidžiami tik su veido kaukėmis, o bažnyčiose bus laikomasi Vyriausybės karantino ribojimuose numatytų reikalavimų: 10 kv. metrų ploto vienam žmogui, išlaikant dviejų metrų atstumą tarp asmenų ar asmenų grupių, kurias sudaro ne daugiau nei penki asmenys arba šeimos nariai.

Besimeldžiantieji lauke taip pat turės laikytis dviejų metrų atstumo.

Patirties turi

Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM patvirtino, kad ir Panevėžio vyskupijos bažnyčiose bus laikomasi Vyriausybės rekomendacijų.

L. Vodopjanovas.

„Jau patirties turime, nes karantinas buvo pavasarį. Tik tuomet buvo daug griežčiau – dabar šv. Mišios bus aukojamos bažnyčioje, bet tikintieji privalės išlaikyti atstumą. Kiekvienam tikinčiajam skirta po 10 kvadratinių metrų. Svarbiausia nepamiršti dėvėti apsaugines kaukes, dezinfekuoti rankas. Prasčiau besijaučiantiems rekomenduojama nesilankyti bažnyčioje ir rūpintis sveikata bei melstis namuose“, – aiškino vyskupas.

Pasak jo, per šį paskelbtą karantiną šv. Mišios bus aukojamos.

„Tą daryti ragina ir Popiežius. Juk gyvas ryšys – labai svarbus. Tačiau tikinčiuosius raginame elgtis išmintingai, nes dabar priimtas sprendimas gali keistis. Nežinia, kas bus po trijų savaičių. Tikimės, kad maldomis ir su Dievo pagalba pandemiją suvaldysime“, – kvietė maldai vyskupas L. Vodopjanovas.

Šv. Mišios.

Pamaldos bus

Krekenavos bazilikos rektorius, Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonas dr. Gediminas Jankūnas aiškino, kad parapijos namuose, kur šiuo metu aukojamos šv. Mišios, telpa 15 tikinčiųjų.

„Tiek jų tilps išlaikant atstumą ir skiriant kiekvienam tikinčiajam 10 kv. metrų. Beje, kitoje salėje tilps dar 8 žmonės. Jei oras geras, galima melstis ir lauke, atvažiuoti automobiliu ir planšetėse stebėti šv. Mišias. Turime gerus garsiakalbius, todėl lauke garsas bus geras. Sekmadieninę rinkliavą galima palikti parapijos raštinėje“, – aiškino kunigas.

Be to, klebonas dr. G. Jankūnas priminė, kad jis yra ir Upytės šv. Karolio Boromiejaus parapijos administratorius.

G. Jankūnas.

„Šioje bažnyčioje telpa iki 25 tikinčiųjų, bet galima šv. Mišiose dalyvauti lauke ir atvažiuoti automobilių. Svarbiausia gyvai sudalyvauti Mišiose ir Komuniją priimti realiai. Rinkliavas Upytėje galima palikti duryse – tikintieji jau žino, kaip tai padaryti“, – sakė dvasininkas.

Pateiktos rekomendacijos

Bažnyčia kviečia tikinčiuosius „palaikyti malda ligonius, prašyti stiprybės medikams, slaugytojams ir visiems, kurie valstybėje priima sprendimus bei užtikrina sklandų mūsų visuomenės gyvenimą“.

Vyriausybė nuo šeštadienio šalyje trims savaitėms įvedė karantiną, jo metu visose viešose erdvėse privaloma dėvėti kaukes, neveiks kavinės, barai, kultūros, sporto ir laisvalaikio įstaigos, draudžiama būriuotis daugiau nei po penkis asmenis, jei tai ne šeima.

Religinėms bendruomenėms pateikta rekomendacija organizuoti religines apeigas nuotoliniu būdu, „arba tokiu būdu, kad būtų išvengta susibūrimų“, t. y. užtikrinant minėtus atstumų tarp žmonių reikalavimus. Jei to užtikrinti neįmanoma, rekomenduojama susilaikyti nuo religinių apeigų.

Laidotuvėse galės dalyvauti iki 10 asmenų, tačiau ribojimas nebus taikomas šeimoms ir atliekantiems ritualines paslaugas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Specialistai giria Panevėžio verslus: per savaitę neaptikta jokių karantino pažeidimų

confident-noyce

Dėl pandemijos Žemė yra tyliausia per ištisus dešimtmečius

confident-noyce

Baseinų valdytojai prašo Vyriausybės leisti vėl dirbti

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau