Karantino metu Keiptauno gatvėse užfiksuoti vaikštinėjantys pingvinai

Karantino metu Keiptauno gatvėse užfiksuoti vaikštinėjantys pingvinai

Gismeteo.lt

Karantino metu išuštėjus miestams ir miesteliams žmonės fiksuoja įvairius, su gyvūnais susijusius kuriozus.

Štai visai netoli Keiptauno (Pietų Afrikos Respublika), Simon’s Town gatvėmis pastebėti krypuojanti akiniuotųjų (dar vadinamų afrikiniais) pingvinų trijulė.

Pietų Afrikos pakrantės paukščių apsaugos fondas (SANCCOB) praneša, kad šiems paukščiams išdrąsėjus ir vis dažniau apsilankant miestelio teritorijoje fondo reindžeriams darbo tikrai netrūksta.

BIC

Užfiksuotame vaizdo įraše matyti, kaip gatve skubėdami pingvinai kerta sankryžą ir užšoka ant šaligatvio.

Anot Ronnis Daniels iš SANCCOB, įprastai žmogui pernelyg prie jų priartėjus pingvinai ima nerimauti, tačiau kuomet gatvėse yra gerokai mažiau transporto priemonių ir žmonių, šie pingvinai mėgaujasi atgavę savąsias teritorijas.

Vis dėlto, SANCCOB reindžeriai toliau deda didžiausias pastangas, kad užtikrintų šių pingvinų saugumą ir nukreiptų juos atgal į kolonijas.

Nors didžioji Pietų Afrikos Respublikos dalis karantino metu gyvena beveik mirtinoje tyloje, pingvinai yra pačiame savo kasmetinio kiaušinių dėjimo sezono įkarštyje.

Pietų Afrikos pakrantės paukščių apsaugos fondas yra įsitraukęs į pingvinų, kurie šiuo metu veisiasi valstybinėje žemėje, greta afrikinių pingvinų kolonijos, apsaugą. Simon’s Town yra viena iš pingvinų veisimosi kolonijų sausumoje, kur peri nykstančios rūšys, įprastai perinčios salose.

Afrikiniai pingvinai sutinkami tik Pietų Afrikos Respublikoje ir Namibijoje. Per dvidešimtąjį amžių sunyko net 99 procentai jų populiacijos.

Fondas padeda apsaugoti šiuos paukščius nuo smalsių visuomenės narių ir naminių gyvūnų, o taip pat saugo juos nuo mirtinų automobilių ratų.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.