Karantinas: Panevėžyje suaktyvėjo smurtas artimoje aplinkoje ir vagystės

Karantinas: Panevėžyje suaktyvėjo smurtas artimoje aplinkoje ir vagystės

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Freepik.com, Rimvydo ANČEREVIČIAUS nuotr.

Per karantiną bendras užregistruojamų nusikaltimų skaičius Lietuvoje sumažėjo 20 proc., tačiau tiek pat padaugėjo konfliktų artimoje aplinkoje ir vagysčių iš atokesnių vietovių. Tokia pati situacija ir Panevėžio mieste bei rajone.

Tą patvirtino Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Rimantas Bobinas.

– Karantinas tęsiasi jau beveik 2 mėnesiai. Į Panevėžį iš užsienio šalių grįžo nemažai piliečių. Gal padaugėjo nusikaltimų per šį laikotarpį?

BIC

– Karantino metu bendras nusikaltimų skaičius yra nežymiai, šiek tiek mažesnis. Karantino metu sumažėjo nusikaltimų įvykdytų viešoje vietoje (muštynės, plėšimai ir t.t. ). Karantino metu padaugėjo smurto artimoje aplinkoje ir vagysčių iš atokesnių vietovių. Panevėžio apskrityje vyrauja vagystės iš automobilių, taip pat vagiami žemės ūkio paskirties daiktai. Iš užsienio grįžę asmenys įtakos bendroms nusikalstamumo tendencijoms neturėjo.

– Kokie pagrindiniai nusikaltimai vyrauja Panevėžio mieste ir rajone?

– Pasaulinės tendencijos turėjo įtakos ir Lietuvos nusikalstamumo tendencijoms. Karantinas, saviizoliacija gyventojus privertė ilgą laiką praleisti artimojoje aplinkoje, todėl pastaruoju metu padaugėjo nusikaltimų smurto artimoje aplinkoje.

Be to, gyventojai mažiau dėmesio skyrė turto esančio atokiau gyvenamųjų vietų apsaugai bei rečiau vykdavo į tas vietas. Todėl stebimas vagysčių iš atokesnių vietovių skaičiaus didėjimas. Panevėžio mieste daugiau įvykdoma vagysčių iš automobilių, o rajone vyrauja žemės ūkio paskirties turto vagystės.

R. Bobinas.

– Labai dažnai nusikaltimų suvestinėse pasitaiko informacijos apie vagystes iš parduotuvių (alkoholis, maistas ir kiti produktai). Kodėl suaktyvėjo šios vagystės?

– Alkoholio ir maisto produktų vagystės iš prekybos centrų ir parduotuvių vykdomos asmenų, nėra suaktyvėjusios, galbūt daugiau atvejų, kai parduotuvių saugos tarnybos ar prekybos vietų darbuotojai nustato tokius atvejus ir kreipiasi į policijos pareigūnus. Pastaraisiais mėnesiais nėra stebima tokių veikų augimo.

– Vagystės suaktyvėjo ir iš sodo namelių, sodybų. Ar tai sutampa su karantino laikotarpiu?

– Taip jau sutapo, kad karantinas sutapo su pavasariu. Tuo metu daugelis aplanko per žiemą nelankytus sodus ir sodybas ir randa juos apvogtus bei kreipiasi į policiją. Tai daugiau sezoniniai nusikaltimai ir nėra laikoma, kad tokiems nusikaltimams įtaką turėjo karantinas.

– Ar tarp grįžusiųjų buvo policijos paieškomų asmenų?

– Policijos pareigūnai nuolat stebi situaciją Panevėžio apskrityje. Tikrina įtartinus asmenis, neišskiriant ar tai nuolat gyvenantis žmogus Lietuvoje, ar ne. Policija nerenka tokios informacijos, kiek asmenų grįžo iš kitų šalių karantino metu. Tai yra kasdienė policijos veikla, ieškant tiek besislapstančius nuo teisėsaugos įtariamuosius, kaltinamuosius ar nuteistuosius bei dingusius be žinios asmenis.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.