Karantinas pakeitė ir Panevėžio rajono pirkėjų krepšelį

Karantinas pakeitė ir Panevėžio rajono pirkėjų krepšelį

Arneta MATUZEVIČIŪTĖ / Rimvydo ANČEREVIČIAUS nuotr.

Karantino laikotarpiu įvestos rekomendacijos iš esmės pakeitė daugumos gyventojų kasdienybę. Tampa įprasta viešumoje matyti žmones dėvinčius apsaugines kaukes ar pirštines. Minėtų saugumo priemonių ėmėsi ir žmones aptarnaujančios institucijos, įstaigų darbuotojai. Žmonės ne tik vaistinėse, bet ir maisto, buities prekių parduotuvėse ėmė dažniau teirautis apsaugos priemonių, tad tai pakoregavo atvežamų prekių asortimentą.

Vadokliuose įsikūrusios parduotuvės atstovas Albertas Daunoravičius „Tėvynėi“ sakė, kad dabar žmonės į prekyvietę užeina rečiau, bet perka daugiau.

BIC

„Prekių krepšelyje daugiausia aliejus, kruopos, dešros, mėsa – pagrindiniai pirkiniai, – sako A. Daunoravičius. – Netikėtų prašymų kol kas nesulaukėme. Miestelio žmonių norai nepasikeitė. Išaugo susidomėjimas dezinfekciniu skysčiu, guminėmis pirštinėmis, kaukėmis. Kiek jų gauname, tiek į lentynas parduotuvėje ir pateikiame.“

Specialios saugos priemonės

Daukniūnuose įsikūrusios parduotuvės savininkas Rolandas Vasiliauskas pastebi, kad karantino pradžioje žmonės atsainiai žiūrėjo į reikalavimus, tačiau pastaruoju metu patys stebi situaciją parduotuvės viduje ir jei ten yra daugiau nei du žmonės – eiti neskuba.

„Darbuotojų apsaugai patalpoje įrengėme stiklą. Primename klientams, kad į parduotuvę neitų po kelis ir užsuktų kuo rečiau. Stengiamės pirkėjams net ir pasiūlyti vietoje vieno kepaliuko duonos įsigyti du – kad ilgiau užtektų. Ir patys jie dažniau renkasi ilgiau negendančius produktus“, – pasakoja R. Vasiliauskas.

Dezinfekuoja rankas

Pats prekių tiekimu besirūpinantis pašnekovas sako, kad ir į parduotuvę atvystantys tiekėjai vos įėję į patalpas dezinfekuoja rankas, prekes atveža dėvėdami apsaugines pirštines bei kaukes.

„Kaimo parduotuvės asortimentui užpildyti prekių netrūksta, kol kas su stygiumi patys nesusidūrėme, tačiau, atvirai pasakysiu, jau ėmė strigti tualetinio popieriaus ir perlinių kruopų tiekimas. Daugiau visko yra“, – atkreipia dėmesį parduotuvės savininkas.

 Rekomendacijos prekeiviams

Primename, kad Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas sprendimu Nr. V-381 „Dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) valdymo priemonių“ nusprendė:

Įpareigoti parduotuves, prekybos ir (arba) pramogų centrus, vykdančius maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimo veiklą, taip pat turgavietes, vykdančios maisto pardavimo veiklą (toliau – prekybos vietos):

Organizuoti pirkėjų ir kitų lankytojų (toliau – lankytojai) srautus, atsižvelgiant į prekybos vietos plotą, siekiant išvengti grūsčių, sudarant galimybę tinkamai rankų higienai.

Prie įėjimo į prekybos vietą paskelbti informaciją, atkreipiančią dėmesį į lankytojų asmens higienos laikymąsi (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas).

Skatinti lankytojus eilėse prie kasų ar savitarnos kasų laikytis saugaus ne mažesnio kaip 1 metro atstumo.

Užtikrinti galimybę prekybos vietos darbuotojams reguliariai (ne rečiau kaip kas 2 val.), o esant poreikiui ir dažniau, kruopščiai plauti rankas su šiltu tekančiu vandeniu ir skystu muilu, ar dezinfekuoti jas specialiomis rankų dezinfekcinėmis priemonėmis.

Prekybos vietose užtikrinti tinkamą aplinkos valymą ir dezinfekciją remiantis parengtomis rekomendacijomis „Dėl aplinkos valymo ir dezinfekcijos, esant nepalankiai COVID-19 situacijai“.

Rekomenduoti visiems asmenims pirmenybę teikti apsipirkimui internetu, vengiant artimo kontakto.

Uždrausti:

prekybos vietose dirbti darbuotojams, kuriems privaloma izoliacija, izoliacijos laikotarpiu, išskyrus darbuotojus, dirbančius nuotoliniu būdu;

asmenims, kuriems privaloma izoliacija, izoliacijos laikotarpiu lankytis prekybos vietose.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.