Karantinas koreguoja religines šventes: Verbų sekmadienis – be pašventintų verbų

Verbos švenčiamos paskutinį sekmadienį prieš Velykas. Verba – tradicinė iš kadagio ar blindės šakelių surišta puokštė, šventinama bažnyčioje. Sakoma, kad Verbų sekmadienį eiti bažnyčion be puokštelės nedera, nes kitaip velnias į rankas įbruka savo uodegą.

Tačiau koronavirusas pakoregavo ne tik šv. Mišių apeigas bažnyčiose, bet ir visas religines šventes – Verbas, Velykas. Todėl kiekviena Panevėžio vyskupijos parapija prisitaikė prie karantino ir kunigai religines apeigas transliuoja internetu, o tikinčiuosius išklauso ir telefonu.

Išpažinčiai laiko pakaks

Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM aiškino, kad karantino laikotarpis pakoregavo šv. Mišių apeigas ir kol kas artimiausias religines šventes – Verbas bei Velykas.

„Šalyje įsigaliojus karantinui šv. Mišios transliuojamos internetu. Taip bus ir per Verbų sekmadienį ir per Velykas. Kam reikia būtinai per Didžiąją savaitę atlikti išpažinti, reikia telefonu susitarti su kunigu ir jis priims. Tačiau Velykinę išpažintį galima atlikti ir per numatytą laikotarpį iki Šv. Petro ir Pauliaus šventės“, – sakė vyskupas.

L. Vodopjanovas.

Svarbiau – malda

Pasak Panevėžio vyskupo L. Vodopjanovo, verbos per Verbų sekmadienį bažnyčiose nebus šventinamos.

„Karantino laikotarpi. Dideli susibūrimai negalimi. Todėl Verbų sekmadienio šv. Mišiose verbos nebus šventinamos. Tačiau Panevėžio rajono mažos parapijos gali sugalvoti įvairius būdus, kaip pašventinti verbas. Išmonei ribų nėra. Kita vertus, šiuo laikotarpiu svarbu melstis mintimis ir būti su Jėzumi išvien. Ženkime į Didžiąją savaitę su apvalytomis mintimis ir susitaikę su Dievu“, – kvietė vyskupas tikinčiuosius melstis ir atlikti liturgines apeigas namuose.

S. Kumelis.

Geriausia būti namuose 

Miežiškių Švč. M. Marijos parapijos klebonas Saulius Kumelis sakė, kad nėra taip svarbu, ar bus verbos pašventintos.

„Reikia elgtis, kaip nurodyta karantino laikotarpiu – nekelti kojos iš namų. Jeigu galime melstis ir klausyti šv. Mišių internetu, tai, kaip patarė arkivyskupas Gintaras Grušas, galima stebėti Verbų sekmadienio Mišias per televiziją ir turėti rankoje verbą. Juk ne verbos svarbu, kur kas svarbiau priimti Švenčiausią Sakramentą ir melstis už parapiją, už Lietuvą ir jos žmones“, – aiškino kunigas ir tęsė:

„Išpažintį, jeigu reikia atlikti iki Velykų, galima susitarti, bet velykinės išpažinties laikotarpis tęsiasi iki Šv. Petro ir Pauliaus šventės. Todėl laiko turime. Šiuo sudėtingu laikotarpiu geriausia, ką galime padaryti – būti namuose.“

Verbas bus galima pasiimti

Krekenavos Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapija išplatino tokią informaciją:

„Verbų sekmadienį, balandžio 5 d. 12 val., parapijos laikinuose maldos namuose bus švenčiamas Kristaus Kančios Verbų sekmadienis. Šv. Mišių pradžioje bus šventinamos verbos, kurias paruoš parapijos jaunimas. Verbas bus galima pasiimti po šv. Mišių atėjus ar privažiavus prie parapijos namų pagrindinių durų, kur lauke stovės kryžius, su jame susmaigstytomis verbų šakelėmis. Pasiimkite sau ir jeigu žinote kaimynui, kuris negali šiuo metu ateiti ar privažiuoti prie parapijos namų, jam arba jai atiduosite pasitaikius pirmai galimybei. Tegul pašventinta žalia verbų šakelė kartu su mūsų maldomis bus mums visiems vilties ir prisikėlimo ženklas. Verbų sekmadienio šv. Mišios ir verbų šventinimas bus transliuojamas tiesiogiai parapijos „Facebook“ puslapyje“.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Popiežius Pranciškus pasmerkė „karo kvailybę“, ragina skelbti paliaubas

confident-noyce

Smilgių klebonui artimesnė paprasta verba iš kadagio šakelės

confident-noyce

Verba: skaudžiai mušanti, bet prasmės nestokojanti

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau