Karantinas kirto per kišenę Panevėžio autobusų parkui: pajamos sumažėjo kone 80 proc.

Karantinas kirto per kišenę Panevėžio autobusų parkui: pajamos sumažėjo kone 80 proc.

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Rimvydo ANČEREVIČIAUS nuotr.

Sumažėjęs keleivių srautas karantino metu pridarė nuostolių Panevėžio viešajam transportui.

Bendrovės „Panevėžio autobusų parkas“ pajamos per balandžio mėnesį sumažėjo kone 80 proc. Be to, mažėjo irr vairuotojų poreikis, tačiau jie iš darbo neatleidžiami.

BIC

Sumažėjo rida

Bendrovės „Panevėžio autobusų parkas“ vadovas Arnoldas Gražys neslėpė, kad tema apie patirtus nuostolius per karantiną – skaudi.

„Per karantiną miesto maršrutų rida darbo dienomis sumažėjo iki 35 proc., o poilsio dienomis – iki 55 proc. Todėl sumažėjo ir bendrovės pajamos. Tačiau dabar jaučiamas keleivių srautų sugrįžimas, bet jis dar nėra toks, koks buvo iki karantino“, – pristatė situaciją bendrovės vadovas ir tęsė:

A. Gražys.

„Nors pajamos sumažėjo, vairuotojų iš darbo neatleidžiame. Sumažėjus reisams, vairuotojams apiforminamos prastovos. Atleisti iš darbo negalvojame – sugrįžus į stabilią būseną, vairuotojų reikės. Be to, jau nuo birželio 1 dienos, peržiūrėjus miesto maršrutus, Nr. 6 ir 7 autobusai pradės važiuoti normaliu ritmu, kaip važiavo iki karantino.“

Autobusų grafikai normalėja

Pasak bendrovės „Panevėžio autobusų parkas“ vadovo, karantino metu ir jį pradėjus švelninti, sulaukė nemažai panevėžiečių skambučių dėl per retai važinėjančių autobusų.

„Į panevėžiečių norus atsižvelgėme ir kai kurių maršrutų autobusai važiuoja normaliu grafiku. Tai ir 15, ir 16 bei 4 maršruto autobusai“, – teigė A. Gražys, o pasiteiravus, kaip yra su priemiestiniais autobusų maršrutais į Panevėžio rajoną, paaiškino:

„Kol kas jų važiavimo grafikas nėra džiuginantis. Autobusai važiuoja retai. Be to, ir finansavimas priemiestinių reisų – sutrikęs. Šiek tiek geriau yra su tarpmiestiniais maršrutais. Atnaujinti reisai į Vilnių, Kauną, Klaipėdą, Šiaulius. Atidžiai sekame keleivių srautus ir stengiamės derinti reisus pagal poreikį. Skubėti ir daryti klaidų negalime. Žiūrėsime, kaip bus vasaros metu. Jeigu žmonės poilsiui pasirinks Lietuvą, tai ir reisų bus daugiau.“

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.