Karaliaus Mindaugo husarų batalione yra užsikrėtusiųjų COVID-19: kariams įvedami griežtesni ribojimai

AutoriusSAMANTA ILONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS

Lietuvos kariuomenėje yra nustatyta per 100 koronaviruso atvejų, daugiau nei 600 – saviizoliacijoje. „Šiuo metu Lietuvos kariuomenėje saviizoliacijoje yra kiek daugiau nei 600, serga per 100 karių ir darbuotojų, tačiau tai nėra itin dideli židiniai“, – BNS sakė Gynybos štabo viešųjų ryšių karininkas kapitonas Andrius Dilda. Jo teigimu, sergančiųjų yra įvairiuose Lietuvos kariuomenės vienetuose.

Keturi užsikrėtę kariai

Karaliaus Mindaugo husarų bataliono štabo S5 skyriaus viršininkas vyr. ltn. Ignas Bačiulis naujienų portalui JP patvirtino, kad šiuo metu ir Pajuostėje esančiame batalione yra keturi patvirtinti COVID-19 atvejai.

„Iš viso yra patvirtinti keli atvejai Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariams. Štai ir savaitgalį buvo gauta informacija, kad dar vienas karys yra užsikrėtęs COVID-19. Karys galimai užsikrėtė, kai į patikros punktą vežė tikrintis blogai pasijutusių tėvų. Užsikrėtęs asmuo teigė, kad COVID-19 būdingų simptomų nejaučia. Kiti 3 kariai užsikrėtė kursuose kitame mieste ir taip pat jaučiasi gerai“, – aiškino vyr. ltn. Ignas Bačiulis. Taip pat pasak jo, dar 10 karių yra saviizoliacijoje.

Įvesti griežti ribojimai

Šiuo metu Karaliaus Mindaugo husarų batalione įvestas griežtas ribojimas dėl lankymosi kituose vienetuose, taip pat vienetų viduje. Būtina mažinti visus gyvo kontakto susitikimus, nesilankyti be svarbaus pagrindo svetimuose kabinetuose, kuopų patalpose, kur tai nėra karių tiesioginė darbo vieta.

Taip pat batalione įvestas būtinas kaukių dėvėjimas. Todėl nuo šiol tarnybos metu privaloma dėvėti medicininę kaukę, išskyrus jei kabinetuose sėdima po vieną.

Plintant pandemijai ir jai tampant nevaldomai – bet kada gali būti pasitelkta kariuomenė, pagalbai civilinėms institucijoms užtikrinti. Todėl, kariuomenė tokių apribojimų laikosi, kad užtikrintų karinę parengtį, o tokios saugumo priemonės geriausiai užtikrina dalinių kovinį efektyvumą.

Šiomis priemonėmis ne tik siekiama užtikrinti karių sveikatos saugumą, bet ir maksimaliai mažinama karių šeimos narių rizika užsikrėsti. Taip pat prašoma karių kuo mažiau lankytis viešose vietose ir bendrauti tik laikantis saugaus socialinio atstumo reikalavimų.

I. Bačiulis.

Šauktinių priėmimas – neatšaukiamas

Paklaustas, ar vis dar planuojama gruodžio mėnesį kviesti šauktinius į tarnybą, vyr. ltn. I. Bačiulis tvirtino, jog šie planai kol kas nesikeičia.

„Jaunųjų karių priėmimas į batalioną planuojamas gruodžio 7 dieną. Kol kas ši data nesikeičia. Atėjus kariams, vėl bus imtasi pirmosios COVID-19 bangos metu taikytų priemonių. Kariai nebus išleidžiami iš bataliono teritorijos tiek dėl epidemiologinės situacijos, tiek dėl to, kad jie ir paprastai nebūna išleidžiami iš dalinio teritorijos iki duoda kario priesaiką. Batalione bus sudarytos žmonių dirbsiančių su jaunaisiais kariais grupės ir jos izoliuosis kartu su naujai atėjusiais kariais iki kol bus padaryti testai visiems kariams. Dėl tolimesnio karių išleidimo klausimo sprendžiama kariuomenės vadovybėje“, – pasakojo jis.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Šią savaitę bus pradedamas švietimo darbuotojų testavimas

confident-noyce

Atnaujintas prioritetinių grupių dėl COVID-19 vakcinos sąrašas

confident-noyce

Mažėjant sunkių COVID-19 pacientų, Panevėžio ligoninėje mažinamas lovų skaičius

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau