Karaliaus Mindaugo husarų batalione privalomąją karo tarnybą baigė daugiau nei 300 karių

AutoriusJPFotoANDRIUS JANKAUSKAS

Šiandien Karaliaus Mindaugo husarų batalione vyko iškilminga ceremonija skirta Karaliaus Mindaugo husarų bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių išleidimui į atsargą. Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atliko ir į atsargą iškilmingai išleisti 330 karių.

Geriausius karius aukštesniais kariniais laipsniais bei padėkomis už parodytą išskirtinę iniciatyvą, sumanumą ir motyvaciją, pavyzdingą elgesį, puikų ir nepriekaištingą įgytų žinių taikymą, vykdant pavestas užduotis, paskatino bei apdovanojo Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vadas plk. ltn. Vilius Zagurskis.

Prie apdovanojimų prisidėjo Daktaro Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos Medicininės paramos vienetų grupės Panevėžio medicininės paramos vieneto vadas mjr. Vygintas Sereika, kuris įteikė daiktines dovanas kariams už tvirčiausią sveikatą.

Kartu su nuolatinės privalomosios karo tarnybos kariais, nebuvo pamiršti ir mūsų profesines karo tarnybos kariai, kuriems buvo suteikti ne tik aukštesni kariniai laipsniai, bet ir padėkos bei apdovanojimai už pavyzdingą tarnybą.

Karių išleidimo ceremonijoje, kaip ir kiekvienais metais, buvo paskelbtas geriausias laidos karys, kuriuo šiais metais pripažintas eil. Šarūnas Leika.

„Noriu padėkoti savo tėvams, kurie suteikė man galimybę viską išbandyti šiame gyvenime, Karaliaus Mindaugo husarų batalionui kurie rūpinosi manimi, savo vadams kurie išmokė visko ko patys mokėjo ir žinoma norėčiau padėkoti savo būrio draugams, kolegoms“, – kalbėjo Š. Leika.

Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vadas plk. ltn. Vilius Zagurskis sakė, jog didžiuojasi karių pasiektais rezultatais.

„Jus atėjote į šį batalioną prieš 9 mėnesius, praėjus trims savaitėms, ištarėte priesaikos žodžius ir nuo tada jūs tapote ne tik prisiekusiais Lietuvos kariais, bet ir vieninteliais Lietuvoje husarais. Pačioje pradžioje mačiau jus stovint tokioje pačioje rikiuotėje – daugelių akyse buvo nerimas, galvoje pilna klausimų, bet šiandiena, matau tikrai gerai ir stipriai parengtus husarus. Ką tai sako? Tai, kad jūs kažką išmokote, sutvirtinote padalinį bei batalioną. Bataliono vadovybė didžiuojasi karių pasiektais rezultatais ir tuo, kad šiandien išleidžiami į atsargą kariai pareigą Tėvynei atliko nepriekaištingai. Ačiū Jums visiems už tarnybą!“, – iškilmingoje ceremonijoje kalbėjo bataliono vadas.

Ši nuolatinės privalomosios karo tarnybos karių laida buvo kiek neįprasta, tiek profesinės karo tarnybos kariams, tiek jauniesiems husarams. Neseniai pasibaigęs karantinas, trukęs apie 3 mėnesius, paįvairino standartinį karinio rengimo ciklą, bet prisitaikydami prie pasikeitusių tarnybos sąlygų, kariai sugebėjo pasiekti aukštą pasiruošimo lygį.

Dalis nuolatinės privalomosios karo tarnybos karių tęs tarnybą, įgiję, profesines karo tarnybos kario statusą, o visi tarnybą baigę kariai, išleidus juos į atsargą, bus įrašyti į parengtąjį kariuomenės rezervą.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Tarnauti Lietuvos valstybei prisiekė rekordinis skaičius kariūnų

confident-noyce

Kariai pradeda vykdyti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro užduotis

confident-noyce

Kariai pradeda vykdyti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro užduotis

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau