Karaliaus Mindaugo husarų batalione karinius įgūdžius atnaujino rezervo karių kuopa

Karaliaus Mindaugo husarų batalione karinius įgūdžius atnaujino rezervo karių kuopa

JP / Andriaus JANKAUSKO nuotr.

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo husarų batalione iškilminga rikiuote baigėsi parengtojo Lietuvos kariuomenės personalo rezervo karių mokymai. 135 atsargos kariai trims savaitėms iš įprasto civilinio gyvenimo atvyko į Mindaugo bataliono kareivines ir prisijungė prie batalione tarnaujančių karių.

„Kaip žinote, situacija keičiasi, kariams reikia atnaujinti žinias, susipažinti su nauja ginkluote, pakitusia geopolitine situacija. Šie mokymai buvo labai reikalingi tiek jiems patiems, tiek kariuomenei, tiek mūsų šaliai“, – kariams kalbėjo Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vadas mjr. Vilius Zagurskis.

BIC

Karo prievolės ir komplektavimo specialistų atrinkti parengtojo rezervo kariai Mindaugo batalione atnaujino privalomosios pradinės karo tarnybos metu įgytas būtinąsias kovinio šaudymo, taktikos, karo topografijos karines žinias, įgūdžius veikti individualiai ir padalinio sudėtyje, susipažino su naujausia ginkluote ir karine technika Lietuvos kariuomenėje.

Parengtojo rezervo karių mokymai  baigėsi vertinamosiomis lauko taktikos pratybomis.

Šventinės rikiuotės metu už iniciatyvą ir nuoširdžias pastangas įvykdyti skirtas užduotis keletą parengtojo rezervo karių buvo apdovanoti Mindaugo bataliono vado padėkomis.

„Kai gavau šaukimą, širdy net nudžiugau, kad dar esu reikalingas Lietuvai. Man trims savaitėms grįžti į kariuomenę nebuvo sunku. Jokių abejonių nebuvo“, – atviravo pakalbintas parengtojo rezervo karys.

Rezervo karių rengimas po beveik dešimties metų pertraukos buvo atnaujintas 2011 metais.

Pagrindinis parengtojo rezervo karių mokymų tikslas – atnaujinti atsargos karių karines teorines žinias ir praktinius įgūdžius, supažindinti juos su Lietuvos kariuomenės naujovėmis tam, kad prireikus parengtojo rezervo kariai galėtų efektyviai dalyvauti šalies gynyboje.

Parengtojo rezervo karių mokymai ir pratybos trunka nuo 20 iki 30 dienų per penkerius metus pagal Lietuvos kariuomenės vado patvirtintą šaukimo į parengtojo rezervo pratybas ir mokymus planą.

Planuojama, kad šiais metais Lietuvoje karines žinias ir įgūdžius atnaujins virš tūkstančio rezervo karių.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.