Karaliaus Mindaugo husarų batalionas mini 24-ąsias įkūrimo metines

Karaliaus Mindaugo husarų batalionas mini 24-ąsias įkūrimo metines

JP / Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Šiandien Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas dalyvavo Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo husarų bataliono 24-ųjų Vėliavos įteikimo metinių minėjime.

„Prieš 24-erius metus Karaliaus Mindaugo husarų batalionui suteikta vėliava – Jūsų tarnystės Lietuvai, Jūsų garbės, kurią esate pasiryžę ginti, ženklas. Džiaugiuosi, kad nuoširdžiu bendradarbiavimu su miesto bendruomene kuriate draugišką santykį. Kuriate palankų požiūrį į kariuomenę ir abipusį pasitikėjimą. Gerbdami kario pareigą skatinate visuomenės pagarbą Jums ir Jūsų vėliavai. Dėkoju Jums už tarnybą, sveikinu bataliono vėliavos dienos proga ir linkiu gražios šventinės dienos!“, – sveikindamas karius sakė miesto meras Rytis Račkauskas.

BIC

Šventės metu vyko Šv. Mišios, kuriose kariams buvo suteikiamas Sutvirtinimo sakramentas, iškilmingos rikiuotės metu įteikti aukštesni kariniai laipsniai.

Prieš 24 metus batalionui įteikta istorinė Karaliaus Mindaugo 4-ojo pėstininkų pulko kovinė vėliava su šūkiu „Viešpatie, padėk mums, Tėvynės laisvę ir garbę ginam!“.

Vėliavos dienos minėjimas – tai atvirų durų diena, kurios metu visi norintys gali apžiūrėti Lietuvos kariuomenės techniką ir ginkluotę, apsilankyti bataliono muziejuje bei stebėti „Husarų taką“.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.