„Kapelmaušyje“ žiūrovų ir komisijos simpatijas susišlavė „Bernų kapela“

„Kapelmaušyje“ žiūrovų ir komisijos simpatijas susišlavė „Bernų kapela“

Arneta MATUZEVIČIŪTĖ / Arnetos MATUZEVIČIŪTĖS nuotr.

Lietuvos Nepriklausomybės kovų metams atminti skirtame Aukštaitijos regiono kapelų šventėje-varžytuvėse „Kapelmaušis“ šeštadienio vakarą susirungė kapelos iš Panevėžio, Pasvalio, Kauno rajonų, Ignalinos ir Visagino. „Cido“ arenos scenoje pasirodė daugiau nei 200 meno mėgėjų.

„Ir kapelų atrankose ir didžiosiose varžytuvėse išgirdome tokių dainų, kurios buvo užmirštos ar visai negirdėtos. „Kapelmaušyje“ dalyvavę kolektyvai buvo skatinami atlikti su Nepriklausomybės kovomis ar Sąjūdžiu susijusias dainas, prisiminti savo krašto kompozitorius ar patiems sukurti pagrindinę temą atspindinčią dainą“, – apie pasirengimą renginiui pasakoja viena organizatorių, renginio vedėja Jurga Švagždienė.

BIC

Patirtis nepriklauso nuo amžiaus

Dėl aštuonių apdovanojimų – nominacijų bei renginio rėmėjų įsteigtų piniginių prizų – rungėsi dešimt kolektyvų.

Kauno rajono Ežerėlio kultūros centro kapela „Sąmanėlė“ apdovanota už geriausiai atliktą Sąjūdžio laikų dainą.

Už geriausiai atliktą Nepriklausomybės kovų dainą padėką atsiėmė „Bernų kapela“ iš Visagino.

Panevėžio rajono Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos Berčiūnų kapela „Sanžyla“ laimėjo nominaciją už geriausią atliktą savo krašto dainą.

Pasvalio kultūros centro Daujėnų skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Smiltelė“ laimėjo III vietą.

II vietą laimėjo Panevėžio rajono Miežiškių kultūros centro kapela „Rudenėlis“.

I vieta atiteko Panevėžio rajono Miežiškių kultūros centro kapelai „Ratasai“.

Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos „Bernų kapela“ balsavime be didelės konkurencijos laimėjo žiūrovų simpatijų prizą. Per pertrauką žiūrovai į medžiaginius balsavimo maišus metė savo popierinius renginio bilietus ir taip pasisakė už jiems labiausiai patikusį kolektyvą. Jaunieji prizo laimėtojai surinko beveik 500 balsų.

„Kadangi vadovė nesugalvojo apsirengti tautinių rūbų – jos neleido į sceną. Leiskite už jūsų balsus padėkoti: „Ačiū“, – nedaugžodžiavo vadovo rolę iš mamos perėmęs keturiolikmetis kapelos narys Augustas.

Pagrindinį „Grand pri“ apdovanojimą iš atlikėjo Liudo Mikalausko rankų atsiėmė Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos „Bernų kapela“, surinkusi daugiausiai vertinimo komisijos balų.  Nors vyriausiam šio kolektyvo nariui – vos 17-ika, jaunuoliai grodami nestokojo pasitikėjimo savimi, o bendraudami su žiūrovais – charizmos bei humoro jausmo.

Viso renginio metu komisija pasirodžiusioms kapeloms rašė balus, todėl sumuojant rezultatus didelių diskusijų bei ginčų tarp jos narių nekilo.

Namuose koncertuoja rečiausiai

Laimėjimų virtinę susirinkusios jaunuolių kapelos vadovė Ieva Gudienė tikina, kad didelės paslapties kaip suburti ir auklėti „Grand pri“ laimėjimo vertą kolektyvą nėra.

„Kaip sako: turėk mylimą darbą ir niekada nereikės dirbti. Tai čia lygiai tas pats. Man labai patinka tai ką aš darau, o kai man patinka užsikrečia ir vaikai, o tada gaunasi natūraliai, versti nereikia. Net jei kurį laiką nevyksta repeticijos, jie patys skambina, rašo „Vadove, kada mes jau rinksimės? Vadove, kada mes jau grosim?“, – sako laimėjimų šusnį surinkusios kapelos vadovė.

„Bernų kapela“ susikūrė prieš trejus metus, kai keturi bernai nusprendė jėgas išbandyti „Tramtatulio“ konkurse. Ten užėmus prizinę vietą kapelos veikla susižavėjo dar keli jaunuoliai. Šiuo metu į repeticijas renkasi dešimt muzikantų.

„Tiesa, Visagine lietuviai jau tapusi tautine mažuma, todėl kapelų muzikos ten retai kada išgirsi. Iš viso mieste yra penkios kapelos ir visos jos dažniausiai pasirodyti vyksta į kitus miestus. Kaip sakoma: savame krašte pranašu nebūsi“, – atkreipia dėmesį I. Gudienė.

Bus penkiasdešimt

Šeštadienio vakarą besibaigiantis renginiui scenoje padėkojęs organizatoriams – Miežiškių kultūros centrui – ir rėmėjams – tarp kurių Panevėžio rajono savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba – „Kapelmaušio“ sumanytojas Remigijus Vilys kalbėdamas apie ateities planus buvo itin konkretus.

R. Vilys.

„Kita „Kapelmaušio“ šventė vyks 2020 metų lapkričio 14 d. Prašom ruoštis. Bilietus pradės pardavinėti kovo 4 dieną. Rugsėjo septintą bilietai brangs. Spalį kaina dvigubės, o renginio dieną praktiškai nebus galimybės įsigyti, – šmaikštaudamas sakė R. Vilys. – Temų kapelų varžytuvėms turime dar dvidešimt dvi, tad tikimės, kad sulauksime ne tik trisdešimtojo bet ir penkiasdešimtojo „Kapelmaušio“.“

Šiais metais konkursą-koncertą stebėjo pusantro tūkstančio žiūrovų. Kitąmet vyksiantis „Kapelmaušis“ bus jau 28-asis.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.