Kandidatus į Seimą neramina itin žemas rinkėjų aktyvumas

Kandidatus į Seimą neramina itin žemas rinkėjų aktyvumas

Vilda LUKAITYTĖ / JP, asmeninio archyvo, DELFI, "Anykštos", 15MIN.LT nuotr.

Sekmadieni bus nuspręsta, kuris iš 11 kandidatų Anykščių-Panevėžio apygardoje bus išrinktas naujuoju Seimo nariu. Naujienų portalo JP kalbinti kandidatai savo galimybę laimėti rinkimus vertina dviprasmiškai.

Seimo rinkimai Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardoje vyksta panevėžietei Gretai Kildišienei atsisakius Seimo nario mandato. Ji paliko Seimą paaiškėjus, kad važinėja partijos pirmininkui Ramūnui Karbauskiui priklausančio „Agrokoncerno“ automobiliu ir nepranešė apie prieš dešimtmetį pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl galbūt iš darbovietės pasisavintų lėšų. Tyrimas buvo nutrauktas, atlyginus žalą. Išrinktas kandidatas užpildys likusią tuščią vietą Seime.

Rinkimuose dalyvauja „darbietis“ Ričardas Sargūnas, socialdemokratė Auksė Kontrimienė, Centro partijos atstovas Kristupas Augustas Krivickas, konservatorius Valentinas Stundys, „valstietis“ Antanas Baura, liberalas Lukas Pakeltis, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos kandidatė Edita Tamošiūnaitė, Lietuvos liaudies partijos atstovas Egidijus Baltušis, „Tvarkos ir teisingumo“ keliamas Romualdas Gėgžnas, Taip pat dalyvauti rinkimuose į laisvą Seimo nario sieks du savarankiškai save keliantys pretendentai: Valentinas Šapalas ir Mindaugas Pauliukas.

Baltijos implantologijos klinika

Rinkėjai aktyvesni Anykščiuose

Per išankstinį balsavimą, kuris vyko balandžio 19 ir 20 d., iš viso savo balsą atidavė 645 rinkėjai t. y. 2,35 proc. visų apygardos gyventojų. Kaip JP teigė Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardos komisijos pirmininkė Janina Kuliešienė, aktyvesni rinkimuose buvo Anykščių rinkėjai.

„Per išankstinį balsavimą Anykščių rinkimų apygardoje balsavo 384 rinkėjai, o Panevėžio rajone – tik 25“. Pašte savo balsus atidavė 236 Anykščių ir Panevėžio rajono gyventojai“, – teigė rinkimų komisijos pirmininkė.

Pažeidimų išankstinio balsavimo metu nenustatyta. Tačiau, kaip pastebėjo rinkimų komisijos pirmininkė J. Kulišienė, patys kandidatai sulaukė smulkių pastabų dėl reklamos socialiniame tinkle „Facebook“. Daugiausiai pastabų sulaukė liberalų sąjūdžio kandidatas L. Pakeltis.

Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos kandidatė E. Tamošiūnaitė teigė, kad iš 11 Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardoje iškeltų kandidatų nemato nė vieno kaip lyderio, kuris gali jaustis užtikrintai.

Rinkėjai jau žino, už ką balsuos

Kaip pasakojo rinkimų komisijos nariai, į išankstinio balsavimo vietas atvykę rinkėjai ilgai neužtrunka, mat jau yra nusprendę, už ką atiduos savo balsą.

Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis, kuris sekmadienį balsuos Velžyje, neslėpė, jog savo balsą atiduos už Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatą.

„Rinkimai visada baigiasi vienų sėkme, kitų nesėkme. Tad kažką prognozuoti sunku, tačiau didžiausią nerimą kelia rinkėjų aktyvumas, nes išankstinis balsavimas rodo itin žemą rinkėjų aktyvumą“, – teigė Panevėžio rajono meras P. Žagunis.

Išankstiniame balsavime rinkėjai vangūs

Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdžio kandidatas L. Pakeltis neslepia, kad žemas rinkėjų aktyvumas neramina.

Trečiadienį prasidėjęs išankstinis balsavimas nesulaukė rinkėjų susidomėjimo, tačiau Anykščių-Panevėžio apygardos rinkimų komisijos nariai nesistebi.

„Rinkėjai iš rajono vien dėl balsavimo nevažiuoja, galbūt situacija bus kitokia sekmadienį“, – teigė Panevėžio rajono rinkimų komisijos narė.

„Ką parodo toks žemas rinkėjų aktyvumas? Žmonės yra nusivylę rinkimais ir išsirinktais kandidatais“, – samprotavo Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos kandidatė Edita Tamošiūnaitė.

Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdžio kandidatas Lukas Pakeltis neslepia, kad žemas rinkėjų aktyvumas neramina.

„Manau, rinkėjai yra nusivylę po paskutinių rinkimų, kai jų balsas tiesiog neteko prasmės, kai G. Kildišienė pasitraukė iš Seimo. Tad šiuose rinkimuose nebemato prasmės balsuoti“, – teigė L. Pakeltis.

Tuo tarpu kandidatas į Seimą Kristupas Krivickas teigia, kad aktyvumas, kaip specifinių rinkimų, nėra blogas, o sekmadienį, pranašaujant geresnį orą, turėtų susirinkti gana nemažai rinkėjų.

Lyderio nemato

Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos kandidatė E. Tamošiūnaitė teigė, kad iš 11 Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardoje iškeltų kandidatų nemato nė vieno kaip lyderio, kuris gali jaustis užtikrintai.

E. Tamošiūnaitei pritaria ir Liberalų sąjūdžio kandidatas Lukas Pakeltis.

„Iš tiesų, konkurentai turi ir daug stiprybių, bet ir daug silpnybių, tad vieno stipresnio lyderio aš neišskirčiau“, – teigė kandidatė į Seimą.

Tuo tarpu Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatė Auksė Kontrimienė naujienų portalui JP teigė, kad visi yra gana stiprūs ir verti rinkėjų balsų.

Socialdemokratų kandidatė A. Kontrimienė įsitikinusi, jog jau pirmajame rinkimų ture nepavyks laimėti niekam.

Tikisi antrojo turo

Socialdemokratų kandidatė A. Kontrimienė įsitikinusi, jog jau pirmajame rinkimų ture niekam nepavyks laimėti.

„Oponentai gana stiprūs, tad sunku prognozuoti rinkimų baigtį. Manau, balsai pasiskirstys gana tolygiai“, – teigė A. Kontrimienė.

Įsitikinęs savo pergale

Kandidatas į Seimą žurnalistas K. Krivickas tikisi, jog rinkėjai sekmadienį atvyks jau tvirtai apsisprendę už ką atiduos savo balsą ir taip taupys valstybės lėšas.

Kandidatas į Seimą žurnalistas K. Krivickas tikisi, jog rinkėjai sekmadienį atvyks jau tvirtai apsisprendę už ką atiduos savo balsą ir taip taupys valstybės lėšas.

„Turiu pamatuotą pagrindą teigti ir manyti, kad pirmajame ture surinksiu daugiausiai rinkėjų balsų. Jaučiuosi tvirtai ir garantuotai“, – teigė K. Krivickas.

Kandidatas sako, kad jo konkurentai turi nemažai partinių problemų bei skandalų, kurie gali sukliudyti tapti lyderiais šiuose rinkimuose.

Stovykla

PIC

KTU

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.