Seimo rinkimuose dalyvaujančios politinės jėgos švietimo srityje teigia įžvelgiančios ne vieną problemą. Kaip pabrėžė ketvirtadienį Eltos organizuotuose debatuose dalyvavę politikai, valdančiųjų įgyvendinamos reformos yra nekokybiškos.
Anot Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) rinkiminio sąrašo lyderio Aurelijaus Verygos, yra būtina švelninti įvestą reikalavimą gimnazijų klasėse turėti bent po 21 mokinį.
„Bandžiau išsiaiškinti, kuo yra pagrįstas 21 vaiko skaičius gimnazijos klasėje. (…) Niekas nesugebėjo paaiškinti. Tokie nelogiški reikalavimai turės būti atšaukti ir bus atšaukti“, – debatų metu tikino jis.
Su tokiu požiūriu sutiko ir Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ sąraše esantis Lukas Savickas.
„Mažas klases reikia bandyti išlaikyti ten, kur įmanoma, pasitikint savivaldybėmis“, – akcentavo jis.
„Etatinis apmokėjimas turi būti peržiūrėtas ir finansavimas neformaliam vaikų švietimui turi būti dramatiškai didinamas. (…) Tarp mokinių yra vis didesnė socialinė, kultūrinė atskirtis. Tą reikia stabdyti. Labai gaila, kad dabartinė dauguma nesugebėjo tęsti to, kas pasiteisino“, – vardijo L. Savickas, negailėdamas kritikos dabartiniams valdantiesiems.
Savo ruožtu Lietuvos žaliųjų partijos sąrašo į Seimo rinkimus vedlė Ieva Budraitė taip pat pabrėžė, kad įgyvendinamos švietimo pataisos nekuria vertės.
„Švietimo politikoje vyksta reforma po reformas. Toks jausmas, kad tos reformos yra savitikslės – keisti kažką tik tam, kad keisti, o ne dėl kokybės“, – pabrėžė I. Budraitė.
„Turėtų būti stiprinamas pasitikėjimas pačia švietimo bendruomene, jos nustatyta kryptimi. Be abejo, didinamas finansavimas tiek pagrindiniam ugdymui, tiek ir mokslo sričiai“, – matomus prioritetus vardijo ji.
Kaip dar vieną problemą „Taikos koalicijos“ sąrašą į Seimą vedantis Viktoras Uspaskichas pažymėjo ir kasdienių mokinių įgūdžių trūkumą.
„Labai svarbu yra išmokyti vaiką orientuotis informacijos sraute. Tai svarbu gyvenimo įgūdžiams“, – tvritino V. Uspaskichas.
Lietuvos liaudies partijos sąrašo lyderio Eduardo Vaitkaus teigimu, Lietuvos švietimo politika yra „katastrofiška“. Neigiamai jis teigė vetinantis ir rugsėjį startuosiantį įtraukųjį ugdymą.
„Be švietimo mes neturime ateities. (…) Jeigu vienas vaikas nusirengia ir nuogas laksto po klasę pamokos metu, ką gali išmokti kiti vaikai? Tačiau apie šią problemą mes linkę nekalbėti – sakome, kad ją sprendžiame. Sprendžiame neigiama prasme“, – sakė E. Vaitkus.
ELTA primena, kad Seimo rinkimai vyks spalio 13 dieną.
Dėl 141 parlamentaro mandato varžysis 14 partijų ir viena koalicija – Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, Laisvės partija, Liberalų sąjūdis, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS), Lietuvos liaudies partija, Lietuvos regionų partija, Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), Lietuvos žaliųjų partija, Nacionalinis susivienijimas, partija „Laisvė ir teisingumas“, politinė partija „Nemuno aušra“, Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai), Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) bei Taikos koalicija.