Kandidatai į Panevėžio merus prakalbo apie „Cido“ arenos ateitį

Kandidatai į Panevėžio merus prakalbo apie „Cido“ arenos ateitį

Raimonda MIKUČIONYTĖ / JP, Luko VARANAUSKO, "Facebook" nuotr.

Pagal koncesijos sutartį, kuri pasirašyta dar 2007 m., iš Panevėžio miesto savivaldybės „Cido“ arena kasmet gauna beveik puse milijono eurų (be PVM). Už koncesijos mokestį miesto savivaldybė turi teisę per metus arenoje surengti 20 renginių ir už tai papildomai nemokėti, o „Cido“ arena yra įsipareigojusi surengti virš 50 renginių per metus, bet jų surengia perpus daugiau.

Panevėžio politikai prieš rinkimus užsimena, kad vertėtų peržiūrėti dar 2007 metais liepos 3 dieną sudarytą koncesijos sutartį su arenos valdytojais, kalba, kad ji nepalanki Panevėžiui.

BIC

Sutarties galiojimo laikas baigsis 2022 metais liepos 3-ąją. Todėl naujienų portalas JP domėjosi, ką apie „Cido“ arenos ateitį mano 2019-2023 metų kadencijai renkami politikai į Panevėžio miesto savivaldybės merus.

Spekuliuoti negalima

Visuomeninio rinkimų komiteto „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ kandidatas Rytis Mykolas Račkauskas

R. Račkauskas.

„Cido“ arenos koncesijos sutartis galios dar trejus metus. Turime pakankamai laiko pasiruošti ir priimti geriausią miestui ir panevėžiečiams sprendimą. Faktas, kad konservatorių valdymo metais sukurpta sutartis – kaip akmuo po kaklu miestui ir jo biudžetui. Tos klaidos nekartosime. Jau dabar aišku, kad galėsime rinktis iš dviejų variantų: arba pačiai savivaldybei prisiimti administravimą, arba skelbti administratoriaus konkursą.

Kuris variantas geresnis? Kompetentingi specialistai atliks skaičiavimus, pasvers kiekvieno varianto privalumus ir trūkumus, ir pateiks siūlymus, kuriuos ir vertinsime. Spėliojimas neturint išsamios informacijos būtų ne kas kita kaip spekuliacija ir rinkėjų apgaudinėjimas.“

Panevėžiui reikalinga

Lietuvos žaliųjų partijos kandidatė Gema Umbrasienė

G. Umbrasienė.

„Cido“ arenos iš miesto iškelti fizikai neįmanoma ir ji, žinoma, bus reikalinga Panevėžiui. Koncesijos sutarčiai pasibaigus, arenos išlaikymas ir veikla taps Savivaldybės atsakomybė. Ji gali būti realizuota mažiausiai trimis būdais. Galutinis sprendimas bus priimtas, išsamiai susipažinus su Koncesijos finansais ir įvertinus teisinius aspektus.“

Sutartis – nesąžininga

Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partijos kandidatas Raimondas Pankevičius

R. Pankevičius.

„Kai buvau Panevėžio miesto Tarybos narys 2011-2015 metais, išstudijavau koncesijos sutartį ir kreipiausi į Finansų ministeriją bei į Centrinę projektų valdymo agentūrą (CPVA), kaip galima tą sutartį pakeisti. Ši sutartis Panevėžio atžvilgiu – nesąžininga.

Esu ekonomistas analitikas ir kartu su agentūra išstudijavome sutartį. Buvo priimti sprendimai, kaip tą sutartį keisti. Mano kadencija tuometinėje miesto Taryboje baigėsi, sprendimą perdaviau R. M. Račkauskui ir daugiau nieko nežinau. Suprantu viena, kad tokiomis sąlygomis, kokios yra dabar, negalima leisti dirbti arenai.“

Galimi du keliai

Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatas Ramūnas Vyžintas

R. Vyžintas.

„Panevėžio miesto savivaldybė pagal koncesijos sutartį moka beveik pusę milijono eurų „Cido“ arenai. Sprendimui – du keliai. Vienas – perima Savivaldybė valdymą, bet šis valdytojas blogas.

Kitas variantas – skelbiamas naujas konkursas valdytojui, kuris numuštų kainas ir Savivaldybei nereikėtų mokėti tiek pinigų. Be to, turėtų būti daugiau nemokamų renginių per metus, kad juose galėtų dalyvauti kuo daugiau miesto bendruomenės. Likusieji renginiai – komerciniai, kad galėtų išsilaikyti arena. Būčiau už tą variantą, kad pasibaigus sutarčiai, ieškoti naujo valdytojo. Savivaldybė neturi užsiiminėti komerciniais dalykais.“

Įvertinti sutartį

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Kęstutis Lukoševičius

K. Lukoševičius.

„Visoje Lietuvoje yra praktika, ką reikia daryti su didžiosiomis arenomis. Kaip suprantu, koncesijos sutartį sudaryti buvo privaloma – kitaip arena Panevėžyje nestovėtų. Ateičiai būtina pasižiūrėti, gera ar bloga ta sutartis buvo, ar valdymas buvo tinkamas. Klausimas reikalaujantis platesnio požiūrio ir analizės. Jei tai būtų sutarties pratęsimas, ar naujas konkursas naujai sutarčiai sudaryti, svarbu, kad tai būtų vieša, skaidru.“

Labiau išnaudoti

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionys demokratai kandidatė Indiana Grigienė

I. Grigienė.

„Norisi, kad tą arena būtų išnaudota tikrai plačiau. Galima ir ofisų ten daugiau įrengti, ir sporto klubų, ir kavinukių. Juk daugybę veiklų yra. „Cido“ arena nėra pilnai išnaudota. Jeigu būtų galimybės, norėčiau, kad arena būtų išnaudojama intensyviau ir plačiau. Žinoma, sudėtinga yra, ką nors keisti, kai „Cido“ arenoje turime dviračių treką. Garsas nukenčia labai. Kaip suprantu, koncesijos sutartis nėra gera Panevėžiui.“

Išpešti patį geriausią variantą

Apie dar 2007 m. pasirašytą sutartį savo nuomonę turi ir Panevėžio verslo atstovai. Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius teigia, jog kiekvienam diskutuojančiam, kuris svarsto, reikalinga ar ne Panevėžiui „Cido“ arena, siūlo pagalvoti apie tai, kas būtų jei jos Panevėžyje nebūtų.

V. Matkevičius.

„Pirmiausia reikia atskirti patį statinį nuo koncesijos sutarties ir pagalvoti, ką reikėtų daryti su arena. Kiek arena bedarytų renginių, mes sakysime, kad jų yra per mažai. Jei įvyko vyrų krepšinio varžybos, klausyme, kodėl nevyksta moterų, kodėl nevyksta pasaulio arba Europos čempionatai. Reikalavimai arenai visada bus keliami – tai natūralu. Tai pramogų pasaulis ir ši institucija iš to išgyvena. Diskutuojant apie koncesijos sutartį ir sumas, yra kitas dalykas. Tai valdžios prerogatyva ir jie turi išpešti patį optimaliausią ir geriausią sutarties variantą. Diskutuoti, kad arenos Panevėžiui nereikia, net neverta. „Cido“ arena – reikalinga“, – įsitikinęs V. Matkevičius.

Pavadinimas išliks iki 2023-iųjų

Panevėžio „Cido“ arenos generalinis direktorius Tomas Inčikas pernai rugsėjo pabaigoje teigė, kad „Cido“ arena pavadinimo nekeis dar mažiausiai 5 metus ir tokiu vardu arena vadinsis mažiausiai iki 2023 metų.

T. Inčikas.

„Kad nuo 2008 metų galiojusi arenos vardo sutartis pratęsta rodo dideles ateities perspektyvas. Be to, per metus „Cido“ arenoje vyksta daugiau nei 100 renginių, apsilanko daugiau nei 280 tūkstančiai žiūrovų. Daugiau nei 7000 žiūrovų  talpinanti arena yra vienintelė Lietuvoje, kurioje suprojektuotas olimpinio dydžio dviračių trekas. Pagal koncesijos sutartį iš Panevėžio savivaldybės „Cido“ arena kasmet gauna ne milijonus, o 495 tūkstančius eurų (be PVM)“, – taip kalbėjo T. Inčikas prieš pusmetį.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.