Kandidatai į Panevėžio merus neįvardija, kokią komandą burs, jei laimės rinkimus

Kandidatai į Panevėžio merus neįvardija, kokią komandą burs, jei laimės rinkimus

Raimonda MIKUČIONYTĖ / JP, BNS, "Facebook" nuotr.

Savivaldos rinkimai praūš ir išrinktiesiems į Panevėžio miesto savivaldybės Tarybą teks formuoti ne tik valdančiąją daugumą, bet ir galvoti, kas taps Savivaldybės administracijos direktoriumi, kas bus vicemerais bei, kas patarinės išrinktajam merui.

Nors rinkimų baigtis dar neaiški ir nežinia, kokia partija ar visuomeninis rinkimų komitetas dominuos Taryboje, naujienų portalas JP vienuolikos kandidatų į Panevėžio merus klausė, kokias komandas jie formuotų, jei laimėtų rinkimus.

BIC

Dvi pavardes pasakė

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatė Indiana Grigienė

I. Grigienė.

„Pirmiausia reikia laimėti rinkimus ir žinoti, ką pasakys rinkėjas. Viską reikią daryti savu laiku, nors variantų turime daug. Mūsų sąraše yra du žmonės, kurie dirba savivaldybių administracijų direktoriais. Vienas jų – Kupiškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Marius Mališauskas, o kitas – Pasvalio rajono savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Užuotas. Tačiau nebūtinai jie gali būti paskirti, nes turime ir kitų variantų. Mūsų sąrašas rimtas, žmonės išsilavinę ir patyrę. Antra vertus, nebūtų padorų dabar dėlioti, kai nėra laimėjimų. Juolab kad neaišku, ar pateksiu į tiesioginių merų rinkimų antrąjį turą“.

Atsakyti per anksti

Visuomeninio rinkimų komiteto „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ kandidatas Rytis Mykolas Račkauskas

R. Račkauskas.

„Stipri komanda jau dabar dirba savivaldybėje, po rinkimų ją dar stiprinsime. Turime kelias kandidatūras į administracijos direktoriaus ir pavaduotojo pareigoms užimti. Tačiau galutiniai sprendimai priklausys nuo to, kaip susiklostys rinkimai ir kiek mandatų panevėžiečiai skirs „Atsinaujinančiam Panevėžiui“. Jei turėsime galimybę siūlyti kandidatus ir į direktoriaus, ir į pavaduotojo vietą – bus vienos kandidatūros, jei tik direktoriaus – vėl kita situacija. Todėl nestatykime vežimo prieš arklį – sulaukime rinkimų rezultatų, tada priimsime geriausią sprendimą tolesniam sklandžiam savivaldybės darbui užtikrinti“.

Būtina vienyti idėjas

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Kęstutis Lukoševičius

K. Lukoševičius.

„Be abejonės, komanda yra formuojama ir anksto – prieš rinkimus. Tačiau pačią komandą po rinkimų gali pakoreguoti koalicija, su kuria bus pasirašyta sutartis. Jau iš anksčiau yra nusistovėję, kad pirmiau postai, o ne idėjos. Mums šito bus sunku atsikratyti, bet deklaruoju, kad būtina vienyti idėjas, kurios bus įgyvendintos pasinaudojus įrankiais. O įrankiai yra postai. Koalicijos interesai neturėtų skirtis radikaliai, nes tuomet tai jau būtų ne koalicija. Svarbu žiūrėti viena kryptimi, žiūrėti visuomenės interesų ir lūkesčių, o ne, kad naudingiau būtų architektams ar verslo grupėms“.

Laukti rinkimų rezultatų

Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatas Ramūnas Vyžintas

R. Vyžintas.

„Visų pirma reikia žinoti, kokios politinės jėgos gaus vietų Panevėžio miesto taryboje ir tik tada formuoti koaliciją. Visiems variantams yra numatyti žmonės, bet jų įvardinti negalima. Jeigu rinkimų baigtis bus kitokia nei tikimės, įvardinti žmonės pasijustų kebliai. Pasikartosiu: viskas priklauso nuo rinkimų baigties, o kai bus rezultatai tuomet asmenybės ir bus pristatyti“.

Pasiruošę priimti atsakomybę

Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partijos kandidatas Raimondas Pankevičius

R. Pankevičius.

„Mūsų sąraše esantys žmonės – profesionalūs, išsilavinę. Yra ekonomistų, puikių specialistų ir nebus jokios problemos suformuoti komandą, kuri atsakingai dirbtų. Esame pasiruošę priimti visą atsakomybę. Turime gerų idėjų, kaip sutvarkyti miestą. Beje, jos skiriasi nuo dabartinės valdžios idėjų. Esame už tai, kad būtina miesto centre išsaugoti erdves. Turime daug žmonių, bet kol rinkimai nesibaigė, vargu, ar yra prasmė, atskleisti juos. Esame patriotai, o tai svarbiausia“.

Svarbūs koalicijos partneriai

Lietuvos liberalų sąjūdžio kandidatas Valdemaras Jakštas

V. Jakštas.

„Savaime aišku, kad turime suformavę komandą. Tačiau pavardžių atskleisti nenorėčiau. Juk viskas priklauso nuo rinkimų baigties. Jei nebūsime išrinkti, kaip tuomet turėtų jaustis žmogus, jei pasakysiu, kad jį planuojama skirti vicemeru. Pradės jo klausti, na, vicemere, kaip sekasi? Negalima žmonių pastatyti į nepatogią padėtį. Kas dirbs komandoje galvojame, bet svarbu žinoti, kas bus koalicijos partneriais. Esame pasiruošę visiems atvejams ir apmąstę, su kuo bursime koaliciją. Jei eini į žaidimą, turi būti pasirengęs dėlioti politinę dėlionę. Kita vertus, tikroji politika yra Seime. Panevėžyje – svarbiausia gerai sutvarkyti ūkinius reikalus ir visai nesvarbu, ar esi kairiųjų, ar dešiniųjų pažiūrų. Mieste juk daroma ne nacionalinė politika“.

Burtais neužsiima

Darbo partijos kandidatė dr. Sandra Jakštienė

S. Jakštienė.

„Manau, kad komanda kažkaip susidėlios. Reikia palaukti sekmadienio, kovo 3 dienos, ir neburti. Labai realiai mąstau ir laukiu rinkimų rezultato. Pirmadienį gal ir galima bus konkrečiau apibendrinti. Kol kas komandos neformuoju.“

Tarsis su visais

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos kandidatas Petras Narkevičius

P. Narkevičius.

„Jaunai partijai rinkimuose, bet koks laimėjimas jau bus laimėjimas. Savaime suprantama, blogas tas kareivis, kuris nesitiki būti generolu. Tačiau negalvoju, kad viena partija turėtų formuoti valdančiąją daugumą ir turės visus žmonės, kurie galės užimti pagrindinius postus. Jeigu turėsime galimybę, mielai kalbėsimės ir tarsimės  su visais. Visa tai – po rinkimų. Nors ir turiu kandidatūras svarbiausioms pareigoms, bet ne viskas nuo manęs priklauso“.

Visų programos gražios

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatas Rimantas Petukauskas

R. Petukauskas.

„Laimėjus rinkimus, su manimi dirbs visos partijos, dalyvaujančios rinkimuose. Koaliciją sudarysime su tais, kurie nori dirbti. Antra vertus, dar anksti kalbėti, kas bus, jeigu bus. Viskas priklauso, kokios partijos turės balsus miesto Taryboje po rinkimų. Apmąstymų turiu, bet visų pirma reikia būti meru. Todėl palaukime kovo 4 dienos. Šiaip esu linkęs dirbti su visais, nes visų partijų programos gražios ir žada dirbti miestui. Svarbu, kad taip ir būtų“.

Svarbiausia darbai, o ne kėdės

Visuomeninio rinkimų komiteto „Kurkime jaukų miestą KARTU“ kandidatas Povilas Urbšys

P. Urbšys.

„Komandą esu suformavęs – visas visuomeninio komiteto sąrašas. Dar paliekame vietos ir kitiems dalyvauti Tarybos darbe. Jeigu kalbame, kas bus administracijos direktorius, vicemerai, apie tai verčiau kalbėti po rinkimų. Tai yra politinio pasitikėjimo postai ir jie atsiranda, kuomet sudaromos koalicijos.

Darbas valstybinėje  tarnyboje išmokė, kad asmeninės ambicijos ir darbas – du skirtingi dalykai. Labai gerai pamenu, kaip buvo sudaroma koalicija dabartinėje Tarybos valdančiojoje daugumoje. Buvau tas žmogus, kuris betarpiškai kalbėjau ir derinau pozicijas sudarant koaliciją. Turiu pakankamai patirties. Esame pasiruošę sudaryti koaliciją su tais, kurie nuoširdžiai nusiteikę dirbti. Pats svarbiausias iššūkis suformuoti po rinkimų veiksmingą koaliciją. Ją suformavus ir bus sprendžiama, kas užims pareigas. Labai norėtųsi, kad koaliciją sudarytume ne dėl kėdžių ir postų, o dėl idėjų ir darbų“.

Bandys išvengti klaidų

Lietuvos žaliųjų partijos kandidatė Gema Umbrasienė

G. Umbrasienė.

„Politinius postus Taryboje užims koalicijos partnerių atstovai, o komitetų pirmininkų pavaduotojų tikimės iš opozicijos. Sieksime, kad Kontrolės komitete ir Antikorupcijos bei Etikos komisijose galėtų dirbti kuo daugiau opozicijos atstovų. Taip bus užtikrinta apsauga nuo klaidų ir korupcijos apraiškų. Administracijos vadovų kandidatūras šiuo metu svarstome. Jie turėtų būti energingi profesionalai ir profesionalės“.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.