Kandidatai į mero kėdę Panevėžyje: rungiasi visi miesto vadovai

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖ, BNS
FotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS, BNS, FACEBOOK
Panevėžyje dėl mero kėdės rungiasi devyni kandidatai.

Didžiausia konkurencija dėl mero posto yra Vilniaus mieste: čia kandidatuoja 16 politikų, Kaune ketina išsilaipinti Kultūros ministerijos desantas, o dabartinis meras į tarybą mėgins atsivesti visus šeimos narius.

Be to, visų penkių didmiesčių rinkėjai galės rinktis ne tik iš dar vienos kadencijos siekiančių dabartinių valdžios atstovų, bet ir Seimo narių, europarlamentarų. Daugiausia jų – taip pat sostinėje: šeši Seimo bei du Europos Parlamento nariai.

Remdamasi Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) viešai paskelbtais duomenimis, pateikiame Panevėžio miesto kandidatų į merus apžvalgas.

This poll has ended (since 1 month).

Už kurį kandidatą balsuotumėte Panevėžio miesto mero rinkimuose?

Rytis RAČKAUSKAS
41.61%
Lauras JAGMINAS
19.83%
Deividas LABANAVIČIUS
14.33%
Ramūnas VYŽINTAS
8.47%
Alvidas MEIŠTAS
4.49%
Valdemaras JAKŠTAS
4.41%
Gema UMBRASIENĖ
3.26%
Viktorija VIDŽIŪNIENĖ
2.03%
Bronislovas MATELIS
1.59%

Panevėžyje rungiasi visi miesto vadovai 

Panevėžyje dėl mero posto rungiasi devyni kandidatai, tarp jų – dabartinis miesto vadovas, komiteto „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ keliamas Rytis Mykolas Račkauskas, vicemerai Lauras Jagminas ir Valdemaras Jakštas, taip pat Seimo nariai Bronislovas Matelis ir Deividas Labanavičius, buvę Panevėžio apskrities viršininkai Gema Umbrasienė ir Ramūnas Vyžintas.

R. Račkauskas.

Dvi kadencijas Panevėžiui vadovaujantis 63-ejų R. M. Račkauskas nurodo turintis 57 tūkst. eurų vertės deklaruotiną turtą, akcijų ar meno kūrinių už 10 tūkst. eurų ir beveik 64 tūkst. eurų santaupų. Jis taip pat yra Lietuvos šaulių sąjungos narys. Meras nurodo, kad jo pomėgiai yra literatūra, kelionės, sportas, šeiminės padėties neskelbia. Vadovavimo miestui metu R. M. Račkauskas buvo apkaltintas prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, tačiau išteisintas.

B. Matelis.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai į merus kelia antrą kadenciją Seime dirbantį 61-erių B. Matelį. Parlamentaras turi registruoto turto už daugiau kaip 133 tūkst. eurų, taip pat 30 tūkst. eurų piniginių lėšų. Seimo Antikorupcijos komisijos vicepirmininkas, alpinistas ir keliautojas yra Sąjūdžio Panevėžio skyriaus vienas kūrėjų, apdovanotas Sausio 13-osios atminimo medaliu. Jo sutuoktinė yra „Panevėžio ryto“ direktorė-redaktorė.

D. Labanavičius.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga rinkimuose kelia Seimo narį, taip pat buvusį Panevėžio vicemerą, partijos Panevėžio skyriaus vadovą 38-erių D. Labanavičių. Jo registruoto turto vertė siekia 9 tūkst. eurų, santaupos – 12 tūkst. eurų. Parlamentaro sutuoktinė dirba bendrovėje „Scandagra“. Jis nurodo esantis labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ savanoris, pomėgis – sportas.

L. Jagminas.

Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ iškėlė dabartinio vicemero 39-erių Lauro Jagmino kandidatūrą. Jo registruoto turto vertė siekia per 63 tūkst. eurų, santaupos – 8,8 tūkst. eurų, partnerė dirba Aukštaitijos implantologijos klinikos administratore. Pomėgiais vicemeras nurodo aktyvų laisvalaikį su šeima, lauko tenisą, knygas, monetų kolekcionavimą ir keliones.

V. Jakštas.

Kitą vicemerą 64-erių V. Jakštą kelia Liberalų sąjūdis. Vicemeras turi registruoto turto už daugiau kaip 100 tūkst. eurų ir 15 tūkst. eurų santaupų. Kandidatas nurodo savanoriaujantis, jo pomėgiai – skaitymas, sportas, kelionės.

G. Umbrasienė.

Lietuvos žaliųjų partijos kandidatė į merus – 64-erių buvusi Panevėžio apskrities viršininkė G. Umbrasienė, ji taip pat nepriklausomybės laikotarpio pradžioje yra buvusi miesto mere, vėliau ėjo vicemerės pareigas. Kandidatės registruoto turto vertė siekia 38 tūkst. eurų, taip pat ji turi 11 tūkst. eurų santaupų. Viešajai įstaigai  „Inovacijų valdymo centras“ vadovaujanti G. Umbrasienė yra Lietuvos žaliųjų partijos vicepirmininkė, jos sutuoktinis – advokatas.

R. Vyžintas.

Lietuvos socialdemokratų partija kelia 59-erių buvusio Panevėžio apskrities vadovo, taip pat vicemero, savivaldybės administracijos vadovo pareigas anksčiau ėjusio R. Vyžinto kandidatūrą. Šiuo metu bendrovei „Urėdijų servisas“ vadovaujantis R. Vyžintas turi registruoto turto už 82 tūkst. eurų bei 272 tūkst. eurų piniginių lėšų. Jo sutuoktinė dirba buhaltere toje pačioje įmonėje. R. Vyžintas turi komercinės aviacijos piloto licenciją, tarp pomėgių nurodo aviaciją, gamtą, medžioklę.

A. Meištas.

Darbo partijos kandidatas į merus, Panevėžio skyriaus vadovas 51-erių Alvidas Meištas šiuo metu dirba bendrovėje „Daviska“, jo sutuoktinė dėstytojauja Utenos kolegijoje. Kandidato registruoto turto vertė siekia 47 tūkst. eurų, tarp pomėgių jis nurodo visuomeninę veiklą.

V. Vidžiūnienė.

Politinio komiteto „Panevėžio labui“ keliama 34-erių Panevėžio kolegijos projektų vadovė Viktorija Vidžiūnienė turi 70 tūkst. eurų vertės registruoto turto, jos sutuoktinis yra profesinės karo tarnybos karys, kandidatė tarp pomėgių nurodo keliones po Lietuvą ir knygas.

Savivaldos rinkimai vyks kovo 5 dieną.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

K. Komskiui pareikšti įtarimai dėl rinkėjų papirkimo Pagėgiuose

confident-noyce

I. Šimonytė apie dalyvavimą prezidento rinkimuose: kol kas mano atsakymas, kad aš nesakau ne

confident-noyce

Į pirmus posėdžius naujai išrinktos savivaldybių tarybos rinksis balandžio 11–28 dienomis

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau