Kalėdų Senelis atspėja ne visada: kas antras lietuvis nusivilia po egle rastomis...

Kalėdų Senelis atspėja ne visada: kas antras lietuvis nusivilia po egle rastomis dovanomis

Dovilė Lisauskaitė , LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt / Pixabay.com nuotr.

Kas antras Lietuvoje po egle yra radęs dovaną, kuri nenudžiugino, tačiau net trečdalis pripažįsta, kad nepatikusios dovanos dulka jų spintose arba tūno paslėptos tamsiuose kambarėliuose. Jauni žmonės vis dėlto vis dažniau pasiryžta nepatikusias dovanas parduoti ar grąžinti į parduotuvę.

Skaičiuojama, kad vien JAV pernai po Kalėdų į parduotuves sugrįžo arba buvo parduota internete kas dešimta dovana. Susigrąžinta suma siekė daugiau nei 80 mlrd. dolerių – tai yra net 4 kartus daugiau nei visas Lietuvos kitų metų biudžetas. O ką daro lietuviai, jeigu Kalėdų Senelis nelabai atspėja mūsų norus?

Viename prekybos centrų Vilniuje dovanas pakuoja Julija. Mergina sako, kad šios dienos – pats darbymetis. „Artėjant Kalėdoms kasdien pakuoju šimtus dovanų“, – tikina Julija. Nepaisant gerų Kalėdų Senelio norų, Lietuvoje kas antras kalbintas praeivis pripažino, kad pernai buvo nepatenkintas kalėdine dovana.

BIC

Nepatenkintieji Kalėdų Senelio apsilankymu sako, kad tuomet turinti galvos skausmą: kurgi dėti tą nereikalingą ar nenorimą daiktą?

Net septyniems iš dešimties lietuvių kalėdinių dovanų pirkimas yra didžiausias išbandymas, pralenkiantis šventinio stalo ruošimą ar transporto spūstis mieste, teigia šiemet Lietuvos gyventojų apklausą atlikusios „Ikea“ atstovė R. Dantė.

Pasak jos, kas antras pripažįsta, kad yra gavęs nepatikusią kalėdinę dovaną. „Tarp tų nepatikusių dovanų akivaizdžiai rikiuojasi perpadovanoti arba naudoti daiktai, naminiai gyvūnai arba valymo priemonės“, – apklausos išvadas konstatuoja R. Dantė.

Nepatikusios dovanos, jos teigimu, dažniausiai lieka gavėjo namuose. „Trečdalis apklaustųjų pripažino, kad nepatikusios dovanos dulka jų spintose arba tūno tamsiuose kambarėliuose, – tikina pašnekovė. – Dalis sako, kad tas dovanas perdovanoja arba atiduoda tiems, kam, jų manymu, reikėtų labiausiai“.

Apklausos duomenys taip pat rodo, kad vienas iš dešimties apklaustųjų, ypač jaunesnės kartos, neslepia, jog nepatikusias dovanas tiesiog parduoda.

„Parduoda arba grąžina į prekybos vietas ir atsiima už juos sumokėtus pinigus. Tiesa, tam reikalingas prekės įsigijimo čekis, o pati prekė turi būti pirkta ne seniau kaip prieš dvi savaites“, – primena R. Dantė.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.