Kalėdinį stebuklą socialinėje įstaigoje sukūrė „Lietkabelio“ krepšininkai

Kalėdinį stebuklą socialinėje įstaigoje sukūrė „Lietkabelio“ krepšininkai

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Gedimino BALČIŪNO nuotr.

Kalėdinę šventę Panevėžio specialiojoje mokykloje-daugiafunkciniame centre surengė krepšinio klubo „Lietkabelis“ krepšininkai – papuošė negalią turintiems centro auklėtiniams eglutę. Krepšininkai ne tik puošė žaliaskarę, bet ir bendravo su socialinės įstaigos lankytojais, vaišinosi arbata.

Specialiosios mokyklos-daugiafunkcinio centro auklėtiniai atsidėkojo krepšininkams ir parodė programėlę.

BIC

Socialinė pedagogė Ieva Matkevičiūtė naujienų portalui JP pasakojo, kad puošti eglutę socialinėje įstaigoje – tradicija.

„Anksčiau eglę puošdavo futbolo klubo „Ekranas“ futbolininkai. Dabar, kai tokio klubo nebėra, mielai sutiko puošti eglutę „Lietkabelio“ ekipos krepšininkai. Pas mus pradėjo dirbti kineziterapeutas Paulius Steponavičius ir jo dėka įvyko ši graži šventė“, – sakė socialinė pedagogė.

Pasak I. Matkevičiūtės, centro lankytojai, nors ir turi sunkias negalias, rengia įvairias šventes.

„Ir ne tik šventes, bet ir draugauja su įvairių kitų įstaigų atstovais. Turim ir užsienyje draugų. Be to, stengiamės, aišku pagal galimybes, keliauti. Neseniai buvo apžiūrėti šiaudinių skulptūrų netoli Naujamiesčio, dalyvavome neįgaliųjų sporto šventėje. Planuojame apsilankyti A. Lipniūno progimnazijoje. Čia turėtume žiūrėti spektakliuką. Žinant, kokias negalias turi centro lankytojai, mūsų veikla įdomi ir įvairiapusė“, – džiaugėsi socialinė pedagogė krepšininkų dovana – puošnia eglute ir kitais centro renginiais.

Apie įstaigą

Panevėžio specialioji mokykla-daugiafunkcinis centras – biudžetinė įstaiga ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams. Taip pat tai dienos socialinės globos įstaiga vaikams ir suaugusiems.

Šiuo metu ją lanko 36 negalią turintis lankytojai. Iš jų 11 nuo 21 iki 40 metų ir 25 – nuo 3 iki 21 metų.

Centro paskirtis – visos šalies mokinių ( nuo 1 iki 21 m. amžiaus), dėl įgimtų ar įgytų intelekto, judesio ir padėties, kalbėjimo ir kalbos sutrikimų bei turinčių didelių ar labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių, mokymas pagal individualizuotas ankstyvojo, ikimokyklinio-priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir socialinių įgūdžių programas. Jos sudaromos atsižvelgiant į kiekvieno gebėjimus ir galias, specialiuosius poreikius bei vaiko sveikatos būklę.

Eglutės puošimo akimirkos

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.