Kalbų mokymosi nauda vyresniame amžiuje

AutoriusJPFotoFREEPIK.COM

Kalbų mokymasis paprastai yra siejamas su mokyklos suolu ar paskaitomis universitete. Visuomenėje vyrauja stereotipas, kad žmonės, sulaukę 60-ies metų ir daugiau, turi begalę rūpesčių, mažiau energijos ir kad pradėti mokytis naujų dalykų yra jau per vėlu. Be to, kliūtimi tampa ir neva pablogėjusi atmintis, dėmesio koncentracijos stoka. Tačiau tai – netiesa. Atvirkščiai, vyresnio amžiaus žmonės neretai turi daugiau laiko ir motyvacijos išmokti naujų dalykų. Viena iš veiklų, galinčių paįvairinti senjorų kasdienybę – naujos kalbos mokymasis. Šiame straipsnyje aiškinamės, kodėl ispanų kalbos kursai gali būti puikus pasirinkimas vyresnio amžiaus žmonėms.

Daugiau laiko sau

Penktąjį ar šeštąjį dešimtmetį perkopę žmonės turi daugiau laisvo laiko, kurį gali išnaudoti įvairioms veikloms. Jį galima skirti tobulėjimui ir sau malonioms veikloms. Antroje gyvenimo pusėje nemažai žmogaus darbų jau nudirbti, todėl didesnę dienos dalį galima skirti savo poreikiams ir pomėgiams.  Nebereikia visur skubėti, gyvenimo tempas tampa šiek tiek lėtesnis.

Šį laisvą laiką galima puikiai išnaudoti mokantis naujų dalykų. Ispanų kalbos kursai leis susiorganizuoti prasmingai ir pozityviai leidžiamą laisvalaikį bei suteiks galimybę susipažinti su naujais žmonėmis.

Daugiau patirties, kaip mokytis

Vienas didžiausių vyresnio amžiaus žmonių privalumų yra sukaupta gyvenimo patirtis. Tokie  žmonės jau būna perėję daug gyvenimo etapų, kurių metu intensyviai mokėsi, todėl žino, kaip tai daryti efektyviai ir dažniausiai patys geba puikiai koordinuoti savo mokymosi procesą, jei tik to nori.

Ispanų kalbos kursai gali būti puikus įrankis norint atnaujinti savo įgūdžius mokytis individualiai arba grupėje. Žinoma, tai gali būti ir itin smagus laiko praleidimo būdas. Taip pat kalbų kursai gali praversti norint padidinti savo profesinį pranašumą, todėl net sulaukus pensinio amžiaus galima lengviau surasti darbą ar tobulėti savo dabartinėje pozicijoje.

Treniruotė smegenims

Nauja, įdomi veikla, netikėti atradimai ar nauji pomėgiai nėra skirti tik jauno ar vidutinio amžiaus žmonėms. Asmenybės augimas ir naujų įgūdžių įgijimas vyresniame amžiuje turi daug privalumų. Vienas svarbiausių – smegenų veiklos suaktyvinimas. Ispanų kalbos kursai gali būti puikus žingsnis į priekį norint išmokti naujų dalykų ir tobulėti. Nesvarbu, kokio amžiaus yra žmogus, palaikyti smegenų funkciją aktyvią – tiesiog būtina. Tai padės atitolinti kai kurias senatvės ligas ar netgi visiškai jų išvengti. Be to, mokymasis pagreitins smegenų darbą ir paskatins ląstelių atsinaujinimą.

Atnaujintas pasaulio suvokimas

Vyresnis amžius nereiškia, kad žmogaus pasaulėžiūra negali keistis. Ispanų kalbos kursai – tai įrankis, kuris leis pakeisti požiūrį, praplėsti pasaulėžiūrą. Išmokus naujos kalbos, gerėja ir aktyvėja mąstymas, atsiranda nauja galimybė keliauti į užsienio šalį ir ten įgytas žinias panaudoti praktiškai.  Turint daugiau laisvo laiko, galima keliauti, pažinti naujus žmones, patirti naują kultūrą. O įgytos užsienio kalbos žinios leis tai daryti be kliūčių ir tuo pat metu labiau džiaugtis gyvenimu.

Dar vienas kalbų mokymosi privalumų gali būti kitų kultūrų pažinimas. Galbūt visą gyvenimą buvo smalsu sužinoti, kaip gyvena ispanai, italai ar vokiečiai? Kalbų kursai yra vienas būdų pažinti svetimas kultūras, o būnant vyresnio amžiaus tai daryti galima itin kokybiškai. Brandus amžius leidžia naujus dalykus patirti sąmoningai, džiaugtis ir vertinti gyvenimo siunčiamas netikėtas galimybes.

Suprantama, kad kartais gali būti nedrąsu žengti pirmąjį žingsnį ir pradėti mokytis naujos kalbos. Tačiau labai svarbu suprasti, kad amžius – ne kliūtis tobulėti, todėl reikia naudotis visomis progomis ir vertinti  teikiamas galimybes. Pasirinkus tinkamą kalbų mokyklą ir programą, galimybės atsiskleisti iš naujo ir tobulėti tik didėja, nepriklausomai nuo jūsų amžiaus.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kalbos inspekcijos vadovas: nutarimas dėl lietuvių kalbos mokėjimo turėtų būti peržiūrėtas

confident-noyce

Kalbininkai ragina išmokti gyventi su anglų kalba ir siūlo greičiau keisti įstatymą

erikas

„American English School“ išlaikytas egzaminas – startas tarptautinei karjerai

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau