-14.5 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 9 gruodžio, 2021

Kalbos apie naujos bažnyčios statybas Panevėžyje nutilo: greičiausiai maldos namų ir nebebus

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoJP, RIMVYDAS ANČEREVIČIUS, ERIKAS LAUŽADIS, BERNARDINAI.LT
Bažnyčia iki šiol nepastatyta ir, vargu bau, ar ji bus pastatyta. Pumpėnų M. Marijos Škaplierinės bažnyčios klebonas D. Avellaneda-Cabanillas, 2008 metais kalbėjo, kad naujos bažnyčios Panevėžiui reikia.

Jau praėjo bene 13 metų, kai Panevėžyje pradėta kalbėti apie naujos bažnyčios statybas netoli prekybos centro „Babilonas“. Šiam statiniui statyti buvo skirtas 23,6 a dydžio žemės plotas, kurį statyboms padovanojo „Ogmios“ įmonių grupės labdaros ir paramos fondas.

Dvasios namų statytojai – Įsikūnijusio Žodžio kongregacija ir kongregacijos kunigas Domingo Avellaneda-Cabanillas – Pumpėnų parapijos klebonas.

Naujienų neturi

Tačiau bažnyčia iki šiol nepastatyta ir, vargu bau, ar ji bus pastatyta. Pumpėnų M. Marijos Škaplierinės bažnyčios klebonas Domingo Avellaneda-Cabanillas, kai naujai bažnyčiai 2008 metais buvo dovanotas žemės sklypas, kalbėjo, kad naujos bažnyčios Panevėžiui reikia.

D. Avellaneda-Cabanillas.

„Tikriausiai yra daug žmonių manančių, kad Panevėžyje yra pakankamai bažnyčių ir nauja bažnyčia nėra reikalinga. Vis dėlto, esu tikras, kad dar viena bažnyčia būtina. Bažnyčios statybos projektas jau buvo planuojamas gerokai prieš sklypo gavimą. Kai gavome dovanų sklypą, supratau, kad šis projektas turi būti įgyvendintas“, – prieš 13 metų kalbėjo klebonas.

Tačiau dabar D. Avellaneda-Cabanillas nedaugžodžiauja. Pasiteiravus, ar apskritai dovanotame sklype iškils maldos namai, dvasininkas atšovė: „Nieko naujo negaliu pasakyti. Neturiu jokių naujienų“.

Bažnyčia iki šiol nepastatyta ir, vargu bau, ar ji bus pastatyta. Pumpėnų M. Marijos Škaplierinės bažnyčios klebonas D. Avellaneda-Cabanillas, 2008 metais kalbėjo, kad naujos bažnyčios Panevėžiui reikia.

Netinkama vieta

Tuo tarpu Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM naujienų portalui JP teigė, kad naujos bažnyčios statytojai – Įsikūnijusio Žodžio kongregacija ir Pumpėnų bažnyčios klebonas.

„Jie čia viską užkūrė. Juolab kad ne vyskupijos iniciatyva šis projektas. Vyskupija tik palaimino šią iniciatyvą. Antra vertus, net ir tas žemės sklypas nepriklauso vyskupijai. Jeigu manęs paklaustų, ar reikia Panevėžio miesto pakraštyje bažnyčios, pasakyčiau, kad koncepciją reikia keisti ir kelčiau klausimą, ar reikia statyti būtent šitoje vietoje. Bažnyčią reikia statyti, kur žmonės yra, o ne pramonės rajone“, – svarstė vyskupas ir teigė, kad, kai buvo planuojama bažnyčią statyti, į tą pusę turėjo plėstis miestas.

L. Vodopjanovas.

„Tuo metu mintis statyti bažnyčią buvo tinkama. Tačiau gyvenamieji rajonai į tą pusę nesiplečia, o pasidarė pramoninis rajonas. Todėl ir bažnyčia nepasistatė. Tokios ir naujienos. Nieko negaliu daugiau pasakyti“, – teigė vyskupas L. Vodopjanovas OFM.

Norėjo skirti lėšas pamatams

Vyskupas emeritas Jonas Kauneckas prisimena tuos laikus, kai jis vadovavo Panevėžio vyskupijai ir pritarė naujos bažnyčios statyboms.

J. Kauneckas.

„Pamenu tuos laikus ir tuomečius įvykius. Kol vadovavau vyskupijai, nespėjau apiforminti bažnyčios statybų. Be to, tuomet buvau pažadėjęs skirti lėšų bažnyčios pamatams. Tų pinigų nedaviau, nes tuomet dar nebuvo įformintas žemės sklypas, o po to keitėsi vyskupai ir pinigai taip ir nebuvo skirti. Dabar nežinau, ar tą klausimą dabartinis vyskupas svarsto. Kita vertus, gal ši vietą nelabai ir tinkama bažnyčiai – miesto pakraštys. Be to, visi sprendimai priklauso nuo dabar valdančio vyskupo“, – kalbėjo emeritas ir svarstė, kad šiuo metu statyti bažnyčią nelabai parankus laikas.

„Ogmios“ įmonių grupės valdybos pirmininkas gerai mena tuos laikus, kai bažnyčios prie „Babilono“ statyboms buvos dovanotas žemės plotas.

Vilties turi

„Ogmios“ įmonių grupės valdybos pirmininkas Arūnas Žemaitis gerai mena tuos laikus, kai bažnyčios prie „Babilono“ statyboms buvos dovanotas žemės plotas.

„Tai ne tik žemės sklypas dovanotas. Yra padarytas projektas ir gautas leidimas statyboms. Indelis yra padarytas, bet procesas nevyksta. Visame pasaulyje Įsikūnijusio Žodžio kongregacija bažnyčias pastato, bet Panevėžyje – kol kas ne. Tačiau, manau, kad kada nors tą bažnyčią pastatys“, – viltingai kalbėjo verslininkas.

A. Žemaitis.

Reikalingas veiklus žmogus

A. Žemaitis sako, kad Pumpėnų M. Marijos Škaplierinės bažnyčios klebonas labai puikus ir daug gerų darbų darantys kunigas.

„Tačiau, kur prasideda komercija ir reikia organizuoti darbus, reikia turėti kitų savybių – verslininko, vadybininko. Kunigas, deja, tokių savybių neturi. Manau, kad ateis laikas ir šiam projektui, o, atėjus laikui, jis bus įgyvendintas. Projektą įgyvendinti atsiras ir reikalingas veiklus žmogus, kuris suburs komandą šiam darbui atlikti“, – pasakojo A. Žemaitis ir tęsė:

„Ogmios“ įmonių grupės valdybos pirmininkas gerai mena tuos laikus, kai bažnyčios prie „Babilono“ statyboms buvos dovanotas žemės plotas.

„Beje, naujai bažnyčiai yra gauti ir varpai, ir kitokie bažnyčiai reikalingi daiktai. Jie atvežti, berods, iš Vokietijos ar Olandijos. Ten buvo uždarinėjamos bažnyčios ir nebereikėjo klauptų, altoriaus detalių. Jie saugomi ir atėjus laikui bus panaudoti“.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Pandemija pakeitė kalėdojimo tradicijas – Panevėžio rajono kunigai lanko parapijiečius saugiai

confident-noyce

Panevėžiečiui „antivakseriui“ verslininkui parodytos bažnyčios durys: rinkti parašų kunigas neleido

confident-noyce

Jau lapkričio 13 d. prekybos ir pramogų centre „Babilonas“ vyks „Didysis išpardavimas“

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau