Kaip tėvams tikslingai lavinti vaikus žaidžiant žaislais?

AutoriusjpFotofreepik.com

Įvairiausi žaislai vaikus lydi nuo ankstyvo amžiaus. Dažnai ieškant žaislų mažiausiems pirmiausia galvojama apie emociją, kurią jis sukels. Nepaisant to, kad vaikų džiaugsmas yra labai svarbus, ne ką mažiau svarbu tai, kad žaislai ne tik džiugintų, bet ir lavintų vaikus. Norint tai pasiekti svarbu rinktis lavinamuosius žaislus. Tokie žaislai gali padėti išmokti naujų dalykų bei lavinti įvairius įgūdžius. Taip pat tokie žaislai skatina kūrybiškumą bei padeda išreikšti emocijas.

Nors lavinamieji žaislai labai svarbi vaikų gyvenimo dalis, ne mažiau reikšminga, kad būtent tėvai atkreiptų dėmesį į šių žaislų teikiamus privalumus ir skatintų vaikus jais žaisti bei patys intensyviai įsitrauktų į užsiėmimus su vaikais. Tai ne tik padeda vaikams geriau ir greičiau suprasti žaidimų esmę, bet ir kuria tarpusavio ryšį ir jį nuolat stiprina. Daugelį įvairiausių situacijų ar iškilusių klausimų galima išspręsti būtent žaidimo kartu metu, o lavinamieji žaislai tik dar geriau padeda atsiskleisti vaikui ir jo poreikiams. Tėvai atlikdami toliau nurodytus punktus gali kokybiškai prisidėti prie visapusiško vaiko lavinimo.

Suprasti vaiko pomėgius bei poreikius. Labai svarbu, kad tėvai prieš įsigyjant lavinamuosius žaislus savo vaikui pirmiausia atkreiptų dėmesį, ko vaikui šiuo metu reikia labiausiai. Stebint vaiką galima pamatyti kuo jis domisi arba kokius įgūdžius būtų galima patobulinti ir atitinkamai pagal tai turėtų būti parenkami žaislai.

Išrinkti tinkamus žaislus. Būtina atkreipti dėmesį į vaiko amžių bei jo gebėjimus, įvertinus šiuos aspektus toliau galima ieškoti žaislų, kurie sudomintų bei lavintų vaiką, jei vaiko amžius toks, kai jis jau gali išsakyti savo nuomonę, galite su juo pasitarti. Žinoma, pats svarbiausias kriterijus renkantis žaislus turėtų būti saugumas. Pasirinkti žaislai turi atitikti visus saugumo standartus.

Įsitraukti į žaidimą kartu. Norint stiprinti tarpusavio ryšį su vaiku tėvai turėtų įsitraukti į žaidimą. Tai labai svarbu ne tik dėl ryšio kūrimo, bet ir dėl vaiko lavinimo. Žaidimo kartu metu galima pastebėti kokioje srityje vaikui kyla sunkumų, kur galima padėti ar paaiškinti. Žaidžiant kartu visą tai galima labai aiškiai pamatyti ir padėti vaikui, nukreipti jį tinkama linkme ar net sugalvoti naujus žaidimus ar situacijas, kuriose būtų lavinami įgūdžiai, kurių trūkumas pastebimas žaidimo kartu metu. Būtent todėl tėvai turėtų būti prieinami ir pasiruošę padėti vaikams, kai jie susiduria su iššūkiais arba sunkumais, žaidžiant su lavinamaisiais žaislais.

Stebėti ir vertinti progresą. Norint tobulėti būtina stebėti progresą bei įvertinti visas situacijas. Tai gali padėti identifikuoti sudėtingas vietas, kurioms gali prireikti papildomų pastangų. Taip pat tai gali duoti stimulą sugalvoti naujus tikslus ar idėjas kaip dar būtų galima patobulinti tam tikrus vaiko įgūdžius. Žinoma, stebint procesą būtina vaiką pagirti už jo pastangas ar pasiektus rezultatus. Tai gali būti puiki motyvacija vaikui ir toliau stengtis įveikti visas užduotis, kurios kyla žaidimo metu. Labai svarbu pagirti, skatinti atkaklumą ir iškelti vis naujus tikslus.

Apibendrinant, galima teigti, kad tėvų vaidmuo žaidimų metu yra labai svarbus. Tėvai turi imtis iniciatyvos dar prieš žaidimą ir parinkti tinkamus lavinamuosius žaislus, įsitraukti į vaiko veiklas, būti šalia atliepiant vaiko poreikius bei paskatinti ir pagirti už pastangas. Tai tikrai nesudėtingas procesas, tačiau turintis milžinišką įtaką vaiko vystymuisi, emocinei gerovei bei tarpusavio ryšio kūrimui.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Pavojingus juvelyrikos gaminius ir žaislus į rinką teikusioms bendrovėms skirtos baudos

confident-noyce

VVTAT verslininkams skyrė 150–1325 eurų baudas už nesaugių žaislų pateikimą į rinką

confident-noyce

Prekybininkai šiemet tikisi parduoti daugiau kalėdinių eglučių žaisliukų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau