Kaip taisyklingai bėgioti?

Autoriusjp
Fotofreepik.com

Jeigu planuoji šiais metais bėgioti, įsitikink, kad šį kartą tai darai efektyviai.

1. Pečiai ir rankos.

Dažniausiai apie rankas ir pečius negalvojame, kai bėgiojame, tačiau jie atlieka svarbų vaidmenį. Tinkama peties padėtis leidžia tavo viršutinei kūno daliai būti atsipalaidavusiai ir palaikyti gerą laikyseną bėgiojimo metu. Jeigu nori išvengti apatinės nugaros dalies skausmo, nepalink per daug į priekį ir įsitikink, kad tavo pečiai yra žemai nuleisti ir atpalaiduoti. Tai pat išlaikyk alkūnes 90 laipsnių kampu ir leisk joms svyruoti pirmyn ir atgal, kad palaikytum pusiausvyrą.

2. Pėdų padėtis.

Įsitikink, kad tavo kojų pirštai yra atsisukę į tą pusę, į kurią bėgi. Kai tavo pėdos leidžiasi, jos turėtų nusileisti tarp kulno ir vidurinės kojų dalies, o tada pereiti ant pirštų. Atlikus tyrimą buvo išsiaiškinta, kad sėkmingiausi bėgikai nusileidžia būtent taip. Taip pat įsitikink, kad kai leidiesi, tavo pėda atsiremtų į žemę kaip įmanoma švelniau.

3. Galvos padėtis.

Visada žiūrėk tiesiai, į tą pusę, į kurią bėgi, nes žiūrėdamas į šalis gali save išbalansuoti ir nukrypti nuo kelio. Taigi nežiūrėk į televizorių, esantį sporto salės kampe, arba nesidairyk į merginas, nes tai gali būti pavojinga.

4. Kvėpavimas.

Daugelis žmonių turi blogus įpročius, kai kalbama apie kvėpavimą bėgimo metu. Jeigu netinkamai kvėpuosi, neigiamai paveiksi kūno gebėjimą sudeginti glicogeną ir riebalus. Bėgdamas kvėpuok per burną ir leisk diafragmai pakilti ir nusileisti – tai kvėpavimas iš pilvo. Tai padidins tavo ištvermingumą.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau