Kaip parduotuvės ir pramogų centrai dirbs švenčių metu

Kaip parduotuvės ir pramogų centrai dirbs švenčių metu

Justina ILKEVIČIŪTĖ (DELFI), JP / BNS nuotr.

Kūčių ir Kalėdų stalo vaišes planuokite jau dabar, nes dauguma parduotuvių ir prekybos centrų švenčių metu dirbs trumpiau arba nedirbs.

Kaip ir kasmet prekybos tinklai prieš šventes sulaukia būrių pirkėjų, besiruošiančių šventėms, perkančių vaišes ar ieškančių dovanas. Tačiau švenčių metu dalis parduotuvių keičia savo darbo laiką ar nusprendžia nedirbti, todėl pirkėjai turi būti atidūs.

DELFI ir JP pateikia prekybos ir pramogų centrų darbo laikus.

BIC

„Norfa“ ir „Lidl“ per Kalėdas ir naujuosius nedirbs

„Norfos mažmenos“ vadovai priėmė sprendimą, kad šiais metais „Norfa“ parduotuvės pirmąją šv. Kalėdų ir Naujųjų metų dieną iš viso nedirbs. Be to, gruodžio 24 d. visos „Norfos“ dirbs 2 val., o gruodžio 31 d. – 1 val. trumpiau.

„Nusprendėme, kad tikrai nedirbsime pirmąją ateinančių šv. Kalėdų ir Naujųjų metų dieną. Kviečiu prie mūsų iniciatyvos prisijungti ir kitus prekybininkus. Manyčiau, kad yra datų, kurios turėtų būti „neprekybinės“, – sakė „Norfos mažmenos“ valdybos pirmininkas Dainius Dundulis. Bendrovės vadovybė mano, kad kai kurie apribojimai ar apsiribojimai yra būtini, nes šventės neturėtų aplenkti ir prekybos sektoriaus darbuotojų.

„Norfos“ pavyzdžiu pasekė ir „Lidl“ prekybos tinklas, kurio parduotuvės šv. Kalėdų dieną nedirbs, o kitomis šventinėmis dienomis pirkėjus aptarnaus trumpiau nei įprastai.

„Daugybėje šalių per šventes parduotuvės nedirba iš viso, tačiau Lietuvoje tai vis dar neįprastas dalykas. Šiais metais nusprendėme įvesti naują parduotuvių darbo laiko šventiniu laikotarpiu standartą ir gerokai sutrumpinti darbo valandas. Tikime, kad pirkėjams didelių nepatogumų tai nesudarys ir jie palaikys mūsų tikslą“, — sako „Lidl Lietuva“ generalinis direktorius Radostin Roussev-Peine.

Kūčių dieną „Lidl“ parduotuvės Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje dirbs nuo 8 val. iki 18 val., kituose miestuose – nuo 8 val. iki 17 val. Tuo metu antrąją šv. Kalėdų dieną visos „Lidl” parduotuvės dirbs nuo 10 val. iki 19 val.

„Maxima“, „Rimi“ ir „Iki“ dirbs trumpiau

Šiais metais gruodžio 24 d. visos „Maximos“ parduotuvės atsidarys įprastu laiku, tačiau dirbs tik iki 17 val.

„Nors didžiausi pirkėjų srautai parduotuvėse apsilanko likus 2–3 dienoms iki Kūčių ir Kalėdų, vis tik jau kelerius metus iš eilės atliekamos pirkėjų apklausos rodo, kad pirkėjai pageidauja, jog įprastai jų lankomos parduotuvės bent dalį dienos dirbtų ir šventinėmis dienomis“, – teigė Lina Trinkūnienė, „Maximos“ prekybos vadovė.

Gruodžio 25-ąją, pirmąją šv. Kalėdų dieną dirbsiančios „Maximos“ parduotuvės duris pirkėjams atvers nuo 10 val. ir darbą užbaigs 20 val. Maždaug dešimtadalis „Maximos“ parduotuvių, esančių šalia didesnių „Maximų“, šią dieną nedirbs visai.

Tarp jų ir kelios didžiausio formato „Maximos“: Kauno „Akropolyje“, dar tik atsidarysianti parduotuvė prekybos ir pramogų centre „Ozas“ Vilniuje.

Gruodžio 26-ąją, antrąją šv. Kalėdų dieną visų „Maximos“ parduotuvių darbas prasidės 9 val. ir tęsis iki įprastos darbo pabaigos. Štai prekybos tinklo „Iki“ parduotuvės Kūčių dieną dirbs iki 20 valandos, o Kalėdų pirmąją dieną darbą pradės nuo 9 val. ir baigs kiek anksčiau – 20 val.

Tuo metu „Iki Express“ parduotuvės Kūčių ir Kalėdų dienomis dirbs nuo 10 iki 21 valandos.

„Matome, kad mūsų pirkėjams svarbu turėti galimybę apsipirkti švenčių dienomis, todėl per šias Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų šventines dienas prekybos tinklo „Iki“ ir „Iki Express“ parduotuvės dirbs pagal iš anksto nustatytą darbo grafiką, kuris bus skelbiamas visose tinklo parduotuvėse“, – sakė „Iki“ viešųjų ryšių vadovės Berta Čaikauskaitė.

„Rimi“ parduotuvės daugiausia dirbs nuo 8 val. iki 20 val. vakaro.

„Jeigu trumpai, švenčių metu mūsų parduotuvės arba pradės darbą vėliau, arba dirbs trumpiau, taip pat bus tokių parduotuvių, kurios kai kuriomis švenčių dienomis visai nedirbs, tačiau pirkėjai greta tikrai ras kitą dirbančią „Rimi“ parduotuvę“, – sakė „Rimi“ viešųjų ryšių atstovė Giedrė Bielskytė.

Keičiasi prekybos ir pramogų centrų laikas

Prekybos ir pramogų centras „RYO“ gruodžio 24 d. dirbs nuo 10 iki 19 val. Parduotuvė „Rimi“ dirbs nuo 8 iki 20 val.

Gruodžio 25 d. „RYO“ parduotuvės nedirbs. Nuo 12 iki 20 val. dirbs restoranai ir kavinės. Nuo 10 iki 20 val. dirbs parduotuvė „Rimi“.

Gruodžio 26 d. „RYO“ parduotuvės dirbs nuo 10 iki 21 val. Restoranai, kavinės ir parduotuvė „Rimi“ dirbs nuo 10 iki 22 val.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.