Kaip kreiptis dėl paskolos internetu: svarbūs žingsniai

Kaip kreiptis dėl paskolos internetu: svarbūs žingsniai

JP / Freepik.com nuotr.

Šiomis dienomis paskolos internetu neretai yra siūlomos pakankamai žemomis palūkanomis ir patraukliomis sąlygomis. Tačiau nereikėtų skolintis vien tik todėl, kad paskolos yra pigios. Dėl paskolos internetu turėtumėte kreiptis tik tuo atveju, jei tai yra gerai apgalvotas ir tikslingas finansinis sprendimas, nukreiptas į jūsų užsibrėžtą tikslą. Todėl jei jūs jau esate nusprendę kreiptis dėl paskolos, siūlome jums pasinaudoti keliais naudingais patarimais.

Greitos ir vartojamosios paskolos

Turbūt žinote, kad kreipiantis dėl ilgalaikių paskolų, tokių kaip būsto paskolos ar verslo paskolos, dažniausiai tenka nueiti gerokai ilgesnį ir sudėtingesnį kelią. Todėl tiems, kuriems paskolos reikia čia ir dabar, ilgalaikės paskolos įprastai nėra tinkama išeitis. Taigi, šiuo atveju reikėtų aptarti tai, kas yra vadinama greitosiomis ir vartojamosiomis paskolomis.

BIC

Greitosios paskolos internetu

Greitosios paskolos arba greitieji kreditai, greitųjų kreditų bendrovių atsiradimo laikotarpiu buvo tapę labai populiariais finansiniais sprendimais, kuriais pasinaudojo šimtai tūkstančių vartotojų. Tačiau greitosios paskolos visuomet pasižymėjo bene didžiausiomis palūkanomis – lyginant jas su kitomis paskolų rūšimis. Todėl jei nusprendžiama kreiptis dėl greitojo kredito, būtina įvertinti du svarbius veiksnius – greitosios paskolos bus brangesnės, o jų grąžinimo terminas bus trumpesnis.

Dažniausiai dėl greitųjų kreditų vartotojai į kreditorius kreipiasi norėdami gauti mažesnę pinigų sumą, kurios jiems staiga prireikia norint išgyventi iki būsimo atlyginimo, padengti netikėtai atsiradusias automobilio remonto išlaidas ar kt.

Vartojamosios paskolos internetu

Vartojamosios paskolos yra mažiau rizikingas ir labiau išmintingas finansinis sprendimas, jei norima kreiptis dėl paskolos. Vartojamųjų paskolų palūkanos būna mažesnės, o grąžinimo laikotarpis neretai gali siekti ir penketą metų. Toks terminas yra pakankamai optimalus, kad mėnesinė paskolos grąžinimo įmoka būtų mažesnė ir neturinti reikšmingo neigiamo poveikio žmogaus asmeniniam biudžetui.

Vartojamosios paskolos internetu dažnai vartotojams gelbsti tuomet, kai jie nusprendžia įsigyti didesnės vertės pirkinį ar pasinaudoti tam tikromis brangesnėmis paslaugomis. Pavyzdžiui, tai gali būti būsto remontas, naujos buitinės technikos ir baldų įsigijimas ar kt.

Paskolos internetu gavimo procesas

Nors kiekvieno vartotojo finansiniai tikslai ir lūkesčiai gali skirtis, paskolos internetu gavimo procesas įprastai būna labai panašus. Tuo tarpu veiksniai, į kuriuos būtina atsižvelgti renkantis paskolą, bene visuomet yra tie patys, todėl svarbu atsižvelgti į keletą aktualių detalių.

Išsiaiškinkite asmeninius skaičius

Prieš kreipdamiesi į kreditorius, turite žinoti labai tikslius asmeninius skaičius. Kitais žodžiais tariant – jūs turite žinoti, kokia yra jūsų finansinė padėtis. Nežinodami tikslių skaičių, jūs negalėsite priimti racionalaus ir sėkmingo finansinio sprendimo. Paskola yra rimtas finansinis įsipareigojimas (nepaisant to, apie kokio dydžio ar kokios rūšies paskolą bebūtų kalbama), kuris daro tiesioginę įtaką žmogaus finansinei situacijai ir asmeniniam biudžetui. Jei dėl paskolos kreipsitės nebūdami tikri ar pajėgsite ją grąžinti, jūsų finansinė situacija gali reikšmingai pablogėti.

Žinodami, koks yra jūsų tikslus mėnesinis biudžetas, kokias išlaidas jūs patiriate, kaip yra paskirstomos jūsų lėšos ir kokia jūsų biudžeto dalis turėtų nukeliauti būsimos paskolos padengimui, galėsite lengviau apsaugoti savo biudžetą ir išsaugoti stabilią finansinę situaciją.

Žinokite savo asmeninį kredito reitingą

Asmeninis kredito reitingas vaidina svarbų vaidmenį vertinant jūsų galimybes gauti paskolą internetu. Prieš pateikdami atsakymą, kreditoriai įvertina kiekvieno žmogaus mokumą, didžiulį dėmesį skirdami asmeniniam kredito reitingui, kuris nusako, kokia yra žmogaus finansinė padėtis ir kokia rizika galėtų pasižymėti sprendimas suteikti paskolą.

Nemenka dalis žmonių iki šiol nežino, kad ne tik kreditoriai, tačiau ir jie patys gali sužinoti savo asmeninį kredito reitingą. Todėl jei norite kreiptis dėl paskolos internetu, pirmiausia turėtumėte pasidomėti, koks yra jūsų kredito reitingas. Jei jis bus pakankamai žemas, galėsite imtis papildomų priemonių, kurių pagalba jį pagerintumėte. Jei jūsų kredito reitingas taps aukštesnis, tuomet ne tik padidinsite savo galimybes gauti paskolą, tačiau taip pat galėsite tikėtis sulaukti palankesnio paskolos internetu pasiūlymo.

Pasidomėkite savo galimybėmis

Norint kreiptis dėl paskolos, svarbu kruopščiai atlikti paskolų paiešką. Šį procesą šiandien yra patogiausia įgyvendinti naudojantis internetu. Norint sutaupyti daugiau laiko, galima naudotis paskolų palyginimo platformomis, kuriose yra pateikiami mūsų šalyje veikiančių kreditorių ir tarpusavio skolinimo platformų sąrašai, kartu su jų taikomomis bazinėmis sąlygomis. Tai leidžia lengviau atrūšiuoti kreditorius ir jų siūlomas paskolas.

Žinodami, ką jums gali pasiūlyti skirtingi kreditoriai ir kas yra siūloma tarpusavio skolinimo platformose, galėsite priimti objektyvesnį sprendimą, kartu padėdami sau daugiau sutaupyti. Net jei paskolos internetu jums reikia kuo greičiau, neturėtumėte priimti skubotų sprendimų, kadangi jie tiesiogiai paveiks jūsų asmeninį biudžetą.

Pasirinkite tinkamą paskolos rūšį

Jau supratote, kad paskolos yra skirstomos į skirtingas rūšis. Kiekviena jų pasižymi skirtingomis sąlygomis, todėl prieš pateikdami paskolos paraišką internetu, turėtumėte nuspręsti, kokios rūšies paskolos jums vis dėlto reikėtų. Žinoma, tai padaryti nėra labai sudėtinga – ypač, jei jūs žinote tikslią pinigų sumą, kurios jums reikia.

Pasirinkite kreditorių ir pateikite paraišką

Kuomet būsite apgalvoję ir išsprendę visus aukščiau minėtus svarbius finansinius klausimus, turėtumėte apsilankyti pasirinktų kreditorių (arba tarpusavio skolinimo platformos) tinklalapyje ir užpildyti paskolos paraišką internetu. Tai galite padaryti ir atvykę į kreditorių filialą, tačiau interneto pagalba galėsite sutaupyti daugiau laiko.

Kai pateiksite paskolos paraišką, kreditoriai įvertins jūsų mokumą. Jei mokumo vertinimo procese jiems pritrūks duomenų, būsite paprašyti pateikti papildomą jūsų asmeninę finansinę padėtį atspindinčią informaciją. Galiausiai kreditoriai priims sprendimą, kuris jums bus pateiktas el. paštu arba telefonu. Todėl jums beliks nuspręsti, ar norėsite gauti pasirinktą paskolą internetu.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.