Kaip išsirinkti vaikštynes neįgaliems?

Kaip išsirinkti vaikštynes neįgaliems?

JP / Pixabay.com nuotr.

Neįgalių žmonių integracija į sveikų žmonių visuomeninį gyvenimą mūsuose esti vis dar aktuali tema. Šią atskirą dar labiau padidina reikiamų priemonių judėti ar atlikti kitokius veiksmus neturėjimas. Senyvo amžiaus žmonėms, patyrusiems įvairias traumas ar turinties įgimtą ligą, ribojančią visavertį judėjimą, labai svarbu pagalbinės priemonės. Vienos tokių – vaikštynės neįgaliesiems. Kaip neapsirikti ir pasirinkti pačią tinkamiausią?

Vaikštynės neįgaliems žmonėms, dar vadinamos kompensacine technika, naudojamos, norint suteikti pagalbą vaikščiojant tiek namuose, tiek lauke. Šią priemonę galima drąsiai vadinti mediciniu įrankiu, nes įsigyti ją be medikų konsultacijos ir rekomendacijų gali būti keblu ir netgi nepatartina. Tik patyręs profesionalas galės tiksliai nustatyti kokia, vaikštynė yra pati tinkamiausia ribotą judėjimo galimybę turinčiam pacientui.

Daugumą tokios „perspektyvos“ įsigyti kompensacinę techniką gali išgąsdinti. Nė vienam mūsų, ypač jei turime turime ribotą judėjimo laisvę, nesinori ilgo laukimo prie gydytojų kabineto, po to varginančio ieškojimo įvairiose prekybos vietose reikiamos prekės ar kitokių nesklandumų.

BIC

Skubame nuraminti ir patarti. Daugelis įmonių,  prekiaujančių ortopediniais produktais, teikia ne tik pardavimo, bet ir kvalifikuotų specialistų konsultacijų paslaugas. Tereikia tik neskubėti ir paieškoti kokybiškomis ortopedinėmis priemonėmis prekiaujančių ir kitas su tuo susijusias paslaugas teikiančių įmonių.

Vis gi, anot medikų, pravartu iš anksto daugiau žinoti apie planuojamos įsigyti vaikštynės galimus privalumus.

Kad ir kokią judėjimo pagelbėjimo priemonę išsirinksite, svarbu, jog ji turėtų:

  • Nedidelio svorio rėmą.
  • Reguliuojamą aukštį.
  • Tinkamą plotį. Pageidautina, jog jis būtų didesnis nei vartotojo.
  • Pajėgumą atlaikyti maksimalią apkrovą. Tai labai aktualu turintiems didesnį antsvorį.
  • Patogų sumontavimą.

Jeigu vaikštynės įsigyjimas Jums ar šeimos nariui yra nauja patirtis, verta žinoti, jog jų pasirinkimo spektras išties platus. Tai gali būti: žingsninė vaikštynė, suglaudžiamo rėmo žingsninė vaikštynė, vaikščiojimo rėmas, vaikštynės su dviem ar keturiais ratukais, vaikštynės su krepšeliais, atrama rankoms ir įvairūs kiti variantai.

Kaip jau minėta, gydytojų konsultacija labai palengvintų vaikštynės neįgaliems pasirinkimo procesą. Tačiau derėtų, prieš galutinai apsisprendžiant kokią vaikštynę įsigysite, ir  pačiam išbandyti jos efektyvumą. Kompensacinę techniką pasistatę prieš save, eikite link jos ir atlikite paėmimo veiksmą. Šį veiksmą patartiną kartoti tiek kartų, kol galėsite tai padaryti natūraliai.

Tuomet ateityje, pasirinkę tinkamą variantą, galėsite judėti efektyviai ir natūraliai.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.