0.4 C
Panevėžys
Antradienis, 23 balandžio, 2024

Kaip įgauti patirties iki pradedant dirbti

Kiekvienas pradėjęs mokslus aukštojo mokykloje vaizduotėje kuria planus, kaip po dviejų, trijų ar penkių metų dirbs savo svajonių darbą pagal profesiją. O jos peripetijas kruopščiai ir atsakingai nagrinės studijų metais. Kelias, be jokios abejonės, nėra lengvas – daugybė pakilimų ir nuosmukių, noro ir juodo darbo. Visgi, net beatodairiškai siekiant ir lipdant visus savo planus į vieną monolitą, kartais, jiems tiesiog nelemta išsipildyti. Vis dėlto, kaip ir medalis turi dvi puses, taip ir žmonių gyvenimo istorijos būna dvejopos.

Visada kur kas smagiau semtis išminties, žinių ir užsidegimo iš istorijų, kurių pabaigos, ar bent jau pradžios, yra sėkmingos. Nepaisant labai jauno amžiaus ir žiūrint su perspektyva į ateitį Vilniaus kolegijos ryšių su visuomene pirmo kurso studentės Matildos Andrulytės praktinio darbo pradžia itin sėkminga. Kukli, atsakinga bei mergina prieš metus laiko nė nebūtų pagalvojusi, kad Vilniuje jos lūkesčiai ir svajonės pradės pildytis taip greitai, o kompetencijos įgyjamos aukštojoje mokykloje augs tarsi ant mielių.

Studijuojanti ir dirbanti Matilda – itin įvairialypė asmenybė, kūrybiškumu stebinanti tiek draugus, tiek dėstytojus. Ji taip pat savanoriauja jaunimo organizacijoje, laisvalaikiu mėgsta šokti lindihopą. Todėl aktyvi kolegijos dažnai pastebima studentė, jau pirmųjų mokslo metų pabaigoje gavo dėstytojo pasiūlymą atlikti praktiką viešųjų ryšių agentūroje ir padirbėti įgyvendinant Aplinkos ministerijos inicijuotą socialinį aplinkosauginį projektą „Darnūs namai“.

Vienas iš svarbiausių šio projekto tikslų – skleisti informaciją apie žiedinės ekonomikos, aplinkosaugos, atsakingo vartojimo principus, informuoti visuomenę apie atliekų perdirbimo naudą bei siekti keisti jos įpročius ir suvokimą. Projekto metu namas ant ratų, įrengtas iš antram gyvenimui prikeltų senų daiktų, keliauja po Lietuvą ir skleidžia aplinkosaugines idėjas.

Kaip pati Matilda teigia, šio projekto metu įgyta patirtimi ji yra labai patenkinta, nes jis leidžia praktiškai prisiliesti prie komunikacijos.

„Prieš ir po renginio rašome pranešimus žiniasklaidai. Renginio metu kalbiname lankytojus apie aplinkosaugą bei prašome jų pasidalinti savo nuomone apie mūsų ekspoziciją. Cituojame juos pranešimuose žiniasklaidai. Taip pat į kiekvieną renginį kviečiame žiniasklaidos atstovus. Ši patirtis lavina mano profesinius gebėjimus. Taip pat, keliaujant po visą Lietuvą projekto dalyviai pamato tokias vietoves, kuriose galbūt niekada gyvenime nebūtų tekę apsilankyti“, – kalba studentė.

Vilniaus kolegijos dėstytojai siekia aktyviai ir tikslingai bendradarbiauti su studentais, ypač su tais, kurie nori ne tik teorinių žinių, bet ir praktinės veiklos.

„Mane visada domino viskas, kas yra susiję su komunikacija, tad Ryšių su visuomene studijų programa iš karto patraukė mano akis. O Vilniaus kolegiją pasirinkau, nes labai norėjau apsigyventi Lietuvos sostinėje. Vilniaus  kolegijos dėstytojai labai įdomūs žmonės, sugebantys ne tik suteikti reikiamas žinias, bet ir labai gerai sudominti paskaitų metu. Didžiausią įspūdį man paliko dėstytojai: Ramunė Vaičiulytė, Mantas Krasauskas, Mantas Dubauskas bei Kristinas Taukačikas. Kodėl? Nes visi jie labai unikalūs žmonės, išmanantys savo atliekamą darbą ir sugebantys vesti paskaitas, remdamiesi savo jau įgytomis ir realiomis žiniomis. Tokie žmonės – turintys daug patirties ir noriai ja besidalinantys su kitais – mane labiausiai žavi“, – teigia Matilda.

Apsvarsčiusi šio projekto naudą savo karjeros ateičiai, Matilda džiaugiasi, kad projektas suteikia daugiau drąsos ir pasitikėjimo savimi, nes kasdien tenka bendrauti su nepažįstamais žmonėmis, inicijuoti pokalbius su praeiviais. Ji teigia ir toliau sieksianti tobulėti komunikacijos srityje, vykdant viešuosius ir privačius įvairius projektus.

Prie projekto įgyvendinimo ir mobilaus namo kūrimo jau dabar jungiasi ir žinomi Lietuvos žmonės ne tik tapdami šio projekto ambasadoriais, bet ir dovanodami „Darnių namų“ kūrėjams savo nebenaudojamus senus daiktus. Greitu metu jie bus prikelti naujam gyvenimui ir integruoti į kuriamo mobilaus namo interjerą. Prie šios iniciatyvos gali prisidėti kiekvienas, kuris vadovaujasi atsakingo vartojimo principais, kuriam rūpi, kad perdirbant daiktus galima ne tik sutaupyti, bet ir sumažinti atliekų kiekį.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

N. Mačiulis: Lietuvai reikėtų atidžiau stebėti dirbti atvykstančius užsieniečius

confident-noyce

Seimas nesutinka, kad valstybės tarnyboje galėtų dirbti ES bei NATO valstybių piliečiai

confident-noyce

Panevėžio miesto savivaldybė paskirstė lėšas NVO projektams

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau