2.5 C
Panevėžys
Penktadienis, 19 balandžio, 2024

Kaip ginčai lemia tavo sveikatą?

Pasak porų tyrimo, tai, kaip ginčijatės, gali padėti nuspėti, su kokiomis sveikatos problemomis susidursi ateityje.

Mokslininkai iš Kalifornijos, Berklio ir Northwestern universitetų analizavo poras konfliktų metu ir išsiaiškino, kad jų pyktis ir jausmų protrūkiai gali parodyti, ar žmogus linkęs susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis.

„Mūsų rezultatai atskleidžia naują tikslumo lygį, kaip emocijos yra susijusios su sveikata ir kaip mūsų elgesys laikui bėgant gali nuspėti neigiamų sveikatos pasekmių vystymąsi“, – teigia Berklio universiteto psichologas Robert Levenson.

Tyrimas, paremtas per 20 metų surinktais duomenimis, pabrėžė, kad žmonės, kurie rėkė ir patyrė stiprius jausmo išsiveržimus, turėjo didesnę riziką susirgti širdies ligomis. Kita vertus, žmonės, kivirčo metu slepiantys savo emocijas ir tyliai kreguojantys į oponento protrūkius, yra linkę kentėti nuo skeleto ir raumenų negalavimų, pavyzdžiui, skaudančios nugaros ar perpūsto kaklo.

Viena iš tyrimo autorių Claudia Hasse iš Northwestern universiteto teigė, jog mokslininkams užteko stebėti pokalbius tarp sutuoktinių, kurie tęsėsi vos 15 minučių, kad galėtų nuspėti vyrų sveikatos problemų vystymąsi ateinantiems 20 metų, remiantis jų emociniu atsaku, kurį išreiškė per tas 15 minučių.

„Konfliktai vyksta kiekvienoje santuokoje, bet žmonės su jais susidoroja skirtingais būdais. Kai kurie netveria pykčių, o kiti paprasčiausiai atsijungia. Mūsų tyrimas rodo, kad šie skirtingi elgesiai gali nuspėti ir skirtingas sveikatos problemas, nuo kurių bus kenčiama ateityje“, – pridėjo tyrėja.

mensinstinct


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Ar visada sportas – sveikata? Gydytoja atsakė, kokios rizikos kyla sportuojantiems intensyviau

confident-noyce

Ministrai sieks, kad policija apie ginklų savininkų psichiką būtų informuota e.sveikatoje

confident-noyce

Kodėl sausio mėnesį žmones dažnai užklumpa niūrios emocijos ir kaip jas įveikti?

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau