Kaip atrodys Panevėžys Kalėdiniu laikotarpiu?

Kaip atrodys Panevėžys Kalėdiniu laikotarpiu?

Vilda LUKAITYTĖ / JP, "Klaipėda", Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Po truputį Lietuvos miestai ne tik puošiasi šventiniam laikotarpiui, bet ir įžiebia Kalėdines eglutes. Tačiau Panevėžys žaliaskarės įžiebimui dar tik ruošiasi. Naujienų portalas JP pasidomėjo, kaip šiais metais atrodys Panevėžio miestas per didžiąsias metų šventes.

Panevėžio miesto savivaldybės vyriausioji architektė Daiva Gasiūnienė JP teigė, kad stengsis šiais metais Panevėžį paversti daug patrauklesniu ir Kalėdine dvasia pulsuojančiu miestu nei buvo anksčiau.

Kalėdinę eglę dovanojo verslas

BIC

„Šiais metais mums pavyko suorganizuoti projektą „Dovana miestui“. Džiaugiamės, jog verslo atstovai dovanos labai gražią ir didelę eglutę bei jos papuošimus. Miesto centre esančios gatvės taip pat bus papuoštos įvairiomis kompozicijomis, o Laisvės aikštėje panevėžiečių laukia staigmena: atgims fontanai, gėlynai. Gera šventinė dvasia sušildys mus spaudžiant šaltukui“, – pasakojo D. Gasiūnienė.

Šiemet Panevėžys į Kalėdinės eglės įžiebimo ceremoniją pakvies antrąjį gruodžio mėnesio penktadienį, gruodžio 9 d. 18 val. Ypatingą žaliaskarę su šventinėmis puošmenomis miestui šiemet dovanoja verslas – Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai.

20161129_125654
Kaip ir įprasta, Kalėdinė eglė panevėžiečius džiugins Laisvės aikštėje.

„Tokia Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų įteikta dovana – kone pirmoji mūsų miesto istorijoje. Dėkoju verslininkams už iniciatyvą prisidėti prie šventinės nuotaikos kūrimo. Tikiuosi, tai taps dar vienu puikiu savivaldos ir verslo bendradarbiavimo pavyzdžiu bei paskatins naujų miestiečius džiuginsiančių projektų atsiradimą“, – teigia Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Jau ruošiasi kitiems metams

Šiais metais Kalėdiniu laikotarpiu Panevėžio miestas puošybai išleido 36 tūkstančius eurus. Tačiau vyriausioji miesto architektė prisipažino, kad atvykusi dirbti į Panevėžį, rado gana skurdu Kalėdinį biudžetą.

„Kitais metais turėtų būti dar įdomiau, kadangi kartu su Vilniaus dailės akademijos Kauno filialo dizaino studijų studentais sukūrėme itin įdomų projektą. Bakalauro studijų studentai, kaip savo baigiamąjį darbą ruoš Kalėdinį Panevėžio miesto vaizdą. Labiausiai patikusį projektą stengsimės įgyvendinti“, – apie kitų metų idėją pasakojo vyriausiojo miesto architektė.

 

Įsikurs Kalėdinis miestelis

Nuo gruodžio 16 d. prie Panevėžio bendruomenių rūmų pirmą kartą miesto istorijoje įsikurs Kalėdinis miestelis.

Šios idėjos iniciatorius Saulius Štarolis naujienų portalui JP prisipažino, kad mintis apie Kalėdų miestelį jam kilo iš didelio noro, jog Panevėžio miestas neatsiliktų nuo kitų ir turėtų savo šventine nuotaika pulsuojanti Kalėdinį tašką mieste.

Tai bus vieta, kur panevėžiečiai galės susirinkti ir šventiškai praleisti laiką su šeima, draugais ar bendradarbiais. Miestelis kvies užsukti nuo gruodžio 16 iki sausio 1 dienos (išskyrus gruodžio 23-iąją).

vyt_8189_0
S. Štarolis prisipažino, kad mintis apie Kalėdų miestelį jam kilo iš didelio noro, jog Panevėžio miestas neatsiliktų nuo kitų ir turėtų savo šventine nuotaika pulsuojanti Kalėdinį tašką mieste.

„Pagrindinis tikslas – įtraukti kuo daugiau vaikų, moksleivių, jaunimo į miestelio kūrimą bei gyvavimą. Visi kartu parodysime, kad Panevėžyje gera gyventi. Tik šiandien mes galime kartu pradėti kurti tradicijas, kurios leis kiekvienam gerai jaustis savo mieste“, – teigia vienas organizatorių, VšĮ „Sveikata visuomenei“ vadovas S. Štarolis, miesto bendruomenei pažįstamas iš rengiamų drakono valčių festivalių.

Planuojama Kalėdų miestelio programa – besmegenių kūrimo konkursas, kalėdinis bėgimas, gražiausio kalėdinio automobilio konkursas, karnavalinių kaukių diena, diskoteka, kalėdinių dainų, šokių konkursai-koncertai, edukacinės programos „Noriu pasidaryti pats“, pramoginė programa „Kuriu pats pasaką“. Važinės linksmasis traukinukas, linksmins pasakų personažai, vyks žaidimai ir kt.

Norintys prisidėti organizuojant Kalėdų miestelio projektą kviečiami kreiptis tel. 8 652 40596 (S. Štarolis) ir 8 615 55713 (Bendruomenių rūmų kultūrinės veiklos administratorė Laima Sereikienė).

Šiemet Panevėžys turės ne tik Kalėdų miestelį, bet ir kiemelį. Gruodžio 15 d. 17.30-20 val. šis veiks KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (Nemuno g. 33) vidiniame kiemelyje. Jūsų lauks Kalėdų Senelis su bobute, dirbtuvėlės, kalėdinis paštas, gyva muzika, smagūs žaidimai, prizai ir dovanos. Būsite pavaišinti šventiniais kepiniais ir karšta arbata, galėsite nusifotografuoti su Kalėdų Seneliu.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.