Kaimo rašytojai dalijosi savo kūryba

Kaimo rašytojai dalijosi savo kūryba

0

Kristina ŠIMONYTĖ-CHRISTENSEN / Panevėžio rajono savivaldybės nuotr.

Liūdynės kultūros centro Velžio padalinyje vykusioje jubiliejinėje  10-ojoje  Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos Muzikos ir poezijos šventėje „Nešuosi rudenį 2015” skambėjo eilės, kūrinių ištraukos, liejosi dainos.

Gražia ilgamete tradicija kartu susirinkusiems poetams ir prozininkams  palydėti rudenį džiaugėsi ne tik patys šventės dalyviai, bet ir jų pasveikinti atvykę svečiai – Panevėžio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Pocius, Velžio seniūnijos seniūnas Vidmantas Šeškevičius , Panevėžio rajono savivaldybės tarybos narė Violeta Grigienė.

Šventėjė dalyvavusi Seimo narė poetė Dalia Teišerskytė ne tik skaitė savo kūrybos eilėraščius, bet ir padovanojo Velžio kultūros įstaigai knygą „Slenkstis“.

BIC

Kompozicijoje „Po tuo dangum” buvo skaitomos Irenos Nagulevičienės, Birutės Lelgvinienės,  Janinos Matkevičienės eilės. Gitaros garsams  pritariant skambėjo Virginijos Stundžienės dainos B. Lengvenienės, Petro Zablocko, Aldonos Liutkevičienės ir V. Stundžienės tekstais.

Savo pasirodymu šventę papuošė vokalinis ansamblis „Aušra”, vadovaujamas Karolinos Raziūnienės, kuriam akomponavo Virginijus Kazlauskas, bei retro grupė „Vėrinys”, vadovaujama Liudvikos Strazdienės.

Šventėje dalyvavo Jono Stankevičiaus vadovaujamo Kėdainių literatų klubo „Varsna”, Reginos Grubinskienės vadovaujamo Kupiškio literatų klubo „Lėvens balsai”,  Stasio Grigo vadovaujamo Panevėžio literatų klubo „Polėkis” nariai.

Pasvalio literatų klubui ,,Užuovėja“  atstovavo Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos Pasvalio skyriaus pirmininkas Povilas Latvėnas ir poetė iš Žilpamūšio Janina Katauskienė.

Smagiai grojo Modesto Samulėno vadovaujama Žilpamūšio kapela ,,Ištikimi draugai”, atlikusi keletą dainų  Janinos Katauskienės žodžiais.

Šventėje dalyvavo poetė iš Šiaulių Vilija Mickienė bei vilnietis Vytautas Viskantas. Savo kūrybos posmus skaitė velžietė poetė Rima Šedienė.

Lietuvos kaimo rašytojų sąjunga – visuomeninė kūrybinė organizacija, vienijanti provincijoje gyvenančius ir daugiausia apie kaimą rašančius kūrėjus.

Tradiciškai rudens pabaigoje Velžyje rengiama sąjungos šventė siekia puoselėti tautos kultūrą, kalbą, tradicijas, paveldą, dvasines vertybes.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.