Kaimiškio medelyne bus pasėta eksperimentinių eglučių partija

Kaimiškio medelyne bus pasėta eksperimentinių eglučių partija

JP, GNTV / GNTV nuotr.

Kaimiškyje esančiame medelyne bus pasėta eksperimentinių eglučių partija. Medelynas įsigijo mikorizes, tai reiškia, kad į augalo sėjimui naudojamas durpės bus įpilta ir grybienos. Tokios eglutės turėtų geriau įsitvirtinti dirvoje, o jas pasodinusieji jau po keleto metų galės tikėtis ir grybų derliaus.

Panevėžio rajone, Kaimiškyje esančiame medelyne auginami miško sodmenys. Nauja sėjimo linija ir modernizuojami šiltnamiai čia leidžia išauginti nemažą kiekį ne tik šalies, bet ir Skandinavijos valstybių miškams reikalingų sodinukų. Gegužės mėnesį pradedama sėti nauja eglučių partija. Šįkart medeliai bus eksperimentiniai.

Panevėžys, Dubrava ir Telšiai įsigijo mikorizės. Aišku, tai yra pabandymui, eksperimentui, pažiūrėsim kaip veikia. Tai yra grybų, augalo ir grybo simbiozė. Eglutė geriau įsisavina maisto medžiagas. …. pusantro euro cento.

BIC

Pasak medelyno viršininko Egidijaus Kaluinos, mikorizuota bus daugiau kaip milijonas eglučių sėjinukų. Iš Lenkijos atvežta baravykų, lepšių ir kitų grybų mikorizė bus supilta į dirvą ir, tikimasi, kad ji bus naudinga ne tik medelius pasodinusiam žmogui, bet ir pačiam augalui:

Kaimiškyje esančiame medelyne pasėtos eglutės per dvejus metus išauga iki 30-45 cm. ir tuomet parduodamos miško įveisimui. Grybiena subręs kartu su augalu ir sakoma, kad po trejų – penkerių metų galima tikėtis jau pirmųjų grybų.

Mikorizuoti kitų medžių, ne eglių, sodinukų, pasak E. Kaluinos, kol kas neplanuojama, nes tektų pirkti ir kitą ruošinį. Kadangi šis mokslininkų paruoštas būtent eglutėms. Mikorizuotas eglutes kol kas planuojama parduoti tik sodinimui mūsų šalyje.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.