Kadovaro saloje nepaprasta padėtis: prabudo ugnikalnis, evakuoti žmonės

Kadovaro saloje nepaprasta padėtis: prabudo ugnikalnis, evakuoti žmonės

Gismeteo.lt

Anot ekspertų, tai yra „pirmasis staigmena tapęs 2018 metų ugnikalnio išsiveržimas“. Kadovaro saloje iki šiol miegojęs ugnikalnis ėmė ir išsiveržė, o institucijos perspėja apie purvo nuošliaužas ir cunamius.

Ugnikalnis, stūgstantis šiaurės rytinėje Papua Naujosios Gvinėjos dalyje pirmą kartą istorijoje nuo pat jo atradimo, t. y. nuo pat 1545-ųjų, pradėjo spjaudytis lava.

Perspėjama, kad išsiveržimas gali tapti sprogstamuoju ir regione sukelti nuošliaužas bei cunamius. Prieš trejus metus ugnikalnyje jau buvo fiksuoti „seisminiai neramumai“.

BIC

Į pagalbos tarnybas kreipėsi išsigandę gyventojai prašantys pagalbos. Pranešama kad nuo išsiveržimo pradžios 50-60 proc. Kadovar salos teritorijos yra užlieta lava, dėl ko evakuotis teko mažiausiai 600 gyventojų. Kaimyninės Kopar salos atstovai suskubo padėti gyventojams evakuotis.

Išsiveržimo metu į aplinką pakilo ir storas dulkių sluoksnis, debesys ir dūmai. Kaimynines salas pasiekė išsiveržimo metu išskirtų pelenų debesys.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.