Kadenciją baigiantis Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos pirmininkas pasakė, ko tikisi iš savo...

Kadenciją baigiantis Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos pirmininkas pasakė, ko tikisi iš savo įpėdinio

Arneta MATUZEVIČIŪTĖ ("Tėvynė") / "Tėvynės" nuotr.

K. Binkis.

Jeigu labai tiksliai – daugiau nei aštuonerius metus Panevėžio rajono bendruomenių sąjungai vadovavęs Kazimieras Binkis sako, kad niekada savo spendimo prisiimti vadovo atsakomybę nesigailėjęs, nors perimti pareigas buvo primygtinai prašytas.

„Skaičiavau, kad bendruomenių veikloje dalyvauju jau 21-erius metus, nuo tada, kai Naujamiestyje buvo įkurta bendruomenė. Priskaičiavau, kad savanoriškai veiklai paskyriau maždaug 7700 darbo dienų. Vadovavimas sąjungai buvo tikrų tikriausia darbinė atsakomybė, nors jau 15 metų, kai galėčiau nedirbti“, – pasakoja K. Binkis.

BIC

Šiandien, šeštadienį, vyksta Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos ataskaitinis-rinkiminis susirinkimas, kuriame turėtų būti išrinktas naujasis vadovas. Prieš savaitę pašnekovas užsiminė nerimaujantis, kad pamainos sau dar nėra radę, tačiau jau ketvirtadienio popietę jo veidą papuošė šypsena.

„Deja, bet norinčiųjų perimti mano pareigas eilė nenusidriekė, man taip pat teko įkalbinėti žmogų perimti mano darbus. Kas tas asmuo – neatskleisiu. Užsiminsiu, kad ji arba jis bus iš Upytės seniūnijos“, – paslapties šydo naujo Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos vadovo rinkimų išvakarėse nepraskleidė pašnekovas.

Darbingi praėję metai

K. Binkis džiaugiasi, kad per daugiau nei aštuonerius jo vadovavimo metus bendruomenėse buvo įgyvendinta 216 projektų, kuriais pritraukta 3 mln. 309 tūkst. eurų valstybinių lėšų. Šie pinigai buvo naudojami bendruomenių infrastuktūros stiprinimui, sportinio inventoriaus atnaujinimui, sveikos gyvensenos puoselėjimui ar kultūrinių renginių organizavimui.

Ir pati Bendruomenių sąjunga rengė projektus. Vienas „šviežiausių“ – „Leader“ programos rėmimą gavęs projektas „Panevėžio rajono bendruomenių tradicijų puoselėjimas per aktyvią projektinę veiklą“. Šio projekto dėka buvo suorganizuotas rajono bendruomenių sąskrydis Geležiuose ir laukia antrasis šiais metais – Panevėžio seniūnijoje. 15 tūkstančių eurų suma buvo padalyta perpus.

Per pastaruosius aštuonerius metus Panevėžio rajone gyventojų bendruomenių padaugėjo trečdaliu: buvo apie 40, o dabar suskaičiuojamos 67. Anot K. Binkio, geras pavyzdys užkrečia, o dalyvaujančios sąjungos veikloje bendruomenės stiprinamos finansine parama, mokymais.

„Žmogus vienas negali gyventi, jis vienas negali būti, jis privalo būti bendruomenėje. Net priežodis yra „Vienas lauke – ne karys“. O kai mes susirenkame į būrį, kai randame bendrą pomėgį, kai randame bendrą krypti, kai turime bendrą tikslą – visai kitaip darbas vyksta“, – atkreipia dėmesį kadenciją baigiantis Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos pirmininkas.

K. Binkis.

Rajonas teisingame kelyje 

Kazimieras Binkis taip pat yra Lietuvos kaimo parlamento narys. Paprašytas palyginti savo rajono situaciją su likusia Lietuva, jis pabrėžia, kad aktyvių bendruomenių skaičiumi Panevėžio rajonas nusileidžia tik pirmoje vietoje esančiam Kauno ir antrojoje atsidūrusiam Vilniaus rajonams.

„Panevėžio kraštas garsėja ne tik kultūrinių kolektyvų pasirodymais, bet ir bendruomenių aktyvumu. Labai tikiuosi, kad naujas pirmininkas ar pirmininkė tęs mūsų pradėtus darbus. Jei bus išlaikytas jau pradėtas kursas, puoselėjama tai, kas pasiekta – bus labai šaunu“, – sako K. Binkis.

Jis taip pat priduria, kad nuo Bendruomenių sąjungos veiklos atsiriboti neketina ir stengsis kaip įmanoma labiau padėti savo įpėdiniui.

„Manęs klausia: „O kaip tu gyvensi be savo darbo, be Bendruomenių sąjungos?“ Kol kas tikrai nežinau. Turiu pomėgių, rašysiu poeziją, sodybą prižiūrėsiu. Manau, kad neprapulsiu. Aš pasilieku taryboje, neatsiribosiu. Jei bus liūdna – veikloje tikrai dalyvausiu“, – sako jis.

Baigdamas kadenciją savo kalboje K. Binkis planuoja apžvelgti nuveiktus darbus, nuostatus, pasidžiaugti ir paraginti bendruomenes veikti aktyviau. Jis sako, kad reikėtų daugiau asmeninės iniciatyvos ir lyderiams nebijoti kilti. Tai padėtų darbus vykdyti greičiau ir sklandžiau, lengviau bendrauti tarpusavyje.

„Lietuva niekada taip gerai negyveno, kaip gyvena dabar: ramu, tvarkinga, visur santarvė, kas nori – darbą randa. Reikia džiaugtis tuo, ką turime. Daugiau optimizmo, geros nuotaikos ir mūsų lauks labai šviesios dienos“, – baigdamas pokalbį optimistiškai nuteikė K. Binkis.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.