Ką tokio svarbaus apie gyvybę Marse atskleidė NASA?

Ką tokio svarbaus apie gyvybę Marse atskleidė NASA?

Gismeteo.lt / NASA nuotr.

NASA pranešė apie svarbius atradimus Marse.

Tai ar jau atrasta gyvybė? Ne visai taip.

Ilgą laiką tyrinėdami Marsą ir ieškodami menkiausių gyvybės užuominų, mokslininkai skelbia apie naujausius atradimus, kurie sufleruoja, kad senovinės gyvybės pėdsakai Marse gali būti paslėpti.

BIC

Skelbiama, kad marsaeigis „Curiosity“ Raudonosios planetos uolienose atrado tikrai šį tą svarbaus.

Atlikus gręžinius uolienose identifikuotos ypač svarbios organinės molekulės. Tai tarsi savotiškos statybinės medžiagos, reikalingos gyvybei.

Per trejus tyrimo metus taip pat buvo patvirtinti ir metano koncentracijos svyravimai Marso atmosferoje, priklausomai nuo sezono. Visa tai galėjo atsirasti dėl geologinių procesų, sąveikos tarp vandens ir uolienų, bet mokslininkai neatmeta ir biologinės priežasties.

Mokslininkai nusiteikę ryžtingai ir diskusijos metu teigė, jog šie nauji atradimai Marse juos skatina ir toliau tęsti gyvybės paieškas.

Manoma, kad Raudonojoje planetoje prieš keletą milijonų metų galėjo vyrauti paprastos gyvybės formos, kuomet ji buvo vėsesnė ir drėgnesnė bei turėjo storesnę atmosferą, rašo upi.com.

Senovinių organinių molekulių rinkinys buvo paimtas iš Geilo kraterio, kuris yra 3,5–3,8 milijardo metų senumo, 5 cm. paviršinio sluoksnio.

Mokslininkai tai apibūdina kaip paliktus pėdsakus ar užuominas į kažką gerokai didesnio. Tai tarsi užčiuoptas siūlo galas.

Jei gyvybės čia niekada nebuvo kaip šios organinės dalelės čia pateko? Manoma, kad tai galėjo atkeliauti susidūrimo su meteoritu metu ar buvo palikti nežinomos gyvybės.

Kol kas priešakyje laukia dar daugiau tyrimų, kurie galbūt padės surasti atsakymus. Planuojamos naujos misijos ir ieškojimai bei dar gilesni gręžiniai, kurie gali praskleisti kvapą gniaužiantį paslapties šydą apie šią planetą.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.