Į naująjį Seimą išrinkti parlamentarai jau pasirinko ir savo padėjėjus. Kiekvienas Seimo narys gali turėti 3 padėjėjų-sekretorių etatus. Savo padėjėjus ketverių metų kadencijai jau išsirinko ir Panevėžyje išrinkti Seimo nariai.
Nors Seimo nariams suteikiami 3 padėjėjų etatai, tačiau daugelis parlamentarų etatus išskaidė: tad turi ne po tris, o gerokai daugiau pagalbininkų. Seimo nariai tvirtino, kad renkantis padėjėjus labiausiai vertino jų kvalifikaciją.
Atlyginimas Seimo narių padėjėjams-sekretoriams mokami iš mokesčių mokėtojų pinigų.
Vieniems reikia 4 padėjėjų, kiti dar neskuba
Pratęsė bendradarbiavimą
Antrajai kadencijai į Seimą išrinktas Povilas Urbšys naujienų portalui JP teigė, kad kaip ir jo rinkėjai pratęsė su juo „darbo kontraktą“, taip ir jis su savo buvusiais padėjėjais pratęsė bendradarbiavimą.
„Jų darbas mane tenkino, tad nusprendžiau, kad ir šią kadenciją galime bendradarbiauti“, – apie padėjėjų pasirinkimą pasakojo P. Urbšys.
P. Urbšys savo padėjėjais paskyrė net 4 asmenis: Gemą Jurgelevičienę, Jūratę Kavaliauskienę, Liną Kiršaitę, Apaloniją Skaržauskienę.
Kol kas turi tik vieną padėjėją
Tuo tarpu buvęs žurnalistas Bronislovas Matelis teigė, kad jam svarbu savo darbą išmanantys žmonės.
„Neketinu priimti žmonių, kurie nepateko į Seimą. Ieškau žmonių, kurie norėtų ir mokėtų dirbti“, – teigė B. Matelis.
B. Matelis kol kas turi tik vieną padėjėją. Ja tapo Rolanda Kemelkienė.
Dirba pagal prioritetus
Ilgametė Seimo narė konservatorė Rasa Juknevičienė savo padėjėjais paskyrė Jurgą Gridzijauskienę, Indrę Pociūtę-Levicikienę, Justiną Savickaitę ir Lauryną Skrebytę.
„Man nebuvo sunku rinktis, nes dirbau su tais pačiais žmonėmis ir iki rinkimų. Padėjėjai dirba pagal mano prioritetus: gynyba, saugumas, NATO, tarptautinė veikla ir Panevėžys. Pagal atitinkamas kompetencijas ir pasirinkau“, – pasakojo Tėvynės sąjungos-krikščionių demokratų partijos narė R. Juknevičienė.
Formuoja komandą
Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narė ir naujojo Seimo narė Greta Kildišienė savo patarėjais paskyrė Sigita Mačytę-Šulskienę ir Moniką Radinovienę.
Kita Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narė Guoda Burokienė kol kas išsirinko tik vieną patarėją – Korneliją Petravičienę.
Pagal partijos sąrašą į Seimą pakliuvęs buvęs Panevėžio rajono tarybos narys Petras Nevulis savo padėjėja pasirinko Vitą Daunoravičienę.
Gali turėti 3 padėjėjų etatus
Pagal įstatymą, kiekvienas Seimo narys gali turėti po tris padėjėjus, todėl teoriškai parlamentarams turėtų padėti 423 pagalbininkai, bet jų yra daugiau, nes nemaža dalis jų dirba 0,5 ar 0,75 etato.
Jei užimti visi 423 Seimo narių padėjėjų etatai, šių darbuotojų algoms per mėnesį reikia 846 tūkst. eurų, o metams – 10 mln. 152 tūkst. eurų.
Per visą ketverių metų kadenciją parlamentarų padėjėjų algoms išleidžiama 40 mln. 608 tūkst. mokesčių mokėtojų eurų.
Seimo nario padėjėjai į darbą priimami be konkurso, o tik parlamentaro sprendimu. Seimo nario padėjėjas yra politinio pasitikėjimo pareigybė.