Ką Lietuvos kariai veikia Afganistane?

Ką Lietuvos kariai veikia Afganistane?

Saulius JAKUČIONIS (BNS) / KAM nuotr.

Afganistane viešintis krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis aplankė Kabule, Kandahare ir Herate tarnaujančius Lietuvos karius.

BNS pateikia jų vykdomas užduotis. Afganistane iš viso tarnauja beveik 50 Lietuvos karių.

Kabulas. Afganistano sostinėje esančiame Kabulo tarptautinio oro uosto štabe tarnauja logistinės pramos elemento kariai, aptarnaujantys visus šalyje dislokuotus lietuvius, organizuojantis vizitus ir karių rotacijas.

BIC

Šiame štabe taip pat tarnauja du Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų kariai, jie užtikrina NATO misijos vadovybės ir kovinės paramos sąveiką su „specukais“ Kandahare.

NATO misijos „Tvirta parama“ vadavietėje tarnauja karo policininkai, prižiūrintys viešąją tvarką.

Toje pačioje vadavietėje tarnauja Lietuvos štabo karininkai. Jie atsakingi už žvalgybą, operacijas, planavimą ir logistiką.

Kandaharas. Pietų Afganistane esančiame Kandahare tarnauja apie 30 Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų karių. Jie apmoko vietos policijos specialiųjų operacijų dalinį, kur tarnauja apie 150 afganistaniečių. Pareigūnus SOP kariai treniruoja jų pačių mokymo vietose arba už jų ribų.

„Aitvarams“ taip pat talkina Karinių oro pajėgų karys, valdantis bepiločius orlaivius.

Heratas. Šiame Afganistano šiaurės vakaruose esančiame mieste įsikūrusiame štabe tarnauja štabo karininkai. Jie dirba valdybose, atsakingose už karinį rengimą, logistiką, žvalgybą, operacijas ir planavimą.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.