0.2 C
Panevėžys
Šeštadienis, 20 balandžio, 2024

Ką apgalvoti įrenginėjant naują virtuvę?

Gerai apgalvotas virtuvės dizainas padeda sukurti erdvę, kuri, visų pirma, yra saugi, o tada – ir patogi visai šeimai. Šiandien virtuvės projektuojamos ne tik maisto gamybai. Jaukiuose namuose šiam tikslui kuriama erdvė jungiama su valgymo ir svetainės zonomis, todėl virtuvės išdėstymas, jam tinkantys virtuvės baldai ir vyraujantis vientisas stilius tapo nepakeičiama šios gyvenamosios zonos dalimi. Siekiamybė darnioje šeimoje – sukurti vietą, kurioje galima valgyti, tačiau tuo pat metu – ir žiūrėti televizorių ar naršyti internete. Visgi, norint tai pasiekti, naudinga susipažinti su keletu taisyklių.

Pagrindinės virtuvės dizaino taisyklės

Norint įrengti visai šeimai pritaikytą virtuvę, derėtų apgalvoti keletą esminių detalių. Tai yra:

  • nedideli atstumai tarp dažniausiai naudojamų virtuvės „taškų“;
  • galimybė patogiai judėti patalpoje;
  • nestandartinė virtuvės forma.

Interjero dizainerių praktikoje plačiai naudojama sąvoka „virtuvės darbo trikampis“ (angl. kitchen working triangle). Ji reiškia, jog esminiai virtuvės elementai – kriauklė, šaldytuvas ir viryklė – turi sudaryti trikampį. Tai padidina darbo efektyvumą, nes dažniausiai naudojami reikmenys yra netoli vienas kito.

Saugumui užtikrinti rekomenduojama atsižvelgti į žmonių judėjimą virtuvėje, todėl virtuvės baldai (jų, beje, viliojančia kaina galite įsigyti Baldaipl.lt) turėtų būti statomi tam tikra tvarka. Pavyzdžiui, valgomasis stalas ir kėdės turėtų būti nuošaliau maisto gaminimo zonos – tokiu atveju svečiai ir šeimos nariai gali laukti maisto saugiu atstumu.

Galiausiai, nestandartinė virtuvės forma neturėtų tapti kliūtimi stilingam ir praktiškam jos interjerui. Atsižvelgus į patarimus, bet koks šios erdvės planas gali būti pritaikytas prie saugumą ir darbo efektyvumą užtikrinančio „trikampio“ principo.

Nestandartinis virtuvės planas

Ką daryti, jeigu jūsų virtuvė – netaisyklingos kubo ar stačiakampio formos? Kaip pritaikyti „trikampio“ principą ir kokie virtuvės baldai turėtų stovėti virtuvėje? Prieš atsakant į šiuos klausimus, reikėtų išskirti du kitus populiarius virtuvės kambario plano tipus. Baldai čia gali būti dėliojami taip, kad vizualiai sudarytų U arba L formą.

U formos kambaryje praktiškiausia virtuvės baldų komplektą išdėstyti prie visų trijų sienų. Taip labai lengvai šaldytuvą, viryklę ir kriauklę išdėliosite trikampiu. Jeigu jūsų U formos virtuvės kambarys didelis, pačiame centre galite pastatyti ovalų valgomojo stalą ir kėdes ar salelę.

L formos erdvėje puikiai tinka kampiniai virtuvės komplektai, kurie efektyviai išnaudoja vietą. Šiuo atveju šaldytuvas turėtų stovėti viename L raidės gale, viryklė kitame, o kriauklė – per vidurį. Šiuo atveju didelis, stačiakampio formos valgomasis stalas ir kėdės puikiai tiks ilgojo L formos virtuvinio komplekto gale, nes maisto laukiantys žmonės nekliudys jį ruošiantiems.

Virtuvės baldai skirtinguose interjeruose

Kai jau žinote, kokios formos jūsų patalpa ir susipažinote su pagrindinėmis jos įrengimo taisyklėmis, atėjo metas nuspręsti, kokį stilių pritaikysite savo naujojoje virtuvėje.

Galite rinktis iš kelių populiariausių:

  • klasikinio,
  • modernaus,
  • eklektiško.

Pirmuoju atveju rinkitės klasikinių spalvų baldus, pagamintus iš medienos. Tinka rudi, balti, matiniai atspalviai, puošiantys virtuvinį komplektą. Jeigu kuriate bendrą virtuvės ir valgomojo erdvę, stalą ir kėdes taip pat derinkite prie komplekto.

Jeigu svajojate apie modernaus stiliaus erdvę, tuomet rinkitės virtuvinius komplektus, padengtus juoda ar kitomis tamsiomis spalvomis, o jų paviršius – blizgius. Na, o stiklinį paviršių turintis valgomojo stalas puikiai papildys tokį interjerą.

Eklektiškam interjerui būdingi kontrastais ir skirtingais stiliais pasižymintys valgomojo bei virtuvės baldai. Pavyzdžiui, jeigu valgomajam kambariui parenkate modernaus dizaino baldus, šalia galite pastatyti klasikinio stiliaus, priešingos spalvos vitriną, kuri sukurs kontrastą. Jei erdvės atskiros, toks principas galioja kiekvienai iš jų.

Virtuvė jau seniai nebėra tik vieta, kurioje gaminamas ir skanaujamas maistas. Sujungta su valgomuoju ir svetaine,  palaipsniui ji tapo erdve, kurioje šeimos nariai, svečiai pramogauja ir bendrauja. Dėl šios priežasties kiekvienas centimetras turėtų būti išnaudotas taip, kad maksimaliai patenkintų skirtingus poreikius. Tuomet visi jausis patogiai ir jaukiai, o erdvę kasdien pripildys džiugesys ir netylantys pokalbiai. Kas galėjo pagalvoti, kad virtuvės baldai ir išplanavimas gali lemti tiek daug?


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Minkšti ar kieti baldai: kuriuos pasirinkti?

confident-noyce

UAB „Ulvena“: rankų darbo aukštos kokybės baldų gamyba

confident-noyce

(Nebe)madingi baldai Lietuvoje: dizainerė atskleidė 5 tendencijas: ką išmesti, o ką – pasilikti?

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau