21 C
Panevėžys
Trečiadienis, 12 gegužės, 2021

K. Tubis: „Esu už žmogaus orumą, nuomonių išsakymą, demokratiją, – tai stiprina visuomenę ir valstybę“

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
K. Tubis.

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) kandidatas Seimo rinkimuose Deltuvos šiaurinėje apygardoje – Kęstutis Tubis. Šį politiką puikiai pažįsta tiek Panevėžio krašto, tiek Anykščių rajono žmonės.

Kaip sako politikas, jam svarbūs ir panevėžiečiai, ir anykštėnai:

„Man mieli abu kraštai. Esu gimęs tremtyje, užaugęs Anykščių krašte, o Panevėžio – sukūriau šeimą, čia užaugo ir mokėsi mano vaikai, čia dirbau ilgą laiką. Esu daug bendravęs su žmonėmis ir žinau, su kokiomis problemomis jie susiduria ir kokiais džiaugsmais dalijasi tarpusavyje.“

Negali pakęsti neteisybės

Pasiteiravus K. Tubio, kodėl nusprendė dalyvauti Seimo rinkimuose, atsakė paprastai ir prisiminė:

„Pirmą kartą Seimo rinkimuose dalyvavau prieš 8 metus – 2012-aisiais, bet tuo metu Seimo nariu netapau, buvau naujas žmogus politikoje. Manau, kad šį sykį bus kitaip. Kandidatuoju į Seimą, kad pakeisčiau esamą padėtį. Gimęs tremtinių šeimoje, nuo pat vaikystės negalėjau pakęsti neteisybės, prievartos ir nesiskaitymo su žmonėmis. Dirbdamas Anykščių rajono meru, priėmiau, išklausiau ir padėjau kiekvienam, kuris į mane kreipėsi. Tikiu, kad politika gali būti ir morali, ir pragmatiška.“

Svarbiausia – įstatymai

Pasak kandidato, bene pagrindinis dalykas – įstatymai, kurie padėtų kurti žmonių ir valstybės gerovę.

„Įstatymai negali būti kuriami ir pritaikyti atskiroms asmenų grupėms. Be to, teisėkūra man yra gerai pažįstama sritis, žinau, kaip veikia valstybės mechanizmas ir jo visos grandys, be to, vidaus reikalų sistemoje ištarnavau 30 metų. Panevėžiečiai mane žino, nes nuo 1985 metų iki 1996-ųjų dirbau Panevėžio miesto vidaus reikalų skyriaus operatyviniu įgaliotiniu, vėliau – poskyrio viršininko pavaduotoju, o paskui – Panevėžio miesto policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus komisaru“, – pristatė darbovietes Panevėžyje K. Tubis.

„Metus išdirbau Šiaulių miesto vyriausiajame policijos komisariate, dvejus metus – Anykščių rajono policijos komisariato viršininku. Nuo 1999 metų iki 2015 metų gyvenau ir dirbau Vilniuje. Tuomet dirbau Policijos departamento Kriminalinių nusikaltimų tyrimo tarnybos vyresniuoju komisaru, vėliau – Kriminalinės policijos biuro Nusikaltimų tyrimo tarnybos vadovu, Nusikaltimų tyrimo vyriausiosios valdybos viršininku, ketverius metus – Policijos generalinio komisaro pavaduotoju valdymui, po to kuravau kriminalinės policijos veiklą, todėl drąsiai galiu sakyti – teisėsaugos sritis man ne svetima“, – teigė buvęs Anykščių rajono meras.

Dirbo ir verslo srityje

Pasak K. Tubio, savo jėgas jis išbandė ir verslo srityje.

„Porą metų – 2008–2010 metais – dirbau akcinėje bendrovėje Rytų skirstomieji tinklai. Dvejus metus, nuo 2013-ųjų iki 2015-ųjų, užsiėmiau individualia veikla, kuri buvo susijusi su miškininkyste ir miško ruoša. Be to, tuo metu teikiau konsultacijas energetikos įmonėms Lietuvoje ir užsienyje“, – pasakojo kandidatas vienmandatėje Deltuvos šiaurinėje rinkimų apygardoje.

Įgijo patirties

Anykščiuose gyvenantis politikas prisipažino, kad nemaža politinės patirties bagažą įgijo dirbdamas Anykščių rajono meru.

„Per pirmuosius tiesioginius savivaldybių meru rinkimus – 2015 metais – buvau žmonių išrinktas Anykščių rajono savivaldybės meru. Dabar esu 2019–2023 metų kadencijos Anykščių rajono savivaldybės tarybos narys“, – aiškino K. Tubis.

Suvaldė šilumos kainas

Išgirdęs klausimą, kokius darbus atliko Anykščiuose, kuriais gali didžiuotis, K. Tubis neslėpė ir džiaugėsi, kad jam vadovaujant Savivaldybei Anykščių verslininkams buvo sudarytos galimybės įsteigti daugiau darbo vietų.

„Tuo metu, kai dirbau Anykščių meru, anykštėnams skaudžiausia tema buvo šilumos kainos – jos tuomet buvo pačios aukščiausios Lietuvoje. Per kadenciją pavyko pakeisti situaciją ir kainos sumažėjo iki vidutinių. Tai pavyko padaryti, kai 2015–2019 metais buvo pastatytos dvi biokuro katilinės, pasinaudojus Europos Sąjungos parama. Kaip sakau, Anykščiai išsivadavo nuo „dujinės priklausomybės“. Jei 2015 metais „Anykščių šiluma“, gamindama šilumą, naudojo 14,2 proc. biokuro, tai 2019-aisiais – 72,59 proc. biokuro nuo viso šilumos gamybos masto“, – sakė politikas ir teigė, kad darbo vietų daugiau atsirado, kai buvo pradėti eksploatuoti du biokuro katilai.

K. Tubis.

Įsibėgėjo renovacija

K. Tubis pasidžiaugė dar vienu pavykusiu darbu Anykščiuose.

„Anykščių rajone po renovacijos priduoti 43 daugiabučiai namai. Dirbant meru, baigti renovuoti ir priduoti 26 daugiabučiai namai, pradėti renovuoti 3 daugiabučiai namai ir parengti 33 techniniai ir 39 investiciniai projektai. Ne visi renovacijos darbai vyko sklandžiai ir, kai gyventojai nesutardavo dėl renovacijos, dalyvaudavau jų susirinkimuose, išklausydavau visus nusiskundimus ir juos atsižvelgdavome, kad gyventojai neprarastų pasitikėjimo renovacijos procesu“, – nuoširdžiai kalbėjo kandidatas Seimo rinkimuose.

Objektyvumas visose srityse

Deltuvos šiaurinės apygardos kandidatas Seimo rinkimuose tvirtino, kad jam svarbus žmonių pasitikėjimas, bendravimas su jais.

„Mano telefono numeris nesikeičia nuo 1997 metų. Žmonės skambina ir dabar, kai nesu meras. Buvo netgi toks atvejis, kai esu pasakęs, jog visada atsiliepiu į skambučius. Po šito prisipažinimo buvau patikrintas. Paskambino moteris, atsiliepiau, o ji sako, kad jokio reikalo neturi, tiesiog tikrina, ar pasakiau tiesą, jog atsiliepiu į skambučius“, – šmaikštavo K. Tubis.

Surimtėjęs jis tęsė: „Visada siekiau objektyvumo visose srityse ir kompetencija buvo ir yra svarbiausias rodiklis priimant į darbą, o ne partinė priklausomybė ar pažintys. Žmogus turi jaustis saugus ten, kur gyvena, jam turi būti sudarytos sąlygos kurti gerovę, niekas negali būti persekiojamas už savo nuomonę. Esu už demokratiją, nuomonių išsakymą, už tai, kad žmogus turi jaustis oriai ir saugiai – tai stiprina mūsų visuomenę ir valstybę. Todėl sieksiu, kad įstatymai padėtų kurti žmonių ir valstybės gerovę, o ne būtų kuriami ir pritaikyti atskiroms grupėms.“

Išgirs, išklausys, padės

Pasiteiravus, kodėl rinkėjai turėtų už jį balsuoti, K. Tubis paaiškino labai paprastai ir be pompastikos.

„Pirmiausia, žmonės turėtų ateiti balsuoti spalio 11 dieną ir išreikšti balsavimu savo valią. Taip pat kviečiu balsuoti už mane. Pažadu, kad žmones visada išklausysiu, išgirsiu ir padėsiu. Kadangi teisėkūra – gerai pažįstama sritis, man nebereikia susipažinti, kaip gimsta ir vykdomi įstatymai, kaip veikia valstybės mechanizmas ir jo visos grandys. Todėl ir kandidatuoju į Seimą. Sieksiu, kad teisingumas būtų objektyvus ir atsakingas, o žmogaus teisės ir laisvės būtų gerbiamos ir ginamos“, – sakė politikas.

Ir pratęsė mintį: „Be to, turiu patirties savivaldos srityje, todėl sieksiu, kad savivalda būtų reali, kad savivaldybės galėtų pačios spręsti, kaip naudoti gaunamas lėšas. Matau, kad daug valstybės lėšų panaudojama neefektyviai, todėl Lietuvos gyventojų gerovė, ypač regionuose neauga, taip sparčiai, kaip norėtume.“

Rinkitės rimtai

Anot K. Tubio, jis kviečia ne tik aktyviai dalyvauti rinkimuose, bet ir prašo nepamiršti atidžiai pasirinkti, kam atiduoti savo balsą.

„Brangūs Anykščių, Panevėžio krašto, o ir visos Lietuvos žmonės, nepasitikėkite tais, kurie žarsto gražius pažadus, bet patikėkite tais, kurie jau realiais darbais įrodė, kad gali dirbti žmonių ir savo krašto labui. Juk svarbu ne žodžiai, o darbai. Todėl visada būsiu pasiekiamas kiekvienam Lietuvos žmogui. Man negalima įsiteikti, tačiau manimi galima pasitikėti. Tiek panevėžiečiai, tiek anykštėnai žino, kad esu veiksmo žmogus, kuris laikosi žodžio“, – Kęstutis Tubis kvietė dalyvauti Seimo rinkimuose ir balsuoti.

 Politinė reklama. Bus apmokėta iš LSDDP rinkimų sąskaitos. Užs. Nr. JPR-2020/29

3 komentarai

76 2020-09-25 20:46 at 20:46

Kada Panevėžys nusivalė nuo tulpinių?

Atsakyti
KGB archyvaras 2020-09-27 07:51 at 07:51

Tegul papaskoja, kaip gimusį tremtyje priėmė į Komunistų partiją? Ir kodėl jis yra ateistas.

Atsakyti
LESTO 2020-09-28 14:55 at 14:55

Apie Prevencijos ir saugos departamento, kuriame pastogę rado ir ne vienas anksčiau su K.Tubiu dirbęs pareigūnas, darbo su klientais metodus pernai pasakojo parlamentarė Rūta Rutkelytė.

“Žmonės eina konvejeriu, be perstojo, ir ten toks, kaip aš įsivaizduoju, gana karštas spektaklis vyksta. Sprendžiantieji – gerai įmitę ir savim patenkinti, – ir jeigu pamato nors menkiausią pasipriešinimą, pradeda daužyti kumščiu į stalą, kelti toną, rėkti, karščiuotis. Sukeliama tokia psichologinė įtampa, kad iš tikrųjų žmogus, neturėjęs tokių reikalų, sutrinka”, – aiškino Seimo narė.

Jau tuo metu energetikos ministrui Arvydui Sekmokui buvo siūloma imtis priemonių, kad “policiniais metodais” problemas sprendžiantis pareigūnas būtų sutramdytas.

Energetikos ministras, kaip teigiama, iniciatyvą parodė tik dabar. Esą praėjusią vasarą skandalai dėl RST veiklos metodų buvo dar vienas argumentas kovojant su “Leo LT”, tačiau dabar jie galėtų kirsti per bendrovės kontrolę perėmusios EM reputaciją. Be to, kalbama, kad iki šiol ekskomisarą globojusių politikų, tarp kurių minėtas ir buvęs vidaus reikalų ministras, neseniai iš valdančiosios Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos pasitraukęs Vidmantas Žiemelis, įtaka akivaizdžiai susilpnėjo, tad atsispirti ministerijos iniciatyvai K.Tubiui greičiausiai nepavyks.

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Dėl tiesioginių merų rinkimų modelio politikai kreipsis pagalbos į teisininkus

confident-noyce

Socialdemokratai baigia balsuoti renkant partijos pirmininką

confident-noyce

Valdantieji konservatoriai siūlo nekeisti rinkimų sistemų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau