K. Mažeikos įsakymas dėl medžioklės taisyklių nėra atšauktas, jį pavesta derinti

K. Mažeikos įsakymas dėl medžioklės taisyklių nėra atšauktas, jį pavesta derinti

Ramūnas JAKUBAUSKAS (BNS) / BNS nuotr.

K. Mažeika.

Aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos įsakymas dėl medžioklės taisyklių vis dar nėra atšauktas, jį pavesta suderinti iki gegužės 29 dienos.

„Jis nėra galutinai atšauktas“, – BNS sakė ministro patarėjas Justas Jaskonis.

Teisės akto atšaukimo procedūra, anot ministro patarėjo, pradėta praėjusį ketvirtadienį, o penktadienį dokumentas patalpintas viešam derinimui Teisės aktų informacinėje sistemoje.

BIC

Pasak ministro patarėjo, dokumentas tebegalioja ir nėra atšauktas, nes tokia yra privaloma teisės procedūra.

Gegužės 8 dieną aplinkos ministras K. Mažeika savo pasirašytu įsakymu pakeitė kai kurias medžioklės taisykles, taip pat leido medžioti su lankais nuo 2022 metų.

Šis punktas, sulaukus visuomenės kritikos ir pasipiktinimo, iš dokumento atskiru įsakymu buvo išbrauktas, o premjeras Saulius Skvernelis bei gamtosaugininkai ragino ministrą atšaukti visą „nevykusį“ gegužės 8 dieną pasirašytą dokumentą.

Gamtosaugininkai teigia, kad ministro įsakymu taip pat buvo leista tamsoje medžioti su šunimis invazinius žvėris, naudoti prožektorius medžiojant ne tik šernus, be kita ko, buvo ir praplėstas barsukų medžiojimo terminas, panaikintas draudimas įrengti viliojimo vietas 300 metrų zonoje aplink gamtinius draustinius ir kitas nuostatas.

J. Jaskonio teigimu, punktą dėl medžioklės lankais buvo galima išbraukti iškart, nes jis formaliai dar nebuvo įsigaliojęs.

„Punktas dėl lankų buvo atšauktas greituoju būdu, nes tas punktas dar nebuvo įsigaliojęs. Buvo parašyta, kad jis įsigalios nuo 2022 metų. Neįsigaliojusius punktus taisyklių arba teisės aktų galima atšaukti“, – teigė aplinkos ministro patarėjas.

Aplinkos ministras K. Mažeika praėjusią savaitę teigė stabdantis visą praėjusį gegužės 8 dieną pasirašytą įsakymą dėl Medžioklės taisyklių pakeitimo, kol Medžioklės taryboje bus išdiskutuoti kiti dokumentu pakeisti punktai.

Medžioklės konsultacinė taryba įsakyme likusių punktų, dėl kurių kilo diskusijų, rinksis aptarti šį penktadienį. Numatyta gegužės 8 dieną pasirašyto įsakymo derinimo pabaigos data – gegužės 29 diena.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.