JŪSŲ NUOMONĖ. Koks meras turi vadovauti Panevėžio miestui?

JŪSŲ NUOMONĖ. Koks meras turi vadovauti Panevėžio miestui?

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Gedimino BALČIŪNO, JP nuotr.

Panevėžio konservatoriai padedami miesto Tarybos opozicionierių iš kėdės bando išversti merą Rytį Mykolą Račkauską. Tokie sprendiniai atsirado po rugpjūčio 9 dienos Vyriausios tarnybinės etikos komisijos sprendimo, jog meras pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatus.

Nuo 1990 metų, kai Panevėžio merė buvo išrinkta Gema Lukoševičiūtė (dabar Umbrasienė), pagal pavardes, R. M. Račkauskas jau yra 15 meras. Jis miestui, po tiesioginių mero rinkimų, pradėjo vadovauti 2015 m. balandžio 17 d.

Panevėžiečių klausėme, koks meras turi vadovauti Panevėžio miestui?

BIC

Povilas:

– Klausimas labai sudėtingas. Juk meras yra žmogus ir pakankamai žinoma asmenybė. Įvertinti vienu sakiniu, kuris meras geriausiai vadovavo Panevėžiui, negalėčiau. Žinant, kiek merų buvo, reikėtų pasidaryti klausimyną ir žymėtis faktus apie juos. Tačiau noriu pasakyti kitką, meras – dar ne viskas. Yra Taryba, yra valdančioji dauguma ir yra tos valdančiosios daugumos sutarimas su opozicija. Ir tik tada galima daryti išvadas: geras meras, geri sprendimai ir rezultatai arba priešingai. Tiesmukai įvertinti neįmanoma. Be to, Tarybos priimtus sprendimus meras tik pasirašo, todėl reikėtų vertinti ne mero darbą, bet Tarybos.

Arūnas:

– Tai filosofinis klausimas. Vadovauti miestui meras turėtų, kol sekasi. O koks jis turėtų būti? Pirmiausiai kompetentingas, plačių požiūrių, matyti miesto raidos perspektyvas ir stengtis įgyvendinti priimtus sprendimus. Turėtų mokėti dirbti komandoje. Visi šie reikalavimai tinka, bet kuriam vadovui, tik miestas – pakankamai didelė įstaiga.

Vitalija:

– Miestui turėtų vadovauti iniciatyvus meras, kad Panevėžio būklė gerėtų. Antra vertus, apie dabartinį merą R. M. Račkauską nieko negaliu pasakyti, nepažįstų jo. Man įsimintiniausi buvo Vitas Matuzas, gal dar Vitalijus Satkevičius. Vienas jų ištraukė miestą iš skolos, o kito meravimo metu – pastatyta „Cido“ arena.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.