JŪSŲ NUOMONĖ. Kiek kainuoja paruošti vaiką mokyklai?

JŪSŲ NUOMONĖ. Kiek kainuoja paruošti vaiką mokyklai?

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Gedimino BALČIŪNO, Pixabay.com nuotr.

Tam, kad atėjus naujiems mokslo metams galėtų supirkti visas reikiamas mokyklines prekes savo vaikams, kai kurie tėvai pradeda ruoštis kone prieš metus.

Be to, ir finansų specialistai pritaria, kad kruopščiai susiplanavus biudžetą ir taupant, pasirengti rugsėjo 1-ajai yra paprasčiau.

Pastebėta, kad beveik trečdalis Lietuvos gyventojų ateinantiems mokslo metams pinigų atsideda reguliariai, 36 proc. tam intensyviai taupo per vasarą, o net kas dvidešimtam mūsų tautiečiui prireikia ir pasiskolinti.

BIC

Trys panevėžietės aiškino, kokias išlaidas patyrė ruošdamos savo atžalas mokslo metams.

Aistė:

– Kai kruopščiai suplanuoji biudžetą, išlaidos nėra tokio didelės. Mokslo metams ruošiamės visą vasarą, todėl tą finansinę naštą išdėstome tolygiai. Aišku, suma bus tokia pati, kaip ir tų, kurie perka paskutinę minutę, bet šeimai bus lengviau. Be to, panaudojame kai kuriuos daiktus iš praėjusių mokslo metų. Brangiausiai mums kainuoja sportinė apranga ir avalynė, nes augantys vaikai išauga greitai. Auginu du vaikus – ketvirtokę ir septintoką. Dar išlaidų bus, juk sužinosime, kiek reikės išleisti pinigų pratyboms ir pan.

Edita:

– Į trečią klasę leisiu dukrą. Nemažai kainuoja pratybos, beveik 40 eurų. Daug kainuoja ir kanceliarinės prekės, sporto rūbai. Žinoma, ir avalynė kainuoja, rūbai. Kai paskaičiuoju, tai paruošti vaiką į mokyklą išleidžiame apie 250 eurų.

Daiva:

– Dukra studijuoja Lietuvos sveikatos mokslų universitete antrame kurse akušeriją. Mokslas nemokamas, o gyvena bendrabutyje, kuris mėnesiui kainuoja 50 eurų. Per savaitę dukrai maistui ir apyvartai skiriu po 20 eurų. Tačiau, jeigu yra kiti pirkiniai, tada įsijungia kitas skaitliukas. Juk pasitaiko ir neplanuotos išlaidos, negali visko apskaičiuoti. Tada studentė gauna papildomai pinigų, bet tikrai, kaip matau informacines laidas, neišleidžiame per mėnesį 400 eurų. Studentai moka gyventi neišlaidaudami.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.