JŪSŲ NUOMONĖ. Ar teko kam nors duoti kyšį?

JŪSŲ NUOMONĖ. Ar teko kam nors duoti kyšį?

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Gedimino BALČIŪNO nuotr.

Lietuvos Respublikos teisės aktuose yra aiškiai reglamentuojama, kada valstybės tarnyboje dirbantiems asmenims draudžiama. Atsižvelgiant į tai yra nustatyta pareiga nepriimti dovanų ir teisė gauti dovanas.

Dažnai kyšis vadinamas „dovana“. Tačiau kyšio vadinimas kitu žodžiu esmės nekeičia, nes valstybės tarnyboje dirbantiems asmenims įstatymai draudžia duoti ir priimti bet kokias dovanas.

Panevėžiečių klausėme, ar teko kam nors ir kaip atsilyginti?

BIC

Antanas:

– Aš niekam neduodu ir imti niekam nesiūlau. Esu visiškai nusiteikęs prieš kyšius. Duoti kyšius – didžiausias nusikaltimas, šešėlinė ekonomika. Abu daro nusikaltimą ir tas, kuris duoda kyšį ir tas, kuris ima.

Virginija:

– Už darbą gauname atlyginimą, tai koks dar gali būti atsidėkojimas. Kiekvienas atliekame savo darbą ir nelaukiame padėkų. Už darbą mokomas darbo užmokestis. Mano daktarė yra nuostabi, bet man net mintys nekyla jai kaip nors atsilyginti. Žinoma, būna, kad kai kurie leidžia suprasti, kad reikia atsilyginti, bet aukas skiriame bažnyčiai.

Irena:

– Kategoriškai esu nusiteikusi prieš kyšių davimą ir ėmimą. Mes visi dirbame ir už darbą gauname algą pagal savo išsilavinimą, gabumus, profesiją. Tai kokie gali būti atsidėkojimai.

Kviečiame ir jus pareikšti savo nuomonę!

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.